• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos CO2 beoldás - difi, atomizer, reaktor

Sziasztok,

a véleményeteket szeretném kérni.
Elvileg tervben van egy alsó polcos szűréses akvárium.
A CO2 beoldás módján gondolkodom. Az biztos, hogy külső reaktorral oldom meg, de mi lenne ha az egész beoldást lent a szekrényben a technikai tartályban oldanám meg a felnyomó pumpa fakkjában.
Gondot okozhat ez a szűrőbaciknak a szűrőanyagban, amik másik külön fakkokban vannak?

Köszi
Krisztián
 
Sziasztok,

a véleményeteket szeretném kérni.
Elvileg tervben van egy alsó polcos szűréses akvárium.
A CO2 beoldás módján gondolkodom. Az biztos, hogy külső reaktorral oldom meg, de mi lenne ha az egész beoldást lent a szekrényben a technikai tartályban oldanám meg a felnyomó pumpa fakkjában.
Gondot okozhat ez a szűrőbaciknak a szűrőanyagban, amik másik külön fakkokban vannak?

Köszi
Krisztián
Szerintem nem. George Farmernél már asszem láttam olyan megoldást, hogy a co2 difi a szívóág alá/közelében volt elhelyezve, és így a külső szűrőt használta reaktorként.
Ha logikusan belegondolsz, akkor tök mindegy, hogy melyik oldalán kerül a co2 a vízbe, így is-úgy is végigmegy a szűrőn. A lényeg, hogy ne "levegősödjön" miatta a szűrő.
 
Szerintem nem. George Farmernél már asszem láttam olyan megoldást, hogy a co2 difi a szívóág alá/közelében volt elhelyezve, és így a külső szűrőt használta reaktorként.
Ha logikusan belegondolsz, akkor tök mindegy, hogy melyik oldalán kerül a co2 a vízbe, így is-úgy is végigmegy a szűrőn. A lényeg, hogy ne "levegősödjön" miatta a szűrő.
Köszönöm, akkor jól sejtettem hogy nem jelent problémát...:)

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Sziasztok. Egy kis infóra lenne szükségem a CO2 arányaimról.
Jelenleg ilyen színű a DC, ez így már kevés vagy jó lehet?
DSC_0917.JPG

A buborékszámláló jelenleg így van beállítva:

Mi a véleményetek róla? Helyes ez a beállítás így?
 
Beruháztam egy ISTA CO2 External Reactor-ba. Ma indítottam, tesztüzem alatt van 1 bubi/sec-el! Kíváncsi vagyok mit virít [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Ennél azért lehetne még lime-osabb. :)

Fura mód nem merem tovább tolni a co2-t mert az oto-k azt jelezték hogy nagyon nem szeretik ha ennél jobban megy, próbáltam de hihetetlen mennyire nem bírják nálam. vagy csak az az egy volt rossz paszban, de megmaradt végül és már újra a régi úgy nézem. Aztán lehet nem a co2 miatt volt csak volt egy gyenge napja, nem tudom. keringésem úgy néz ki megvan, bár a dc felőli oldalra valamivel kevesebb jut de a difi mellé betettem a skimmert és ameddig megy a co2 addig megy a skimmer is hogy elkeringesse még jobban az is a bubikat. Szoval azt mondjátok hogy toljam még egy picit feljebb? bubi számláló felrobban úgy fognak kúszni a bubik :D
 
Otok miatt csak nagyon fokozatosan lehet emelni sajna a nubiszámot ez tény.
Mondjuk nálam lime dc mellett is remekül megvoltak.
Megpróbálom még egy picit emelni a beoldást, holnap difi takarítás lesz vízcserével meg egy kis növény vagdosással, akkor állítok egy picit csak többre. A DC meg a fene megette nem tudom ezt a hártyásodást megszüntetni folyamat mindig takarítani kell egy nap kétszer is szinte de egyszer minimum hogy a hártya jöjjön ki a DC aljából mert az is rendesen befolyásolja a színt úgy vettem észre.
 
Kérnék egy kis segítséget! [emoji5]️kb 140l víz van az akiban 12kh a karbonát keménység, (sok kissé de most nem tudok változtatni rajta) 1 bubi/sec-el megy a Co2, 100% a beoldás a teszter pedig még kék. Meddig emelhetem a bubi számot? Sajna most először van Co palackom és nincs összehasonlítási alapom, így a tapasztalataitokra hagyatkoznék! [emoji6] Előre is köszönöm a segítséget!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Kérnék egy kis segítséget! [emoji5]️kb 140l víz van az akiban 12kh a karbonát keménység, (sok kissé de most nem tudok változtatni rajta) 1 bubi/sec-el megy a Co2, 100% a beoldás a teszter pedig még kék. Meddig emelhetem a bubi számot? Sajna most először van Co palackom és nincs összehasonlítási alapom, így a tapasztalataitokra hagyatkoznék! [emoji6] Előre is köszönöm a segítséget!
Ha jól tudom nem mindig muszáj, hogy teljesen zöld , vagy lime zöld legyen a DC , érdemes volna egy pH-t is nézned és az alábbi táblázat alapján megnézni, hogy hol jársz
https://akvakertesz.hu/threads/a-misztikus-co2-tablazat-mennyi-co2-kell-az-akvariumba.4176/
 
Utoljára módosított:
Beruháztam egy ISTA CO2 External Reactor-ba. Ma indítottam, tesztüzem alatt van 1 bubi/sec-el! Kíváncsi vagyok mit virít [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Nagyon jól vizsgázott a cucc, 100% beoldás. Viszonylag csendes, nem is hallom ha becsukom a szekrény ajtót. Van benne 2 rotor, azokat hallani, ha nyitva az ajtó,de nem csobog!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Sziasztok . Vettem egy keleti diffuzort. Az élesztős rendszer az istennek sem bubizik . Előtte fecskendő meg vatta volt. A fiffuzort be kell áztatni? Szájjal sem tudtam levegőt átpréselni. Mi lehet a gond? Vagx az olcsó kinai az kuka?
 
Sziasztok . Vettem egy keleti diffuzort. Az élesztős rendszer az istennek sem bubizik . Előtte fecskendő meg vatta volt. A fiffuzort be kell áztatni? Szájjal sem tudtam levegőt átpréselni. Mi lehet a gond? Vagx az olcsó kinai az kuka?
Az olcso kinai sok esetben kuka de ez nem iratlan szabaly. Ha nem sikerult at fujnod rajta a levegot, akkor ott valami gond van. Viszont megnyugodhatsz mert nem a difiben hanem a szadban, mert a difinek sokkal nagyobb nyomasra van szuksege. A co keszulekedben hibadzik valami ha nem tolja at a gazt.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
Az olcso kinai sok esetben kuka de ez nem iratlan szabaly. Ha nem sikerult at fujnod rajta a levegot, akkor ott valami gond van. Viszont megnyugodhatsz mert nem a difiben hanem a szadban, mert a difinek sokkal nagyobb nyomasra van szuksege. A co keszulekedben hibadzik valami ha nem tolja at a gazt.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
2 palack van , ami a keverékes , az már szinte beton kemény volt , de bubi még nem jött
 
2 palack van , ami a keverékes , az már szinte beton kemény volt , de bubi még nem jött
Porcelan difi? 1,5, bar legalabb kellene neki, de inkabb tobb. Ha kokemeny a palack de nem tolja at akkor ott valami nem stimmel. Mennyibe fajt a difi?

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
 
562ft +posta . De mást is rendeltem


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére