• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Maradék

adomok

Főkertész
Na akkor indítok egy új naplót az újra gondolt kockának.

A setup a korábbi:

Dennerle nanocube 30
Sodastream CO2, inline diffivel
Chihiros WRGB II Slim, gyári árnyékolóval, saját lábon áll (korábban függesztve volt)
Chihiros doctor mate
Eheim Ecco Pro 130 full mátrix, a perlon fölött Seachem Purigen
Aquario premium neo flow M
JBL Protemp E300 külső fűtő
Házi barkács háttér világítás
Full RO víz, GH/KH-val visszasózva

HS: maradék dragon kő és egy bonsai fa
Növények: több féle anubias, főként bonsai, MC, ARM, Rotala HRA
Élőlények: Sok Red Sakura, 4 amano, 1 Oto, 3 endler guppi, 1 koopa király csiga

Szóval szellemtanya már egy ideje csak növény nevelde volt, algamentesen futott, de nem szerettem már karban tartani, nagyon macerás volt a sok jávai miatt. Régen tervezgettem már, hogy rescape lesz. Talán még vártam volna az átépítéssel, de közben a nappali bútort is cseréltük, így az akvát is mozgatni kellett, így adott volt, hogy akkor legyen meg az átépítés. A scape már régóta fejben kész volt, így nekiláttam a ragasztásnak. A szokásos módszerrel készült és azt kell mondanom, hogy nagyon elégedett voltam az eredménnyel. 1 hétig várt a beköltözésre, így volt ideje a ragasztásnak rögzülni. Eleve úgy terveztem, hogy nem pakolászom az élővilágot, csak kiszedem a korábbi dekort (egyben volt minden) és a növényeket, a talajt kicsit frissítem és megy bele az új HS ami szintén egy darabban van.

Hát a terv elég jó volt, a korábbi dekor szépen kijött, a szűrő dolgozott, hogy tisztuljon a víz, közben elkezdetem a bonsai "ültetését". Magam is meglepődtem milyen jól nézett ki, pont ahogy elterveztem. A talajból próbáltam leszedni egy keveset, nem sok sikerrel, végül csak elegyengettem. Ekkor jött a művelet, beraktam az új dekort, ami ahogy vízbe került, atomjaira hullott, a bonsai lebegett a vízben :oops: Ekkor már nem is tudom mennyi időt melóztam vele, de éreztem, hogy elpattan bennem valami, végig futott az agyamon, hogy részemről itt a vége ennek a szép hobbinak. Nem részletezem, de kb 1 óra szenvedés, kövek darabonként rendezése, bonsai kőre rögzítése után, valahogy elkészült a hs, persze nem úgy nézett ki, mint a ragasztott verzió, de a körülményekhez képest nem is lett rossz. Nem volt energiám ekkor már az mc és egyéb ültetésre, feltöltöttem az akvát és próbáltam relaxálni :) 1 hetet vártam, közben ment vízcsere és volt szűrő tisztítás is. 1 hét múlva bekerült az az arm, mc rotala hra trió. Volt még víz és perlon csere, a szűrőcsöveket is kicseréltem újakra, a víz már ismét kristály tiszta.

Azt majd egy másik bejegyzésben írom le, hogy a bútor váltás sem volt egyszerű, de a lényeg, hogy egy darabig nem nyúlok a kockához, csak a heti karbantartások mennek majd :D

Még friss az ültetés, de így nézünk ki most:

IMG_0874.JPG

IMG_0879.JPG

Mára ennyi voltam, köszi, hogy benéztél :)
 
Back
Oldal tetejére