• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90x45x45 Hasadék

Persze, csak 3-4 éve még mindenki félve nézte mi lesz a zselés vonallal. Mára úgy néz ki leginkább erre fejleszt minden kertészet több okból is. Minden amit tudnak áttolnak zselésbe.
Az ADA sem maradhatott ki a szórásból, de ők is későn ugrottak rá kb fél éve.

Igen, ahogy latom mar mohak is vannak zselesben, vagy csak a doboz a megteveszto?
 
Na, alig 6 nappal az inditas utan, meglejent az elso alga. Zold szor, vagy zold szakallalgakent azonositottam, de nyugodtabb ennek ha megerositenetek v kijavitanatok a feltevesem, mar ha a kepen latszik egyaltalan.

A GA-azt irjak hogy alacsony co2 szintre vagy hosszu vilagitasi periodusra utal. A co2ben lehet vmi mert az csak tegnap ota megy, leven h nem volt palackom. A vilagitasi idot kiszamoltam wpg-ben annak stimmelnie kell.
Tudok meg valamit tenni? Amanok begelepitese meg korai lenne!

63c3bd3380bb0d853f7f9027320aedcf.jpg


Szerk.: azt efelejtettemodairni hogy a mohan van az alga...
 
Utoljára módosított:
Azt vettem eszre hogy azok a novenyek lettek algasak amit a masik akvariumbol tettem bele...mi ennek az oka?

Ma mertem egyet JBL tesztet hasznaltam plusz tds es ph merot!
Homerseklet: 25 C°
KH: 2
GH: 4
PH: 7,3
NO2: 0,1
NO3: 5
FE: 0
TDS: 126
CO2: 3-5

A CO2 tabella szerint az oldott co2 a vizben 3-5 mg/l ami eleg furcsa, mivel 1 napja folyamatosan megy a co2 beoldas, 1bubi/sec-en. Feljebb kelkene tekernem a tűszelepet? Ugy tudom a kezdeti idoszakban a hasznos baciknak nem kedvez a tul savas viz...
Allitsam 3 bubi/sec-re?

7b15f4c0d4789ae2c4a08100f3547ce6.jpg
 
Szerintem ekkora akvariumban 1bubi/sec meg sem latszik, legalabb is nalam a 125l-ben igy van, igaz joval kemenyebb a vizem.
Ezt neked kell kikiserletezni. Allitani, merni, aztan megint allitani...
 
Mindenesetre erdekes! :) a magas nitrit szint miatt egyenlore kockazatos lenne az amanok betelepitese, de jovo het vegen mar mennek is bele, otokkal parositva :)
 
Most 3bubi/sec-en megy a beoldas de meg igy igy csak 7,2 a PH! Adok neki meg egy kis kakaot, 7-ig jo lenne levinni!
 
Hűűű... azt a gyökert de irigylem! :sneaky:
Nagyon ütős! Gratulállok! (y)

Szia,
Maradt meg egy csomo, es barmikor tudok hozni az erdobol, itt a kornyeken rengeteg van, csak sok az elokeszitesi munka vele, bar en a kereggel nem foglalkoztam...
Ha gondolod kuldok neked postan, postakoltseg elleneben! :)
 
A heten raalltam a ketnapi vizcserere! Felfedeztem nemi pontalgat is az uvegen, illetve a zold szor is egyre terjed :(
 
Ezzel azért vigyázz, mert elég "üres" még az akvárium. Ha öntöd bele a CO2-t, akkor algavirágzás is lehet belőle.
Olvasgattam, de sehol nem talaltam infot arrol h a co2 tuladagolasa algaviragzast okoz, mindenhol inkabb azt javasoljak h novelni kell a beoldast h megszunjon az alga. Egyedul az elolenyekre mint a halak, garnelak es csigakra veszelyes, de a novenyelre nem. Az mas kerdes persze h akvarium inditasanal a baciknak sem kedvez a tul savas kornyezet.
Ez igaz lenne h a tuladagolas algaviragzast eredmenyezhet?

Amugy egyre durvabban terjed a zold szor, mic macot adagolomm plusz easy carbot, eloiras szerint. Holnap megint vizcsere. Mar alig varom h csokkenjen a nitrit erteke es raszabadithassam az amanokat az algara. Mi az a nitrit ertek amt meg elviselnek az amanok?
 
Tul vagyok a vizcseren, a visszasozas kovetkezteben ilyen zavaros most a viz! A zöld szőr ès fonal alga mindent ellepett, a pontalga visszaszoruloban....
Ma koltoztetek be 5 amanot, illetve csak 4et mert egy white pearl is belekerul a pakkba :( illeetve 4 oto harcsat...
Nem hinnem hogy ezzel a mennyisegu algaval barmit is tudnanak kezdeni de meglatjuk...
El vagyok keseredve :(

f751bd21ec0cbe71a9d33f460d8c0bbd.jpg

cd89ab55300504c3d2de2228893f852d.jpg



Szerk.: A co2 eleg szepen beallt, kivettem az atomizert es egy belso reaktort kezdtem el hasznlni, 6,8 mg/l erteken tudom most tartani 2 bubi/sec-el...
A nitrit eleg szepen lecsokkent a teszt alapjan olyen 0,6-0,7 lehet...
A tobbi vizparameter is rendben van.
 
Back
Oldal tetejére