• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zebra

Ma bekerült még 5 neonhal és egy 18 fős RC csapat, köszönet érte Gottfried Donát-nak! :)

Sajna viszont egyre jobban jön elő az alga, BBA meg zöld pont, már csökkentettem a fényt, emeltem a carbot, mit kellene még tenni, vegyek vissza a tápozáson?
 
Na nem tudok számolni :D BBA az áramlás miatt van, próbálj valami lily szerűséget eszkábálni, vagy venni, a GSA pedig foszfát hiány.Adagolj plusz foszfátot.
 
A piszok ecsetalga nem akar menni, sőt, most próbáltam változtatni a flowon, beszereltem egy DIY "lily"-t, hátha jobb lesz, mire nem jó a pingpong labda ;)

402558786image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A piszok ecsetalga nem akar menni
A meglévő ecsettől meg tudsz szabadulni, ha a szokásos easy carbo adagot úgy adod be, hogy egy injekciós tűvel végigpásztázod a leveleket leállított szűrő mellett. (A mohát megégeti)
Elsőre még valszeg nem fog történni semmi, de 2-3 kezelés, és látnod kell a különbséget.
Persze ez csak tüneti kezelés, de annak nálam bevált.

Ráadásul arra a kis időre szebb is az ecset vörösben... :D
 
Akkor sajnos ez valami mutáns carbo tűrő fajta lesz. :(
Pedig nálam nem is kellett sok, csak hogy éppen látszódjon a felhősödés a vízben.
Először elkezd vörösödni, kifehéredik, aztán elkopik (gondolom azért ebben a garniknak is van szerepe)
Akkor marad a blackout, de ebben sajnos (szerencsére) nem tudok még tanácsot adni.

Az új példányok megelőzésében remélem segít a pinpong labda, de nálam spec a flow csökkentése kellett hozzá.
 
Fán meg növényen van egyenlőre, főleg ahol nagy volt az áramlás,próbálkozom a vakarászással, inkább kevesebb sikerrel. De nem adom fel :)
 
Nah, a héten megjött az utolsó összetevő is a nagynyomású co rendszerhez is csájnából,nevezetesen egy bubiszámlálós diffúzor, és persze egy co tester, így ma nekibuzdulva vettem még egy időzítőt a mágnesszelephez mint a "nagyok" s összeraktam.
Ezzel a részével nem is volt gond, na de aztán beizzítottam, szó szerint merthogy a diffúzor oly bubiörvényt csinált h ihaj, a számláló részén meg nem is látom a bubit. Ha meg lejjebb vettem a palackot egy idő után leállt. Na gondolom magamban hadd menjen gyorsabban akkor majd meglátjuk mi lesz, hát egy negyedóra múlva már erősen pipáltak a halak, úgyhogy ki is kapcsoltam.
Úgy döntöttem ebből elég, addig nem nyúlok hozzá míg nem lesz egy tűszelepem mert ez így brutál.A co tester meghát nem egyszerű eltalálni az adagolást, írja ám hogy 5 csepp indikátor, de mennyi víz? Ha kevesebbet tettem bele akkor tök sötét volt ha többet akkor meg az alja világos a teteje sötét, most azt is újrakevertem.
Szóval mindent összevetve az első próbálkozásom sikertelen, el is vette a kedvem tőle rendesen... :(
 
Egy tűszelep és minden gondod megoldódik. Anélkül sajnos nem működik.A DC hez nem tudok mit mondani, nekem eddig csak olyannal volt dolgom amit nem kell hígítani.
 
Én is ebben reménykedem h megoldja, addig is pihen, mondjuk már annyira dzsungel van h nem tudom érdemes-e beüzemelni :D csak a parvula miatt akartam végülis. mondjuk ez a mágnesszelep iszonyú meleg lett, nem tudom normális-e.
 
Ez lett volna az említett rendszer full DIY :D majdcsak meglesz az a tűszelep is...
co_rendszerb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Egyébként így néz ki most
20150929k_pek6b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20150929k_pek2b_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A halak vacsiznak, a lomariopsis végre beindult, nem tudom eddig mi baja volt. Viszont a hidroban csalódtam, olyan döglődős most, a másik akiban burjánzott, aztán betámadta ott a fonalalga és kész lett, sikerült pár szálat megmenteni, de szinte semmi változás, ez a és a parvula ami nem nő rendesen,no meg a moha, gyanítom sok neki a 26 fok, mert a másik akiban beindult, a többi szerintem nagyon szépen nő.
Bocsa a képminőségért,az új gépet próbálgattam, erre kiderült h nagyméretűek a képek, hát muszáj voltam "csökkenteni" h feltölthessem.
 
Rég raktam fel képet, itt az ideje, történt pár változtatás, nem mindennel vagyok megelégedve, pl a változatos algákkal... igyekszem,de ez van, azért a kezdés óta jó kis dzsungel lett :)
Hmm ami fura hogy az anno vagy 20 guppimból már csak kb 6 van s nem ugrottak ki...egyszerűen felszívódtak,eltűntek mint az a bizonyos szürke... gondolkodtam rajta, hogy át kéne neveznem Rejtélyes rengeteg-nek :) Mit gondoltok?

Hát, csináltam már sokkal jobb képet is, de ezzel az új csodamasinával nem 1xű, hiába nna szőke vagyok :D

zebra151128_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére