• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium bútor diszkrét bája

Én is egy bútor tervezgetésében vagyok... magasra tetted a lécet! Gratulálok! Látszik, hogy minden problémán, megoldáson sokat agyaltál. Csak vigyázz ha a tartósin, tartójának vezérlésén agyalsz, azonnal állj le :ROFLMAO:
 
Nagyon szép, s ami a legfontosabb, hogy vízálló. Kíváncsi leszek, mennyire lesz pancsolás (tapasztalatom nincs) mely károsíthatja a bútorlapot, élfóliázás elenged stb.

A laminált bútorok idővel megviseltek lesznek az akvárium alatt, bár az a vastagabb élfólia (abs, vagy mi a neve) sokkal ellenállóbb.

Viszont ha filozofálhatok picit, akkor elárulom, hogy szerintem az „ADA stílusú” bútorok tartóssága csak következmény. Nem a design van alárendelve a strapabíróságnak, hanem fordítva. Azt a módszert választották, amivel megoldható, hogy az illesztések ne látszódjanak. Fogantyúk, díszítések se, és főleg nem kötőelemek! Ennek a designek pedig nagyon egyértelmű üzenete van: nem a bútor a lényeg, hanem a rajta lévő akvárium. A bútor esztétikája tehát nem öncélú. Nem lehet túl szép (csillogó, szép színű), vagy részlet gazdag (illesztések ugye), mert elvonja a figyelmet a lényegről. És természetesen nem lehet csúnya sem (igénytelen, vacak), mert rútságával az egész kompozíciót lehangolja, szintén elvonja a figyelmet az akváriumról. Ha elegáns is, maximum az egyszerűségében az. Ha ezeket a szempontokat összerakjuk, akkor nem is juthatunk más végeredményre, mint az ADA mérnökei. Például nem lehet az ajtókat másként elrendezni, ez az elrendezés teszi lehetővé a legkevesebb élt.

Különösen tetszik, hogy az időzítő ennyire kézre áll és hogy sehol sincs csavarfej! Be pöttyintetted ragasztóval, vagy megtartja a hátlap? A doboza is szép, azon sincs semmi csavarfej. Milyen doboz ez?

Hát ott nincs doboz. :) MDF lapból munkáltam ki, majd ugyanúgy fényezve lett, mint a bútor többi része. Azért, hogy a lehető legvékonyabb legyen, amennyire lehetett kimartam az ajtó belső oldalát is. Másnak pénzért sem csinálnám meg!

... Csak vigyázz ha a tartósin, tartójának vezérlésén agyalsz, azonnal állj le :ROFLMAO:

Hehe! Nem jársz messze a valóságtól. A képen a nyomóág csövezése még fehér villanyvezetéshez való csövekkel van megoldva. Azért gondoltam erre, mert fehér... :confused: ... de beláttam, hogy ez baromság, hiszen csak a szekrény előtt hanyatt fekve látszódik. :D Azóta lecseréltem a szürke PVC-re, ami lényegesen megnyugtatóbb minőségű. Viszont az gondolom teljesen normális, hogy a mágnes szelep vezetékét méretre igazítás közben fehérre cseréltem. o_O

20130526_213139.jpg


20130526_204559.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ha ezeket a szempontokat összerakjuk, akkor nem is juthatunk más végeredményre, mint az ADA mérnökei.
Annyival egészíteném ki a filozofálgatást, amivel teljesen egyet is értek, hogy ha nem lenne ennyire népszerű a minimal stílus, akkor hiába jutnának erre a mérnökök, bizony fel kéne faragniuk rá a motívumokat, ha meg is akarnának élni. De most ez nagyon megy. Amig valaki...

Nagyon rendhagyó a bemarás, nem is láttam még ilyet, el se tudom képzelni, mennyire "élvezetes" lehetett s mennyire jó lehetett tudni, hogy egy rossz mozdulat, és át is szakadt. Pl egy: KÉSZ AZ EBÉD! felkiáltásra :))
De még mindig nem tudom, hogy lehet rögzíteni csavarfejek nélkül ráadásul szétszerelhetőre. Az a három pöcök tartja, ami befúrt lyukakba illeszkedik?

Szerintem nem gond, hogy ennyire precíz vagy, hogy a vezeték, vagy csövek színe passzoljon, én is ilyen vagyok. Ez teljesen normális dolog! (s most tikkelt a szemem hármat)
Az a lényeg, hogy miután hátradőlsz, teljes megelégedettséggel nézz rá az elkészült műre. Ha ehhez az kell, hogy az érvéghüvelyek szigetelésének színe passzoljon a vezetékhez, akkor az kell! Különben ott marad az az érzés a fejedben, mint valami éles szilánk, s ha kiszállsz, tudod, hogy az az út merre vezet, mert már jártál ott.
- Tudom Trinity

Na megyek műanyagot vágni. Kicsit már unom.
 
Annyival egészíteném ki a filozofálgatást, amivel teljesen egyet is értek, hogy ha nem lenne ennyire népszerű a minimal stílus, akkor hiába jutnának erre a mérnökök, bizony fel kéne faragniuk rá a motívumokat, ha meg is akarnának élni. De most ez nagyon megy. Amig valaki...


Az igaz, hogy jól jön nekik anyagilag, hogy éppen divatos is, de szerintem egyébként is így csinálnák. Szerintem náluk ez több ezeréves hagyomány, kultúra eredménye és nem úgy tűnik Amano munkássága, hogy bármilyen erőszakot hajlandó lenne elkövetni a végeredményen. Szerintem egy kavicsot nem tenne arrébb, ha az megsértené a Zen-t. :cool: Inkább diktálja a divatot, mint sem követné. Szerintem.

Nagyon rendhagyó a bemarás, nem is láttam még ilyet, el se tudom képzelni, mennyire "élvezetes" lehetett s mennyire jó lehetett tudni, hogy egy rossz mozdulat, és át is szakadt. Pl egy: KÉSZ AZ EBÉD! felkiáltásra ) De még mindig nem tudom, hogy lehet rögzíteni csavarfejek nélkül ráadásul szétszerelhetőre. Az a három pöcök tartja, ami befúrt lyukakba illeszkedik?


A kerek nyílásokkal rendelkező borítás a második példány, az első nem sikerült valami jól. :) De csak a rutintalanság miatt vacakolós, a tizedik már biztos menne csukott szemmel is. Pont a barkács jelleg miatt tartja meg a három a pöcök, mert természetesen nem tudtam mértani pontossággal kifúrni a lukakat, így van egy kis feszültség a pöckökön. Arra gondoltam valami könnyen bontható szilikon ragasztóval azért oda pöttyintem majd, egyelőre fehér szigszalag biztosítja alulról. Viszont annyira nem látszódik (a fényképeken is ott van, látható egy vékony fehérebb csík a képen), hogy lehet így hagyom.
 
Igényes szép munka, nagyon tetszik! Gratula! Azért szeretem az ilyen témájú dolgokat olvasgatni, mert mindenből tanul az ember, és újabbnál újabb ötleteket meríthet! :)
 
Időközben elindítottam az akváriumot és belaktam a szekrényt. Jobboldalon tehát a technika, vagyis a vizesblokk kapott helyett, baloldalon a növénytáp adagoló, valamint a mindennapi kellékek. A bútor belső világítása inspirálta az üveg polcokat, melyek 6mm-es üvegből trapéz csiszolással készültek, utalva az akváriumra. :) (De azért nem opti! :ROFLMAO:) Az ajtók is maximálisan ki lettek használva. Jobboldalon az időzítő kapcsolok kezelőfelületei mellett kaptak helyet a becses GA üveg szerszámok. Ezekhez magam terveztem plexi konzolt. Baloldalon a klasszikus IKEA késtartón sorakoznak az ollók, csipeszek, miegymások.

10495203194_06894f749d_o.jpg

Egy totál arról, hogy mi végre is mindez:

10495180035_4264351d55_o.jpg

Sokat gondolkodtam a lámpa elektromos zsinórján, hogyan is lehetne eltüntetni fölfelé menet. Mivel „mászókát” nem szerettem volna a nappaliba tenni és falat sem véshettem, nem jutott más eszembe, mint ez a felső polc. A mellette lévő függöny szépen el is takarja a vezetékeket. Itt is üveg polcok utalnak arra, hogy ez is a „garnitúra” része. :confused:

Végül két igazán felesleges részlet: o_O

10495191016_375a536f51_o.jpg

10495205364_5b885097b0_o.jpg

Folytatás a naplók között!

Ja, igen! Ha van otthon egy fehér ADA solar lámpád, de a környezetbe jobban illene egy szürke, akkor privátban keress meg! Valamit majd kitalálunk! :whistle:
 
Utoljára módosított moderátor által:
Bakker, hát ezen becsokizok :)
Komolyan mondom rég láttam ennyire patentül berendezett szekrényt. Az összkép is szép!
Kapsz egy igazgatói dícséretet! pff :) Az ilyen "barkács" példaértékű

:):wideyed::snaphappy::snaphappy::snaphappy::snaphappy::woot:

Ikea fűszertartós tápadagoló.... bakker.... minél többet nézem annál több érdekes dolgot találok. Gratu! :)
 
Hát apám, ha hal lennék, a szekrényedbe laknék a legszívesebben!!
Nem találtam megfelelő smiley-t az áll-leesésre és a csodálkozásra!
Tegyél még fel képeket a "felesleges részletekről", egyáltalán nem feleslegesek!
Most erőt adtál ezzel a postoddal, hogy befejezzem az ajtó belsejét! ;)
 
Gratulálok,ez igen !(y)
Eddig azt hittem,hogy én vagyok a "beteg " a rendmániámmal.Most rájöttem,hogy kezdő ipari tanuló vagyok hozzád képest.A család,hogy bírja ezt a precízséget ?
Mellettem nehezen bírják :)
 
Időközben elindítottam az akváriumot és belaktam a szekrényt. Jobboldalon tehát a technika, vagyis a vizesblokk kapott helyett, baloldalon a növénytáp adagoló, valamint a mindennapi kellékek. A bútor belső világítása inspirálta az üveg polcokat, melyek 6mm-es üvegből trapéz csiszolással készültek, utalva az akváriumra. :) (De azért nem opti! :ROFLMAO:) Az ajtók is maximálisan ki lettek használva. Jobboldalon az időzítő kapcsolok kezelőfelületei mellett kaptak helyet a becses GA üveg szerszámok. Ezekhez magam terveztem plexi konzolt. Baloldalon a klasszikus IKEA késtartón sorakoznak az ollók, csipeszek, mi
10495203194_06894f749d_o.jpg


Egy totál arról, hogy mi végre is mindez:

10495180035_4264351d55_o.jpg


Sokat gondolkodtam a lámpa elektromos zsinórján, hogyan is lehetne eltüntetni fölfelé menet. Mivel „mászókát” nem szerettem volna a nappaliba tenni és falat sem véshettem, nem jutott más eszembe, mint ez a felső polc. A mellette lévő függöny szépen el is takarja a vezetékeket. Itt is üveg polcok utalnak arra, hogy ez is a „garnitúra” része. :confused:

Végül két igazán felesleges részlet: o_O

10495191016_375a536f51_o.jpg


10495205364_5b885097b0_o.jpg


Folytatás nem sokára a naplók között! :)

Ja, igen! Ha van otthon egy fehér ADA solar lámpád, de a környezetbe jobban illene egy szürke, akkor privátban keress meg! Valamit majd kitalálunk! :whistle:

Hú , ez nagyon profi lett ,grat !
 
  • Like
Reactions: TZ
Kapsz egy igazgatói dícséretet! pff Az ilyen "barkács" példaértékű

Köszönöm főnök a dicsértet és a kitüntetést! :geek:

Ikea fűszertartós tápadagoló.... bakker....

Örülök, hogy kiszúrtad ezt a részletet. Ugyanis rengeteget kutattam a megfelelő tartályok után, tényleg mindenféle megoldást megnéztem. Végül ez a százforintos dolog bizonyult messze a legprofibbnak. :hungry:

át apám, ha hal lennék, a szekrényedbe laknék a legszívesebben!!

Mondjuk az akváriumot még nem láttad. :rolleyes:

Tegyél még fel képeket a "felesleges részletekről", egyáltalán nem feleslegesek!

Na jó, később teszek még fel. ;)

Most erőt adtál ezzel a postoddal, hogy befejezzem az ajtó belsejét!

Rengeteget olvasom naplódat, szerintem Te is sokakat inspirálsz, szóval hajrá! (y)

Eddig azt hittem,hogy én vagyok a "beteg " a rendmániámmal.Most rájöttem,hogy kezdő ipari tanuló vagyok hozzád képest.

Hát ez kicsit bonyolultabb. Szeretnék mindenben precíz lenni, de a képességeimet ez meghaladja. Másrészt ez a precízség itt most nagyon is öncélú. Igazából nem az volt a lényeg, hogy minden mindig kéznél legyen szépen rendben, hanem hogy csináljak egy olyan bútort, ami erre alkalmas teret biztosít. Megvilágítom, hogy mi is a különbség: Másféléves projekt volt, persze nem foglalkoztam vele egyfolytában. De ezalatt a szekrény a nappali közepén állt, mindenhol dobozok tornyosultak, amikben persze pedáns rendben sorakoztak az akvarisztikai cuccok. A nappali hangulata jóindulattal egy műhelyre emlékeztetett ezalatt az idő alatt, vagy őszintébben egy csatatérre. :whistle:

A család,hogy bírja ezt a precízséget ?

Fentieket is figyelembe véve, nagy türelemmel. :oops:

Hol lehet leadni a rendelést?

Mivel a kivitelezésben amatőr vagyok, nagyon olcsó órabérrel is drága lenne velem csináltatnod. Arra bíztatlak, hogy koppintsd le! ;)

Viszont! A tervezés részét nagyon imádom. Bár elégedett vagyok a saját szakmámmal, de ha valahol hallanátok egy megüresedet akvárium bútor designer munkakörről, akkor légyszi szóljatok! Nagyon szívesen vállalnám. :cool:
 
Anemjóját!!!!! :eek:
Hihetetlen jó lett, azt hiszem ez példaértékű lett és követendő! Számomra legalábbis... főleg mivel én is most tervezem papíron a szekrényt, ez lesz a mérce...Meg a naplódat is megkeresem, az a kis üveg "kocka" nagyon csini a bútor tetején!!!!
Hát ... uh... na... nincsenek rá szavaim! :p;)
 
  • Like
Reactions: TZ
Back
Oldal tetejére