• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az akvárium bútor diszkrét bája

Zoli, ez nem ilyen egyszerű :), nagyobb itt a baj, nézd csak: Rajz
Szerintem amennyit nézegetjük, meg is tervezhetnénk @bohnerroli helyett :D
Én bizisten hajlok a dologra :)
 
Zoli, ez nem ilyen egyszerű :), nagyobb itt a baj, nézd csak: Rajz
Szerintem amennyit nézegetjük, meg is tervezhetnénk @bohnerroli helyett :D
Én bizisten hajlok a dologra :)

Ha nem is a türelmemet, de a fonalat már régen elveszítettem. Nyilván @bohnerroli -nak simán tervezhetnénk már szekrényt ennyi elemzés után. De az már igen csak nagy falat lenne, ha mindezt @Arpi82 terveit figyelembe véve tennénk. Vagy én vagyok most helikopter? :geek:
 
Ha nem is a türelmemet, de a fonalat már régen elveszítettem. Nyilván @bohnerroli -nak simán tervezhetnénk már szekrényt ennyi elemzés után. De az már igen csak nagy falat lenne, ha mindezt @Arpi82 terveit figyelembe véve tennénk. Vagy én vagyok most helikopter? :geek:
Ohhh, ezt nagggyon benéztem :banghead: :ROFLMAO: Big-big sorry mindenkitől. :sorry: És bocs az offért.
 
  • Like
Reactions: TZ
Viszont számolni kell az ajtóknál hézagokkal is. Sajnos nem tudom, hogy milyen mérettel számolnak az asztalosok én elég "feszesen" csináltam, ahogy a képen is látszódik talán. Fent és középen kb 2mm hézag lehet nálam.

2-3 mm-t szokás hagyni, amennyire én tudom. körben mindenhol.
 
  • Like
Reactions: TZ
Koszi a segitseget mindenkinek!Atgondoltam es talaltam jo par helyen hibakat!Mostani tervek mar jok jovo heten allok neki osszeallitani a butort!:)
 
Mar kiszamoltam es le is irtam!Csak nem vagyok biztos hogy jol szamoltam gondolom-e egyaltalan!

https://farm6.staticflickr.com/5773/21419479999_3bb67432fb_b.jpg

18 as mdf lapokbol allitanam ossze!
Szia!

Itt egy kép a méretekkel az általam javasolt összeállítás alapján:
Buacutetor%2090x80_zps9xxnrg06.jpg

Ha az alsó lap közvetlenül a földön fog feküdni, akkor egy kis pontatlanság miatt is megszorulhat a padlóban nyitás közben az ajtó, ha nem veszed rövidebbre (magyarul ne érjen a földig az alja). Egyébként oldalanként 2-2 mm-t szokás azért számolni, vagyis annyival kisebb ajtót vágatni. Így én azt mondom, hogy kb. az alsó lap feléig érjen csak le az ajtó alja, plusz felülről is el kéne hagyni 2 mm-t, tehát szerintem a 670 x 446 mm lenne az ideális ajtóméret. Mivel azt írtad MDF, ezért gondolom festeni/fóliázni is szeretnéd, tehát festékvastagságnak ebben a méretben már rá van hagyva 0,5 - 0,5 mm.
Ha magamnak csinálnám, biztosan merevíteném még tovább, vagyis középen egy függőleges lappal kiegészíteném, de a 12 cm-es szemöldök rész mögé is tennék belülről még egy lapot a biztonság kedvéért, ami oldalról csatlakozna a bútor oldallapjaihoz.
Nem tudom a rajz mennyire adja vissza azt, hogy hogyan kéne csatlakozniuk egymáshoz a lapoknak, de ez így egy merevebb összeállítás (pl. az oldalsó lapok nem függőlegesen csatlakoznak az alsó laphoz, hanem oldalról).

Jó munkát hozzá!

Üdv,
Zoli
 
Végül beváltak az időkapcsolók? Meg voltál velük elégedve? Kár, hogy ezek nem tudják, a téli/nyári automatikus átállást! nagyon tetszetős darab, különösen, hogy slim változat!
 
Végül beváltak az időkapcsolók? Meg voltál velük elégedve? Kár, hogy ezek nem tudják, a téli/nyári automatikus átállást! nagyon tetszetős darab, különösen, hogy slim változat!

Igen, teljesen jól működtek, nem volt velük gond. És mivel így az ajtóra szerelve kényelmesen kézre esnek nem csak a téli/nyári állítgatás nem okoz gondot, hanem sokat eljátszottam a CO2 adagolás finom hangolgatásával is. Beállítottam a sötét periódusra több rövidebb bekapcsolást, hogy a ph minél egyenletesebb legyen. Így utólag is remek ötletnek és nagyon kényelmesnek tartom ezt a megvalósítást.

-------------

Itt még talán nem is említettem, hogy eladó a szekrény:
https://akvakertesz.hu/threads/90-es-mdf-akvarium-butor-60-as-aksihoz-hightech.4777/#post-279026
 
Igen, teljesen jól működtek, nem volt velük gond. És mivel így az ajtóra szerelve kényelmesen kézre esnek nem csak a téli/nyári állítgatás nem okoz gondot, hanem sokat eljátszottam a CO2 adagolás finom hangolgatásával is. Beállítottam a sötét periódusra több rövidebb bekapcsolást, hogy a ph minél egyenletesebb legyen. Így utólag is remek ötletnek és nagyon kényelmesnek tartom ezt a megvalósítást.

-------------

Itt még talán nem is említettem, hogy eladó a szekrény:
https://akvakertesz.hu/threads/90-es-mdf-akvarium-butor-60-as-aksihoz-hightech.4777/#post-279026

Köszi az infót, még egy kérdésem lenne, van benne elem?
 
Köszi az infót, még egy kérdésem lenne, van benne elem?


Igen, valami van benne, amit töltöget a hálózatról. Ha sokáig nem kap áramot, akkor elfelejti magát, de normál használat közben hosszú áramszüneteket is kibír.
 
Végül két igazán felesleges részlet: o_O

View attachment 28497

View attachment 28498

Folytatás a naplók között!

Ja, igen! Ha van otthon egy fehér ADA solar lámpád, de a környezetbe jobban illene egy szürke, akkor privátban keress meg! Valamit majd kitalálunk! :whistle:
Szia Tz! Először is hatalmas gratula a volt szekrényedhez! :) A plexi darabok után érdeklődnék, az egyéni tervezés teljesen ok, esetleg szabad kérdeznem, hogy Te gyártottad le vagy esetleg rendelted őket rajzok alapján valahonnan? Köszönöm! :)
 
Szia Tz! Először is hatalmas gratula a volt szekrényedhez! :) A plexi darabok után érdeklődnék, az egyéni tervezés teljesen ok, esetleg szabad kérdeznem, hogy Te gyártottad le vagy esetleg rendelted őket rajzok alapján valahonnan? Köszönöm! :)

Köszi! Az mkiplexi pont hu -nál csinálták meg a rajzom alapján. De gondolom bármelyik másik plexis is megcsinálja. Pár ezerforintot elkértek érte.

A szekrény még mindig eladó ;) igaz @TZ?

Mondjuk nem, mert már nincs útban, így nem adnám már el a szerelvények árában. :)
Most éppen szerszámtartónak használom. :facepalm::D
 
Back
Oldal tetejére