• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90x45x45 Hasadék

zsool

Főkertész
Végre nekem is elérkezett a nap.

A történet:
Miután a költözés alkalmával megrepedt a korábbi akváriumom sarka, így új projektbe fogtam. Közel 1 év tervezés. és technikai megvalósítás után ma berendeztem az újonnan szerzett 90x45x45 GA akvát. Ezúton is köszönöm Viktoréknak. Itt a közelben lőttem egy képet ami az ötletet adta.

P6120115 by Varga Zsolt, on Flickr

A berendezés:
90x45x45 GA 8mm (nem OptiWhite de már nagyon bánom)
ADA Power Sand M 2l
ADA Amazonia 3x9l
Bazalt kövek kb. 20-25 kg
Mezei fagyökér, talán tölgy

A növényválasztáson nem vagyok túl, vannak elképzeléseim de egyenlőre még nagy dilemma.

A technika:
U.S.-Aquaristik nagynyomású CO2 rendszer 2kg palackkal, belső atomizerrel
Tetratec EX 1200 Plus gyári töltettel
Hopar T5 60cm-es 4x24W OSRAM HO24W865 6500K fénycsövekkel
Kínából származó üveg ki ás befolyó csövek
200W-os AquaEl fűtő
Schöting Oxydator
Mikro-makro + Easy Carbo

A bútor:
Na ez kicsit több szót igényel, ugyanis TZ bútorához hasonlót, vagy mondhatnám ugyanolyant akartam én is megvalósítani. Kisebb nagyobb sikerrel össze is jött. :)
19mm-es MDF-ből láttam neki a munkának. A leszabatást követően a belső felét fehérre festettem, majd kialakítottam a kábelezést, a dugaljakat, az időzítőt, és a polcoknak a helyét. Végül megkapta a külső alapozást, két komponensű autófestékből, és a végső színt - ami mogyoró barnára esett - több rétegben. A végeredmény alább, akit érdekel a többi képet megnézheti a flickr albumomban.

IMG_3053 by Varga Zsolt, on Flickr

Kérdések, magyarázatok:
- Most használok először Amazóniát, ezért csak az olvasottakra támaszkodom, így a vízcseréket az első héten naponta, a második héten 2-3 naponta, majd a harmadik héttől heti 50%-ra gondoltam beállítani.
- A növényválasztásban teljes káosz uralkodik a fejemben mivel a fényem elég kevés lesz (0,64 w/l nettó 150l vízzel számolva). Ami biztos hogy az előtérbe Monte Carlot, Pogostemon Helferit, illetve a gyökerekre Riccardia chamedryfolia szeretnék. (ez áll bőven rendelkezésemre a nanomból)
- A Power Sand azért ilyen kevés, mert eredetileg nem terveztem táptalajt betenni, de végül a szép gyep reményében az előtérbe az Amazonia alá, geotextiliaba csomagolva elhelyeztem ezt a két kg-ot.
- A belső atomizert meglehet hogy külsőre cserélem mert a nanoban elég jó hatásfokkal működik, ugyanakkor van egy Tunze belső reaktorom is de az eléggé rontja az összképet.
- A gyári töltetet kipótolnám egy kis Seachem Matrixal vagy Substrat Proval, kérdés hogy mennyi és melyik gyári töltet helyére kerüljön. Én a bioball helyére gondoltam 2kg-ot.
- AZ EI féle tápozáshoz még úgy érzem nem vagyok elég felkészült ezért döntöttem a mic-mac+easy carbo mellett...ez eddig is bevált, talán majd jövőre a következő layoutnál.
- Az amazóniát amikor kinyitottam elég nedvesnek tűnt, és a vártnál a szemcse is jóval puhább, kézzel lazán elmorzsolható. Az "építkezés során is sok szemcse már porrá őrlődött. Ez normális?

Jelenleg így áll a helyzet, ha sikerül a növényeket kiválasztanom, megrendelem és indulhat a start. :)

Untitled by Varga Zsolt, on Flickr

A többi kép a flickr albumomban. A minőségért bocs, mobillal lőttem őket. :)
 
Jó kis kezdés. Jó, hogy telibe raktad az aljzatot elől. A flickr-en láttam egy fehér előtétes verziót is, de ez így jobb.
Szépek a kis finom ágak izgalmas kezdet. Jó lett a bútor is (y)

Talaj miatt ne aggódj. Nedvesen érkeznek az aljzatok. Kézzel könnyen összenyomható a bogyó, de a vízben nem nagyon fogja semmi sem nyomkodni :)
A korábbi akváriumaid alapján ez is biztosan szép lesz. Úgyhogy várom a folytatást :)
 
Szia!
Nagyon tetszik az elképzelésed!(y):)
Nekem fura, hogy nem 90cm-es armatúra világít majd az akvárium felett. Ha gyepet szeretnél az aki széleit is erősen kéne világítani. (nem kötözködésből mondom);)
 
Igen, a lampa az gyenge pont elegge, de most mar be kellett huznom a feket....karacsonyra majd azt kapok magamtol :D
 
Igen, a nanomban van boven Roccardia Chanerdryfolia, azaz Mini Pellia vagy magyarul korall moha. Elegge tetszik nekem, es meglepo modon a nanoban 0,3w/l fenynel mic-mac tapozassal eleg szepen fejlodik :)
60f0a48303663896ecc752cc64bb9c4b.jpg
 
A ragasztasa is viszonylag egyszeru, elsore eleg jol sikerult! Korabban javai moham volt de a nyirasnal ha csak nehany par mm-es szal is beleesett a hc koze, az ott elkezdett noni, belefurta magat az aljzabba es tobbe nem tudtam kiszedni...orakat toltottem a csipkedessel mig vegul meguntam...a korall mohanal ilyen nincs :D
 
Pedig van. :D
Igen, az elobb hazudtam, szedtem mar ki en is aprobb darabokat a parvula kozul, de akkor is lenyegesebben egyszerubb mint a javait csipkedni! Valoszinuleg azert mert lassabban no, maskulonben ez is megkeseritene az eletet :D
 
Nagyon szép a szekrény. Irigykedem. Szép munka. Sok sikert az aksihoz. Fogom figyelni.
Nem tudom hogy a növényválasztással hogy haladsz. Tudom javasolni a Bucephalandra cf. motleyana Melawi. Szépen bírja a kevés fényt, terjed, és virágzik.
18920420311_8f0c307ede_n.jpg
Koszonom, sajna nem olyan szep, ami a fenyezest illeti, de ugye en nem vagyok szakmabeli...probaltam a belsejevel kompenzalni...
Ami a novenyeket illeti meg mindig csak agyalok, szep a noveny amit belinkeltel, de asszem ez tul nagy lenne az altalam elkepzelt hardscapehez....azt hiszem rontana a terhatast...mekkorara no amugy? Hatterbe tul nagy, elorterbe meg megnagyobb...
 
Matrix helyett, megis Substrat Pro lett, már benne is van a szűrőben.(y)
image | Flickr - Photo Sharing!
image | Flickr - Photo Sharing!

Hülyültem PS-el es összedobtam egy képet ahogy szeretném h kinézzen az akva beültetés után, de a jobb oldallal nem boldogulok...mit ültethetnék oda?

noveny_terv | Flickr - Photo Sharing!

Az eddigi növények a listája:
- Anubias Bateri v. Nana
- Micranthemum Sp. Monte Carlo
- Riccardia Chamedyfolia
- Lilaeopsis Brasiliensis
- Pogostemon Helferi
- Ludwigia Glandulosa
- Eleocharis Parvula

Monte Carlot azért választottam mert kevés a fény a HC-hoz. Ha valami szerintetek nem passzol össze, vagy érdemesebb lenne mást odaültetni, esetleg van ötlet a jobb oldalra, megköszönném ha megosztanátok velem :)
 
Penteken kezhez kaptam a Lily Pipe be-kifolyo kinai valtozatat, lassan összeall miden, start 09.01.
Csatoltam nehany kepet! :)
ba1d694676370bbdaba5c16b736ec488.jpg
e4081346b4ff936be3faf5d06cfbb387.jpg
2600c5170b1ce5d1c1bdcd61c05b734c.jpg
f8e50bd1af7ee508a35a418448b20dca.jpg
727f06e80ea51c2b5a589894a4e58f86.jpg
b79b8bd3289e57ad8450cedb352947f8.jpg
2ab901053a567e26627397b6ec502076.jpg
c8316cec5aefe1e2c4cefb9baadc874b.jpg

Jó látni h nem csak én válogatok a kínai piacon :D nekem is onnan rendelt lily-jeim vannak és szerintem semmivel sem rosszabbak minőségben :)
Az akvárium hardscape nekem is nagyon tetszik úgyhogy várom a folytatást.
Sok sikert!
 
Back
Oldal tetejére