• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua 60P akvárium workshop - FOTÓK!

viktorlantos

Alapító
Admin
Kedves mindenki :angel:

Aki járt már nálunk a boltban, biztos találkozott már ezzel a 60-as akváriummal. Sokáig csak a szekrény és a technika volt meg, a lámpa miatt viszont állandóan tologattuk az indítást. Tulajdonképpen bármikor be lehetne rendezni most már az akváriumot, úgyhogy két kérdést is intéznék felétek.

Aki esetleg nem tudná, erről az akváriumról van szó:

5775706499_369839e344_z.jpg


1. Ti milyen berendezést tennétek az akváriumba?
A jelenlegi fa és homok csak ideiglenes megoldás volt, természetesen bármi lehet. Nyugodtan linkeljetek fotókat ebbe a topikba. Szeretnénk többféle berendezést megmutatni az akváriumokkal, de valahol azért illeszkednie kell a jelenlegi Aquascaping - Nature Aquarium vonalhoz.
Az ötleteket megvizsgáljuk és elképzelhető, hogy ez alapján rendezzük be a rendelkezésre álló anyagok növények stb. alapján.
Használjuk az új mohákat? Legyen egy igazi Amanos akvárium? Esetleg még egy minimalista? Ryuboku vagy stemes őrület?
A 3 legjobb akváriumot beküldő ajándékot kap! :thumbup:

2. Workshop - Rendezzük be közösen!
Ha megvan mit szeretnénk, összeszedjük a hozzávalókat és csinálnánk egy workshopot mondjuk szombat délután, vagy vasárnap. Nyitvatartási időn kívűl.
A workshop-ra mondjuk 10-15 ember tudna eljönni és közösen berendeznénk az akváriumot néhány óra alatt, miközben sok sok okosságot tudnánk megbeszélni. Mindezt egy nyári lazulós hangulatban tennénk, ahol remélhetőleg mindenki jól érezné magát és az elméleti tudáson kívül némi gyakorlatra is szert tehetne.
Berendeznénk a talajt és dekorációt, kötöznénk növényeket, ültetnénk és a végén beüzemelnénk az új akváriumot, aminek a fejlődését a következő hónapokban természetesen bárki követheti majd a boltban és a neten is. A workshopra a frissítőket és a kajcsit a Green Aqua biztosítja (remélem a társak nem rúgnak ki emiatt :lol: ) :angel: :thumbup:
Hogy érzitek, szeretnétek ott lenni egy ilyen "kertésznapon"?

Várjuk tehát az ötleteket a 60-as akváriumra és szívesen olvasnánk róla mit gondoltok az első Green Aqua workshopról is. :angel:
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Két stílusra lennék élőben nagyon kíváncsi: :)

1.)
1_aquascape.jpg


2.)
3-years-of-Aquascaping-by-FAAO-161.jpg


A második talán a méretek miatt elképzelhetőbb lenne.
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Necro második ötlete nekem is tetszene, már csak azért is hogy láthatnám a fa kialakulását profi körülmények között.

Vagy esetleg ez:

01.jpg


Vagy a nagy kedvencem:

02.jpg


Esetleg erre is kíváncsi lennék:

03.jpg


Utóbbi kettőhöz frankón lehetne használni az új mohákat, sőt lehetne kifejezetten mohás akvárium.

Jah és természetesen szívesen ott lennék a megvalósításakor.
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

2007_7-300x225.jpg


Az abszolút kedvenc!Elképesztő ez az akvárium A vízesés szinte már lényegtelen de azért azt is megnézném, h rakjátok össze!
Nagyobb képet nem találtam de sztem mindenki ismeri az akváriumot!
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Na ez egy fantasztikus kezdeményezés!!!! :clap: :clap: :clap:

Hát én most konkrét példát nem mutatok!

Én legszívesebben valami kreatívkodást látnék, valamit amit még nem nagyon próbált senki.

De bármi is lesz csak jó sülhet ki belőle! :D

Egy a lényeg Várjatok meg légyszi!!!! :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Ebbe az akváriumba a következő két akihoz hasonló dolgot javasolnék:

images

Nagyban: http://pds.exblog.jp/pds/1/201004/11/18/c0119618_17511641.jpg

Soha nem láttam még UG-t élőben, ráadásul ez az aki nagy kedvencem. Ha élőben láthatnék vele berendezett akit lehet, hogy kedvet kapnék a nyár végén hozzá én is. ;)

images

Nagyban: http://acuariorosa.files.wordpress.com/2010/01/image4.jpg

Ehhez talán magyarázatot sem kell írni, hiszen meseszép. Másrészt talán egy kicsit nehezebb feladat lenne a GA csapatnak és a segítőiknek. :)

(Mi alapján dől el ki lesz az a 10-15 szerencsés fő? Ha sorsolás vagy ilyesmi akkor szívesen jelentkeznék én is a kalapba. Viszont, ha tapasztaltabb segítőket akartok akkor nem ajánlanám magam, mert még mesze elmaradok egyes fórumozóktól. :D)
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Szuper ötlet :)
Én valami világos dekorhomokos akira gondoltam, iwagumi vagy ryuboku.
Moha+dekorhomok combó. Kicsit kisebb méretben persze :)
59.jpg

Vagy ez a favorit nálam
DSC05747c.jpg
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Ramen said:
(Mi alapján dől el ki lesz az a 10-15 szerencsés fő? Ha sorsolás vagy ilyesmi akkor szívesen jelentkeznék én is a kalapba. Viszont, ha tapasztaltabb segítőket akartok akkor nem ajánlanám magam, mert még mesze elmaradok egyes fórumozóktól. )

Szimplán meghírdetjük majd az időpontot és a jelentkezési sorrendben dől el ki az aki ott lesz. Ezért szeretném, hogy ha valaki bejelentkezik az tényleg eljönne, vagy ha nem jön másnak oda tudjuk adni a lehetőséget. Szóval nincs kivételezés stb. Kitalaljuk az időpontot, ami szerintem jó lenne ha még ebben a hónapban lenne, és indulhatnak a regisztrációk utána.
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Igen, majd viszünk egy rekesz sört és kint pakolásszuk a köveket meg a fákat addig, hátha kisül abból is valami jó hardscape. :lol:
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Épp akvárium berendezés előtt állok, nagyon jó lenne látni egy ilyen workshopot! :) Jó lehetőség lenne a gyakorlatban is látni a munkásságotokat:) Szívesen elmennék én is!

HoZee második ötlete nagyon tetszik!
 
Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és workshop!

Én valami biotóp berendezésben gondolkodnék! Olyan még úgy sincs a galériában. Esetleg barnavizes neonos biotóp, hozzá való növényekkel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Ez a mohás téma nagyon közel áll a szívemhez. De persze több jó akváriumot is látni a topikban. Csak dobáljátok nyugotdan a linkeket. :thumbup:

szerk: látok itt többféle méretű akváriumot is. persze több dolgot meg lehet valósítani kis méretben, mégis van aminek egész más hatása lesz egy kis akváriumba zsúfolva. próbáljatok 60-as akváriumokat nézni. így az arányok, növényválasztás stb-vel sokkal jobban lehet azonosulni
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Moha-moha-moha minden mennyiségben :) Én valahogy leragadtam ezen a bonsai hatású aquascape-en. Szerintem ha meguntam stemes akimat, egy ilyen lesz a következő projekt. Ma az üzletből kilépve párommal nagyon agyalgattunk a red moor fákat nézegetve, melyikből lehetne szépen megoldani. :D Bár lehet ide éppen nem a red moor a legjobb, elég egyenesek ezek a fák.

spur02.jpg
 
Re: Green Aqua 60P Opti White akvárium - ötletbörze és works

Nagyon jó ötlet ez a workshop-os dolog!
Szerintem aki egy kicsit is oda van az akvarisztikáért, az szívesen megnézne egy ilyen berendezőpartit!

Én két akvát dobnák be mutiba!Ez mindkettő 60P-s akváriumban készült és kimondottak izgató hatással van a bioritmusomra, és az idegrendszeremre is! :D

IMGP3360.jpg


Ezt az akit Corleone kolléga rakta össze, bár volt ennek egy elődje is ami nekem személy szerint jobban tetszett:

images


ez az aki pedig Pabloieul nevéhez fűződik!
Bocsi a képekért, de sajnos nem találtam használhatót, mert törölve lettek a flickr oldalukról!Már bánom hogy nem mentettem le!
 
Back
Oldal tetejére