• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Ezek az Aquario difik kb a legjobbak jelenleg. Ha valami nem ok a beoldással, akkor addig kell játszani amíg rendben lesz.
A CO2 nem csak a beállított ajánlott bubiszámtól függ, hanem a többi környezeti hatás kompenzálásától is. Lágy víz, kemény víz, keményítő dekorok, erős forgatás, rosszul elhelyezett porlasztó, szellőztetés, sok növény, igényesebb gyep stb.
Ha ezzel a difivel nem tudod beállítani, akkor a reaktorral sem fog menni. Mindkettő egy minimális hangolást kíván.

Ez az akvárium is egy ilyen diffúzorral készült 60x30x45

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/35300442111/in/dateposted-family/

ő is 60x30x36

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/34349056444/in/dateposted-family/

2 diffúzor olyan mértékű szívást tenne a nyakadba, hogy visszasírnád az egy szelepes tekergetést nagyon hamar :)

A fórumon kevesebbszer hangzik el az, hogy ha netán tartósan túllövöd a gázt, az is problémát okozhat. Ezzel mi is időnként szembesülünk a boltban.
Épp a minap csavartam egy kicsit az egyik 180 literes akváriumon. Nem kellett sokat várni, hogy szépen elkezdjen fonalasodni. Utána lehet szedegetni, tisztogatni, de nagyjából sosem érsz a végére :)
Aztán korrigálod a beoldást és 1 nap alatt megszűnik (ha egyébként rendben van az akvárium algaevőkkel stb)
 
Henrik véleményét támogatom. Én próbáltam így a beoldást (nem aquarioval), megközelítőleg azért hasonló volt a porlasztás, de csak hasonló, nem egyforma. És idővel (koszolódás folyamán) még jobban "elkülönböztek". Biztosan szerepet játszott a CO2 csövek különböző hosszúsága is. Ha tudod hasonlóra vágni, talán jobb lehet az eredmény, de a te üvegméretednél egész biztosan be lehet lőni egy diffúzorral is...
Valamennyi természetesen távozik a másikból is de nem mérvadó a beoldási képessége. Próbálkoztam vele sokat annak idején, még légpumpa csapokkal is próbálgattam a nyomást terelgetni. Nem kielégítő a hatásfoka. Egyszerűbb egy stabil, megbízható módszert beiktatni. Az akvárium mérete lehetővé teszi a sima beoldási megoldást mindenféle plusz költségek nélkül. Meg kell keresni a lilly-ből a falnak ütköző flow pontját, ott fordul le a víz. Alá kell tenni a difit. A leghosszabb akváriumom 120 cm egy db neo difi látja el teljes beoldással. Tökéletesen működik. Az Ő akváriuma egy elég rövid méret.
Sajnos az y-ba kötött difik ha nincs tűszelep mind a kettő előtt, olyan mintha csak 1 lenne.



Ez így van ahogy írod. Csak mind kettőnek nagy nyomás kell. És az y két ágára megy a nyomás. Ahogy telnek a difik, az egyik egyszer csak elereszti a bubikat, abban a pillanatban az y résznél a nyomás csökkenni kezd. A másikon ezáltal nem nem fog kimenni vagy ha ki is megy, rendkívül csekélyen. Ha nyomást emel, az aktívan működő difin fog tódulni a gáz. Egyszerűen nem lehet majd lekövetni mennyi gáz is megy a vízbe. Egyszerűen ha sehogy nem megy a beoldás ami nehezen tudok elhinni, be kell iktatni egy plusz tűszelepet, és mind kettőt, az y után tenni.
A gáz nem hülye, a legkisebb kényszer elve szerint keres magának utat. Kb. ki van zárva, hogy csak az egyik diffin jusson ki, persze ehhez rá is kell adni annyi gázt, hogy mindkettőn jöjjön. Természetesen nem les egyforma a két gázmennyiség, de arra jó, hogy az egyenletességet elősegítsük. Két difit vagy két reaktort össze lehet kötni a fenti okból, viszont difit és reaktort nem.
Ezek az Aquario difik kb a legjobbak jelenleg. Ha valami nem ok a beoldással, akkor addig kell játszani amíg rendben lesz.
A CO2 nem csak a beállított ajánlott bubiszámtól függ, hanem a többi környezeti hatás kompenzálásától is. Lágy víz, kemény víz, keményítő dekorok, erős forgatás, rosszul elhelyezett porlasztó, szellőztetés, sok növény, igényesebb gyep stb.
Ha ezzel a difivel nem tudod beállítani, akkor a reaktorral sem fog menni. Mindkettő egy minimális hangolást kíván.

Ez az akvárium is egy ilyen diffúzorral készült 60x30x45

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/35300442111/in/dateposted-family/

ő is 60x30x36

https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/34349056444/in/dateposted-family/

2 diffúzor olyan mértékű szívást tenne a nyakadba, hogy visszasírnád az egy szelepes tekergetést nagyon hamar :)

A fórumon kevesebbszer hangzik el az, hogy ha netán tartósan túllövöd a gázt, az is problémát okozhat. Ezzel mi is időnként szembesülünk a boltban.
Épp a minap csavartam egy kicsit az egyik 180 literes akváriumon. Nem kellett sokat várni, hogy szépen elkezdjen fonalasodni. Utána lehet szedegetni, tisztogatni, de nagyjából sosem érsz a végére :)
Aztán korrigálod a beoldást és 1 nap alatt megszűnik (ha egyébként rendben van az akvárium algaevőkkel stb)


valószínűleg a CO2 miatt van a sok alga az akváriumban, ezért is gondoltam, hogy egyenletesebb eloszlás kellene, de most gondolkodtam itthon, hogy mit ronthatok el. Beugrott egy ilyen: lehet magas a bubiszám amit beállítottam, ennek következtében a difiből gyorsabban távozik a gáz és én úgy gondolom ha nagyobb elánnal jön ki a kis bubi a kerámiából akkor nagyobb sebességgel halad a vízfelszín felé, magyarul lehet az lenne a megoldás hogy kicsit kevesebb bubiszámot állítok? :) nagyon kíváncsi vagyok már :) egyébként nem idegesít félre értés ne essék csak szeretném kitalálni a hiba okát. Ja és köszönöm, hogy segítetek ebben
 
A
valószínűleg a CO2 miatt van a sok alga az akváriumban, ezért is gondoltam, hogy egyenletesebb eloszlás kellene, de most gondolkodtam itthon, hogy mit ronthatok el. Beugrott egy ilyen: lehet magas a bubiszám amit beállítottam, ennek következtében a difiből gyorsabban távozik a gáz és én úgy gondolom ha nagyobb elánnal jön ki a kis bubi a kerámiából akkor nagyobb sebességgel halad a vízfelszín felé, magyarul lehet az lenne a megoldás hogy kicsit kevesebb bubiszámot állítok? :) nagyon kíváncsi vagyok már :) egyébként nem idegesít félre értés ne essék csak szeretném kitalálni a hiba okát. Ja és köszönöm, hogy segítetek ebben

A bubira két erő hat: a felhajtóerő és a közegellenállás. A nagyobb bubi azért száll fel gyorsabban, mert a nagyobb térfogat okán nagyobb felhajtóerő hat rá. A kisebb bubiknak kedvezőbb a felület/térfogat arányuk, így rájuk inkább a közegellenállás hat. Annak van értelme, hogy letekered a gázt, hogy apróbb buborékokat fejlesszen a difi.
 
A


A bubira két erő hat: a felhajtóerő és a közegellenállás. A nagyobb bubi azért száll fel gyorsabban, mert a nagyobb térfogat okán nagyobb felhajtóerő hat rá. A kisebb bubiknak kedvezőbb a felület/térfogat arányuk, így rájuk inkább a közegellenállás hat. Annak van értelme, hogy letekered a gázt, hogy apróbb buborékokat fejlesszen a difi.
Visszavettem kicsit a gázból, egyből ilyen lett :) kezd alakulni
4178d68de45787edaf659d6f7c4ce5c8.jpg
 
2 diffúzor olyan mértékű szívást tenne a nyakadba, hogy visszasírnád az egy szelepes tekergetést nagyon hamar :)

A fórumon kevesebbszer hangzik el az, hogy ha netán tartósan túllövöd a gázt, az is problémát okozhat. Ezzel mi is időnként szembesülünk a boltban.
Épp a minap csavartam egy kicsit az egyik 180 literes akváriumon. Nem kellett sokat várni, hogy szépen elkezdjen fonalasodni. Utána lehet szedegetni, tisztogatni, de nagyjából sosem érsz a végére :)
Aztán korrigálod a beoldást és 1 nap alatt megszűnik (ha egyébként rendben van az akvárium algaevőkkel stb)

Na várjunk a túl sok co2 is vezethet fonalalgához? Épp ma este csomagolom ki az akváriumot BO után. Amit kizárólag a fonalalgák miatt indítottam.

CO2 csomagban kapott difivel volt egy olyan "problémám", hogy 1-2 bubi/sec mellett is sárga volt a DC az akvárium teljes területén s jött a fonal alga elképesztő tempóban. Mondjuk a flow-al tereltem az akvárium közepe felé.

Mostani inline difivel kisebbek a bubik és láthatóan jobb a beoldás a flow elviszi az akvárium minden pontjára. Viszont 6 bubi / sec mellett is csak zöld a DC.
Ezt tök ellentmondó nekem.
Mindenesetre fonalalga mind a két esetben terjeszkedett 8 óra megvilágítással, amit most csökkenteni fogok 7-re. (0.8w/l)

De én eddig azt olvastam a GA oldalon, hogy a co2 hiánya vagy rossza eloszlása (ami szintén hiány) okozza a fonalalgát. Ezek szerint ha sok akkor is jön?
 
Tudtok nekem ajánlani külső reaktort 288L-hez?

Aqua Medic-ről borzalmasakat írtok. Mármint emberek 90%-ának 100%-os a beoldás ha átalakítod, lefűrészeled, kipiszkálod, behálózod, s használsz bilincset. De mindezt csak akkor ha épp Amano poszter van a faladon. :)

Sera flore active 1000-es meg ennél rosszabb. Vicces hogy mindenhol ez van AM sz@r de a sera rosszabb. :( ennyi a vélemény. Használ valaki searát?

Sokan hasonlítják ezeket a termékeket a professzionális reaktorokhoz. De olyat sehol nem találok. Azok mik? Hol lehet olyat kapni? A fél világ webshopja ezzel a két termékkel van tele s nincs alternativa. Néhéhány noname-et találok még de az referencia nélkül nem sokat ér.

Jelenleg a sera 1000-es pártján állok a szűkös helyem miatt az oldalsó bemenet és tetőn kimenet pont ideállis szerelhetőség szempontjából, na meg olcsóbb is. Persze mindez nem számít ha van érv ellene.
 
Sziasztok

Az Aquario Neo difikről van valakinek tapasztalata? Jobb beoldást lehet vele elérni, mint egy JBL in-line difivel?

Üdv
 
Sziasztok

Az Aquario Neo difikről van valakinek tapasztalata? Jobb beoldást lehet vele elérni, mint egy JBL in-line difivel?

Üdv
Még annyit hozzátennék, hogy JBL szerintem nem porlaszt elég apró bubikat. A japánnal is ez volt a bajom.
 
Építs egyet, egyszerű és költséghatékony.
Ahogy olvastam a DIY reaktor többeteknek zátonyra futott és csobog és miegymás. Még a gyakorlottaknak is. Olvasgatom azt a topicot egyébként.
Viktor is befulladt vele majd Bandee írása alapján újra megpróbálta.
 
Ahogy olvastam a DIY reaktor többeteknek zátonyra futott és csobog és miegymás. Még a gyakorlottaknak is. Olvasgatom azt a topicot egyébként.
Viktor is befulladt vele majd Bandee írása alapján újra megpróbálta.
Zatonyra futott? Szerintem az egyetlen reaktor ami full bubimentesen 100%- osan old be. Csobog? Lehet ellene tenni. En mar nem hasznalom mert a ga elkezdte forgalmazni az aquario neo-t. De elotte.... totalisan jo megoldas.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Zatonyra futott? Szerintem az egyetlen reaktor ami full bubimentesen 100%- osan old be. Csobog? Lehet ellene tenni. En mar nem hasznalom mert a ga elkezdte forgalmazni az aquario neo-t. De elotte.... totalisan jo megoldas.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Nem használsz DIY reaktort mert kapni az aquario neo-tól? De mit kapni, reaktort? Vagy diffuzort? Nekem is aquario neo diffuzorom van, de attól ködös az egész akvárium, nincs azaz érzés mint a GA-ban, hogy nincs víz az akváriumban. Az egész akvárium mint egy szódagyár. ;) Vagy aquario neo reaktorra gondolsz? Arra hiába keresek nem találok.
 
Nem használsz DIY reaktort mert kapni az aquario neo-tól? De mit kapni, reaktort? Vagy diffuzort? Nekem is aquario neo diffuzorom van, de attól ködös az egész akvárium, nincs azaz érzés mint a GA-ban, hogy nincs víz az akváriumban. Az egész akvárium mint egy szódagyár. ;) Vagy aquario neo reaktorra gondolsz? Arra hiába keresek nem találok.
Aquario neo diffuzor. Annak a beoldasa is jobb mint a legtobbe es sokkal retkabban kell tisztitani mert nehezebben tomodik el. Ha jol van beallitva a flow nem lesz mindenhol bubi mert lekerul szinte az aljara es beoldodik. Fontos a jo beallitas mert ha kiszokik, egyre tobbet fogsz ratekerni es az csak rosszabb. A bubikat meg lehet szokni de nekem a 240-esbe szinte csak 1 sarokban hompolyog es mar ott beoldodik rendesen. Nyilvan reaktornal nincs bubi.( jo reaktornal). Viszont ez a difi eleg nagy sikerrel megoldja a beoldasi dilemmat.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Hát én teljesen kivagyok a co2 beoldás miatt.

Indításkor Aquario Neo 1-2 bubi /sec-el citromsárgára változtatta a DC-t 288L-es akváriumban. Több ponton néztem az akváriumot s mindenhol. Csak takarításkor levegőben váltott kékre. (amit nem értek, mert a levegőben 300 feletti a ppm szemben az akvárium 30-ával).

Átváltottam in line diffusorra ami nem vált be. 8 bubi /sec-re is csak alig zöldült a DC. Azaz többnyire kék volt. Nem sok bubit láttam aminek először örültem majd arra gyanakodtam, nem a jó beoldás az oka, hanem mert nem adja le a bubikat. Valahol esetleg szökik a gáz.

Visszaváltottam az AN diffire amivel mindig citromsárga, de most már azzal is csak zöldet tudok elérni 5-6 bubi /sec-el. Ghrrrrr

A bubik bejárják a teljes akváriumot. A difi az esőztető ellentétes oldalán van. Látványosan a körforgás egyből lenyomja a talajszintre a bubikat majd bejárják a talajt és a túloldalt elindulnak felfelé. S az esőztető miatt fent vissza indulnak. Tökéletes a körforgás, mint a nagykönyvben. De a DC marad sötétzöld. Nem értem.

Amíg csak egy szűrőm volt és a kimenő erős flow-ba beletoltam a diffit had vigye a huzat, citromsárga volt 1 bubi / sec-el.

Nem hiszem, hogy bárki tudna segíteni, csak elsírtam a bánatom.
 
Indításkor Aquario Neo 1-2 bubi /sec-el citromsárgára változtatta a DC-t 288L-es akváriumban.

Itt valami totálisan elvitt a málnásba. Vártál vele 1-2 napot, hogy valódi eredményt láss?

Több ponton néztem az akváriumot s mindenhol. Csak takarításkor levegőben váltott kékre. (amit nem értek, mert a levegőben 300 feletti a ppm szemben az akvárium 30-ával).

A folyadék kék lesz levegőn. A reagens jól működött.

Visszaváltottam az AN diffire amivel mindig citromsárga, de most már azzal is csak zöldet tudok elérni 5-6 bubi /sec-el.

5-6 bps reálisnak tűnik ekkora méretre az ismert változókkal.

Amíg csak egy szűrőm volt és a kimenő erős flow-ba beletoltam a diffit had vigye a huzat, citromsárga volt 1 bubi / sec-el.

Ez egészen biztosan rossz eredmény volt.
 
Realisnak igen. Csapvizzel lehet csekkolni ha nincs teszted vagy controllered az alltalaban 7.5
Csak a kemenysegi vs ph tablazatott vedd figyelembe azt is csak a pontossag miatt.


Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Itt valami totálisan elvitt a málnásba. Vártál vele 1-2 napot, hogy valódi eredményt láss?
1 hónapig ment ebben az állapotban és egyszer reagenst is cseréltem hátha az a hibás.
Oto naponta egyszer felment levegőért. Mármint ennyit kaptam el ahogy jártam keltem. Ami igazolja a sárga DC-t. De én se éreztem reálisnak.

A folyadék kék lesz levegőn. A reagens jól működött.

Értem és tudom, de nem fura, hogy a levegőn több a co2 és ott nem sárgul be? Ellentmond a logikának, persze biztos meg lehet magyarázni miért.

5-6 bps reálisnak tűnik ekkora méretre az ismert változókkal.

Köszönöm ez fontos segítség nekem, hogy jó az irány és nézzem mit kell még változtatni.
 
Back
Oldal tetejére