• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Hát nem igazán a gyep felett hanem hátra a skimmer fele mennek a bubik!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Akkor az esőztetővel szembe megy a skimmer. De mivel lejjebb van ez nem kifejezetten rossz. A lényeg, hogy a difiből ne felfelé szaladjon a víztükör felé. Vagy a skimmert le kell időzíteni. A vized biztosan forog az akvába rendesen. Ha a co nem szalad ki, akkor beoldódik rendesen.
 
Akkor az esőztetővel szembe megy a skimmer. De mivel lejjebb van ez nem kifejezetten rossz. A lényeg, hogy a difiből ne felfelé szaladjon a víztükör felé. Vagy a skimmert le kell időzíteni. A vized biztosan forog az akvába rendesen. Ha a co nem szalad ki, akkor beoldódik rendesen.
A skimmer nem megy időzítve van 1 nap négyszer kapcsol be 3 óránként 20 percre.
Itt egy videó!
 
Sziasztok! Nem tudja véletlenül valaki hogy fekete apró tapadókorongot hol tudok venni ami a diffuzort tartaná? És a drop chackerhez is jó lenne egy, ronda ez a kifakult szilikon tartó. Esetleg van valakinek ilyen amit eladna? :)
 
Utoljára módosított:
Láttam ma egy ötletes üveg szívó ágat: a CO2 csonk már be volt "építve" a szívó rések fölé, a beoldás így pipa, és a szűrő látja el a CO2 bubik eloszlatásának nemes feladatát.

Így kiiktatható a reaktor vagy bármi más. Kevesebb tisztítás, a szűrő egyáltalán nincs lefogva, több hely a szekrényben, et cetera.

Itt már sok helyen felmerült hogy a szűrőben a bacik mit szólnak, ha a szívó ágra van kötve a CO2 cső, ez ügyben mi a legújabb és abszolút hiteles álláspont? :) Mert ha nem gáz (hehehe :) ) akkor lehet kipróbálom, mit tud egy nyomó ágra kötött reaktorhoz képest ez a megoldás.
 
Láttam ma egy ötletes üveg szívó ágat: a CO2 csonk már be volt "építve" a szívó rések fölé, a beoldás így pipa, és a szűrő látja el a CO2 bubik eloszlatásának nemes feladatát.

Így kiiktatható a reaktor vagy bármi más. Kevesebb tisztítás, a szűrő egyáltalán nincs lefogva, több hely a szekrényben, et cetera.

Itt már sok helyen felmerült hogy a szűrőben a bacik mit szólnak, ha a szívó ágra van kötve a CO2 cső, ez ügyben mi a legújabb és abszolút hiteles álláspont? :) Mert ha nem gáz (hehehe :) ) akkor lehet kipróbálom, mit tud egy nyomó ágra kötött reaktorhoz képest ez a megoldás.

Veréb Gábor így használja és kevesebb bubival napi 24 órában, ha ez mond valamit. Tudok más is aki ezt a módszert alkalmazza és semmi gond a szűrő bacikkal. Én még azért nem variáltam át mert lusta dög vagyok. :D
 
Jaja Veréb-féle üveg szívó ág... Estére én mondjuk nem oldok be CO2-t nem látom értelmét... Én bár én is lusta vagyok, de ha ki tudom kerülni a reaktort lehet beruházok egy ilyenre és letesztelem...
 
Jaja Veréb-féle üveg szívó ág... Estére én mondjuk nem oldok be CO2-t nem látom értelmét... Én bár én is lusta vagyok, de ha ki tudom kerülni a reaktort lehet beruházok egy ilyenre és letesztelem...
Valami képet linkelnél róla?
Rég bevált módszer a CO2-t a szívóágra kötni, és a szűrőkosárban beoldani. Persze ha túl sokat lősz be a szűrőbe, akkor ott felhalmozódhat a gáz, ugyanúgy, mint egy alulméretezett reaktorban. Ez a szűrő rotorjának is gondot okozhat. A baciknak semmi baja sem lesz.
A szívóágra köthetsz egy inline difit, vagy akár egy sima Venturit, mindkettő jó. Ha van előszűrőd, abba is beoldhatsz.

Én a külcsíny miatt használok reaktort, mert szeretem a forgó bubik látványát. Na meg könnyebben le tudom légteleníteni, mint a szűrőt.
 
Back
Oldal tetejére