• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium bútor diszkrét bája

@TZ. A szekrényt ahogy van áttolhatod hozzám :) A tápadagoló milyen márkájú?
 
  • Like
Reactions: TZ
Engem a külső szűrő függesztése érdekelne. Miért lóg ő a levegőben? Az első tippem a zaj/vibráció csillapítás, de elvileg gumilábakon állnak ezek a szűrők.
 
Engem a külső szűrő függesztése érdekelne. Miért lóg ő a levegőben? Az első tippem a zaj/vibráció csillapítás, de elvileg gumilábakon állnak ezek a szűrők.

Egyrészt valóban a hang miatt, másrészt bátran lapozz vissza, beszéltünk már róla. ;)

Kicsit jobban van így szeparálva, mint ha csak a gumi lábakon állna. Kétféle hang van leegyszerűsítve, a testhang tompítására jó ez, ami abból adódna, hogy átadja a bútornak a rezgést. Ezt ki lehet tapogatni fülelni, elég jelentős gumi lábakkal is. Viszont a "léghang"-ot nem tudtam megoldani, kellenek a rések az ajtó körül a kulturált használat miatt. Majd a 2.0-ás szekrényben. o_O

Arról viszont nem szeretnék vitát indítani, hogy úgy egyébként van-e hangja egy szűrőnek, vagy sem. Tudom, vannak akik szerint nincs. Nálunk gyakorlatilag szinte minden áramtalanítva van éjszaka, tényleg csönd van a lakásban. Így bizony lehet hallani a legkisebb zajokat is. Akinek mindenféle kütyü egyébként is standby-ban zizeg, azt valószínűleg nem zavar egy Eheim szűrő...
 
A hang kérdéssel egyet értek. Nekem még sosem volt halk szűrőm :) Tetra is meg prof3 is búgott. Ez szerintem ember függő is, nem csak környezet függő. Én pl hallom a mobiltelefon töltőmet, ha nincs rádugva a telefon, hogy "sípol". Volt, hogy fel kellett kelnem és rádugjam a telefonomat, mert annyira idegesített, hogy nem tudtam aludni. Eddig senki nem hallotta akinek mutattam....
 
Az UV filter megállás nélkül mükodik? Nem árt a növényeknek?

Nem, még be sem volt kapcsolva. :D

Ez az egy dolog bizonyult feleslegesnek, valószínűleg ki is veszem majd. A biztonság kedvéért tettem be előre, hogy ne kelljen utólag koklánykodni, ha szükség lenne rá. Igaz akkor még nem létezett a TwinStar. Amúgy sem tudom, hogy az UV-nak van-e létjogosultsága, de TwinStar mellett tuti teljesen felesleges szerkezet.
 
Szeretném megkérdezni tőled hogy a klafa szekrényed jobb oldalában ,a fűtő alatt az micsoda,ami legalul van???

Igen, az az UV szűrő, amiről előbb beszéltünk.

Szerintem még az ADA galériában sem találnál ilyen szekrényt.

Hát, talán pont ott nincs szükség arra, hogy minden szekrény így be legyen rendezve eszközökkel. ;)
De köszi! :)
 
Nem, még be sem volt kapcsolva. :D

Ez az egy dolog bizonyult feleslegesnek, valószínűleg ki is veszem majd. A biztonság kedvéért tettem be előre, hogy ne kelljen utólag koklánykodni, ha szükség lenne rá. Igaz akkor még nem létezett a TwinStar. Amúgy sem tudom, hogy az UV-nak van-e létjogosultsága, de TwinStar mellett tuti teljesen felesleges szerkezet.
Múltkor találtam Viktorlantos írását pár igazán high-tech növényes akváriumról, és mindkettőben volt UV szűrő is, és ha jól veszem ki a leírásból, akkor aktívan használják is. Éjszakára pár óra használat még jó is lehet.
Technika – Az Igazi High-Tech Akvárium | Viktor Lantos
 
A biztonság kedvéért tettem be előre, hogy ne kelljen utólag koklánykodni, ha szükség lenne rá. Igaz akkor még nem létezett a TwinStar. Amúgy sem tudom, hogy az UV-nak van-e létjogosultsága, de TwinStar mellett tuti teljesen felesleges szerkezet.

Sohasem hasnáltam TwinStar-ott, kérlek mesélj picit, érdemes?
 
Back
Oldal tetejére