• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium bútor diszkrét bája

szia TZ

Lattam az elado lampad es butorod engem erdekelne csak ott nem vagyok jogosult irni neked ahol hirdeted.
Ha megadnad a tel. szamod szivesen felhivlak es megvennem.
az en szamom:06309357999

koszi
 
HELP! Már nem láthatóak a képek. Hogy oldottad meg a csövek kivezetését?? Oldalt? Hátul? Műanyagcsővel bélelt lukon át?
 
HELP! Már nem láthatóak a képek. Hogy oldottad meg a csövek kivezetését?? Oldalt? Hátul? Műanyagcsővel bélelt lukon át?

Köszi, hogy szoltál, javítani fogom a képeket!

De addig is:

P1150560.JPG


Nem béleltem semmivel, kicsit nagyobb a luk, mint a cső és belül is igyekeztem lefesteni, hogy ne érje víz.
 
Köszi, hogy szoltál, javítani fogom a képeket!

De addig is:

P1150560.JPG


Nem béleltem semmivel, kicsit nagyobb a luk, mint a cső és belül is igyekeztem lefesteni, hogy ne érje víz.
Köszi! Nálam bútorlapból lesz, mert az illik a nappaliba. Akkor a kivezetőkre majd ki kell találni valamit.
 
Ez ennél azért kicsit bonyolultabb. Ki kell találnod pontosan, hogyan fog összeállni a szekrény a darabokból. Például a hátfalat az oldalak közrefogják-e és ehhez hasonlóan az összes kapcsolódást meg kell tervezni. Ezután tudod a méreteket kiszámolni az anyagvastagságot figyelembe véve. Én sokat agyaltam rajta, végig gondoltam azt is, hogy milyen sorrendben fogom összeilleszteni a darabokat, mekkora és hány darab szorítóra lesz szükség egyszerre. Ha nem látod magad előtt a teljes folyamatot, akkor ez a bútor még nincs kitalálva, nem fog összeállni szekrénnyé. Tehát ezt neked kell fejben, majd pedig rajzon és végül excelben végigzongorázni. Lediktálni nem tudjuk, mert nem tudjuk, hogy pontosan milyen szekrényt akarsz csinálni, és azt ki és hogyan fogja összeépíteni.
 
Figyuszka! Próbálunk segíteni, de a dolog több sebből vérzik.
1. TZ-nek elfogy a türelme :) Ha segítségre számítasz, legyél összeszedettebb, ne egyesével dobáld az infokat ;)
2. A 18 mm-t ki lehetett következtetni ugyan a skiccedből, de nem számoltál élzárással (most már látom, hogy MDF)
3. Az illesztéseket teljesen össze akarod dolgozni? Mert a felső és alsó lap éle így látszani fog (terved alapján)
4. Nem számoltál az ajtóknál hézagokkal (egyik dimenzióban sem)
5. Az ajtólapok magasságánál én találtam 36 mm többletet (ha jól gondolom)
 
Szerintem van benne hiba, de így kell elkezdeni ahogy csináltad, jó lesz ez. :)

Viszont számolni kell az ajtóknál hézagokkal is. Sajnos nem tudom, hogy milyen mérettel számolnak az asztalosok én elég "feszesen" csináltam, ahogy a képen is látszódik talán. Fent és középen kb 2mm hézag lehet nálam. De a végeredmény nem lesz ám tökéletes, bárhogyan is igyekszünk. Így ezek a hézagok nem csak azért kellene, hogy ki lehessen nyitni az ajtót, hanem ezek engednek hibákat kompenzálni a finombeállítás során.

Az ajtó mögött, vagyis az oldal falnál is kell hézag, ide is minimm 2-3 mm. És itt jön még egy trükk. Ha megnézed az én fényképeimet, a homlok és az ajtók egy síkban vannak. Ezt úgy lehet elérni, hogy vagy a homlok van vastagabb anyagból, vagy az ajtó vékonyabból. Nekem 16mm-be még belefértek a kivető pántok, bár éppen nem szakítottam csak át az anyagot.

Az illesztéseket teljesen össze akarod dolgozni? Mert a felső és alsó lap éle így látszani fog (terved alapján)

Szerintem ez így jó, már ha jól értem, hogy Te mire gondolsz és ha jól értem, hogy a kolléga olyasmit szeretne csinálni mint én. Elég pepecs munka volt, de én szépen összecsisztam az illesztéseket és utána még a fényező is sokat csiszolta őket. :D De végén jó lett és gondolom ez így masszívabb, hogy egyben van a teteje és az alja is.

Az ajtólapok magasságánál én találtam 36 mm többletet (ha jól gondolom)

Ennek nem számolok utána, mert nekem az a fura, hogy nem kisebb az alja mint a teteje. Szerintem az ronda, ha látszódik az alsó lap szemből. Szerintem ez az ADA koncepció arról szól, hogy minimális számú él látszódjon a bútoron. Ez a "T" forma szükséges ahhoz, hogy ki lehessen nyitni a szekrényt, de minden más sallang feleslegesen elvonja a figyelmet az akváriumról.
 
Utoljára módosított:
Megtaláltam a teljes rajzot a másik bútoros topikban. Lehet, nem az ajtómérettel van a gond, de vmelyik méret nem stimmel az hót'ziher. Szerintem számold/tervezd újra.
Még egy észrevétel: Az oldalsó lapokat szerintem az alsóra kellene ültetni és nem mellé. Ha lábakat teszel az alsó lapra, így a terhelés a lapokat összekötő csavaron/tiplin lesz és leszakadhat.
 
Valami zavart érzek erőben. :) Milyen másik topik? Hogy használjuk már ezt a fórumot? Azt értem, hogy már ez is itt félig off, de hozzá kell olvasnom másik témában a kérdéshez? o_O :eek:

Amúgy szerintem az oldalak az itteni rajz alapján rajta vannak az alján, nem mellette, de ismétlem, nem olvastam utána másik topikban. :D

Az oldalsó lapokat szerintem az alsóra kellene ültetni és nem mellé. Ha lábakat teszel az alsó lapra, így a terhelés a lapokat összekötő csavaron/tiplin lesz és leszakadhat.

Ja, ez a gond meg van, csak nem az oldalával, hanem a hátlappal. Ez lesz a magyarázata az ajtók 36mm eltérésnek is.

__________________________

Kellene még egy lap középre is, amire záródnak az ajtók.

Itt ebben a topikban legalábbis. :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére