• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Realisnak igen. Csapvizzel lehet csekkolni ha nincs teszted vagy controllered az alltalaban 7.5
Csak a kemenysegi vs ph tablazatott vedd figyelembe azt is csak a pontossag miatt.
Jaja 1 bps 288 literre kb. a nullával egyenlő, ott valami más volt ami miatt pipált pl. az oto.
Ennek azért is örülök, mert a fonalalgám eléggé kiterjedt volt. És csak nőt és nőt. Amit nem tudtam hova tenni ennyire erős CO2 mellett. De most már így remélhetőleg valósabb a DC színe.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Rendeltem a Green Aqua-tól egy do!aqua diffúzort, és amint a képen is látszik, elég kis felületen jön belőle a co2. azóta már tisztítottam is, emeltem a nyomást is 2 bar-ra, de semmi.. ötletek esetleg? 40420170728_110625_tn.jpg
 
Ha az áztatás megvoltmár akkor nyisd meg a tűszelepet egy pár pillanatra, hogy a nyomás mindenhol át nyomja a buborékokat. Ha ezt követően visszaállítva az eredeti buborékszámára sem porlaszt mindenhol akkor egyszerűen csak a buborékszámod alacsony hogy kihasználd a diffúzor teljes felületét. Persze a buborékszámot nem is a diffúzorhoz állítjuk hanem a megfelelő co2 szinthez. ;)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
A buborékszám 8-10/sec, de valójában csak saccolok, mert olyan gyors, hogy nem tudom leolvasni.. lehet, hogy több. :cautious: A tűszelep volt már teljesen kinyitva (maxon nyitva, sem jött a teljes felületén), a nyomás is volt már feltekerve, semmi változás. De beszéltem egy másik fórumon is pár emberrel, mint kiderült, ott is voltak akiknek a hasonló márkájú diffi ugyanezt tudja.. Azóta rendeltem egy másik márkától. Ez meg kuka.. még jó, hogy direkt azért rendeltem meg ezt, mert azt gondoltam, hogy ha nem valami olcsó vackot veszek, akkor nem tudok befürödni :shifty:
 
Utoljára módosított:
Ez egy 40-es vagy 50-es difi? Kizartnak tartom hogy ne tudjon eleget porlasztani. Buborek meretben sok dolog miatt lehet elteres, de ezt a difit max reaktorra cserelnem. Fent kb elhangzott hogy lehet a legjobb teljesitmenyt kihozni. Annyit hozzatennek hogy ez hagyomanyos keramia. 1.5-1.7 bar legyen a kimeneti nyomas a reduktoron. Ha lenyegesen tobb az okoz ilyet ahogy a levego porlasztasnal is van egy optimalis nyomas ahol a legszebben porlaszt a porlaszto. A boltban nalunk azert eleg sok szep akvarium nevelkedett veluk es most is gondolkodas nelkul visszuk telepitesekre.
 
Mas sajnos nagyon sok mas forumon fb csoportban megy az ellenseges "tanacs osztogatas". Tudni kell helyen kezelni. Ott a bolt bejossz es megnezed hogy mukodik es szivesen segitunk abban is hogy valami megfeleloen megy vagy sem. Szakertoktol elso kezbol.
 
Ez egy 40-es vagy 50-es difi? Kizartnak tartom hogy ne tudjon eleget porlasztani. Buborek meretben sok dolog miatt lehet elteres, de ezt a difit max reaktorra cserelnem. Fent kb elhangzott hogy lehet a legjobb teljesitmenyt kihozni. Annyit hozzatennek hogy ez hagyomanyos keramia. 1.5-1.7 bar legyen a kimeneti nyomas a reduktoron. Ha lenyegesen tobb az okoz ilyet ahogy a levego porlasztasnal is van egy optimalis nyomas ahol a legszebben porlaszt a porlaszto. A boltban nalunk azert eleg sok szep akvarium nevelkedett veluk es most is gondolkodas nelkul visszuk telepitesekre.

40-es csak. Az oldalon 90-cm-ig volt megadva, az enyém 100 cm, viszont ennek ellenére furcsa, hogy csak tényleg egy kisebb részen jön belőle a Co2. A reaktor tervben van, de az majd egy következő projekt, ami valószinű, az aqua medic 1000-es lesz. Jelenleg 1,5 bar-on megy a co2.
A boltba pedig nagyon szívesen bemennék, mivel elég sokszor rendeltem már onnan és fogok a jövőben is, de mivel Németországban élek, ez egy kicsit nehézkes lenne :)
 
40-es csak. Az oldalon 90-cm-ig volt megadva, az enyém 100 cm, viszont ennek ellenére furcsa, hogy csak tényleg egy kisebb részen jön belőle a Co2. A reaktor tervben van, de az majd egy következő projekt, ami valószinű, az aqua medic 1000-es lesz. Jelenleg 1,5 bar-on megy a co2.
A boltba pedig nagyon szívesen bemennék, mivel elég sokszor rendeltem már onnan és fogok a jövőben is, de mivel Németországban élek, ez egy kicsit nehézkes lenne :)

Auuuu a tavolsag miatt. Kar erte.

A 40-es difinek sokkal nagyobb a szallito kapacitasa ezert teljes feluleten nem fog porlasztani. De igy nagyobb a mozgastered amikor elkezd majd kiszolodni.
 
Auuuu a tavolsag miatt. Kar erte.

A 40-es difinek sokkal nagyobb a szallito kapacitasa ezert teljes feluleten nem fog porlasztani. De igy nagyobb a mozgastered amikor elkezd majd kiszolodni.
Meglátjuk mi lesz, igazából működőképes csak hogy mondjam, nem ezt vártam volna. Meg hát kezdő is vagyok co2 ügyben :(
Jövő héten megyünk haza, valószínűleg ellátogatunk az üzletbe, ránk férne egy kis inspiráció;)
 
Kicsi a foto, de azt látom hogy brutál apró bubikat porlaszt. Ez fontosabb, mit a mekkora felületen jon a gaz kerdes.
 
A bubiszám, kb 7-10/sec

Nah most már gép mellől. Szóval 90-es akváriumra kb 4-6bps a szokásos adag. Utóbbi inkább kemény víz esetén vagy nagyon erős felszín mozgásnál.
Ennél inkább lejjebb szoktunk venni, mert a túl sok gáz miatt egy idő után beköszön a fonal alga.

Általában 4-5 körül már nem lehet rendesen olvasni a bubiszámlálót. És itt jönnek a trükkök mint a spec folyadék vagy a spec bubiszámláló ami pl a Cal-nak van.

A porlasztót egyszer érdemes majd beáztatni és picit megnyomni gázzal utána.

A diffúzor fotód alapján (bár nagyon kicsi) de azt látom, hogy kb 3-4bps-en használod. Mivel ennél többet írtál, lehet, hogy csak nem tudod leolvasni, de az is lehet, hogy elengedi a rendszered a gázt valahol. Erre utal pl az is, hogy azt mondod teljesen nyitott szeleppel is csak ennyi. Ez kb kizárt. Ha jól megtekered szinte felrobban az üveg.
Érdemes lenne átnézned a rendszeren a csatlakozásokat. A reduktoron, hogy rendesen zár e, nem ereszt pl a szelep környékén. Használj vastag falú csövet a nyomáscsökkentő és a mágnesszelep között.

Nagynyomású palackos rendszernél ha ezzel a difivel ráengeded a maximális átfolyást, akkor kb 5-10 másodperc múlva a felszínen fuldoklik majd mindenki, mert a difi úgy ontja a gázt mint egy Jacuzzi.
 
...

Általában 4-5 körül már nem lehet rendesen olvasni a bubiszámlálót. És itt jönnek a trükkök mint a spec folyadék vagy a spec bubiszámláló ami pl a Cal-nak van.
...

Na ez az én gondom is, GA-s bubiszámláló folyadékom van (ami elvileg ugye sima glicerin) és habzik-forr az egész ha 6 fölé megyek bubiszámban.
GA shopban sem találtam más megoldást erre. :(
 
Na ez az én gondom is, GA-s bubiszámláló folyadékom van (ami elvileg ugye sima glicerin) és habzik-forr az egész ha 6 fölé megyek bubiszámban.

Ha ez a folyadék van bent és így 6 körüli bubi megy az normális vízzel kb 8+ lenne. Milyen akvárium ez? :)

De ha ilyen sok bps kell érdemes vagy barkácsolni egyet vagy keresni egy vastagabb csöveset (csőátmérő). Üvegből csak a Cal elérhető, de ott a kis tartály miatt iszonyat gyors a párolgás így nem túl praktikus.
 
Back
Oldal tetejére