• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Fuego - A csavargó akvárium kistestvére

És mi lett a matatás eredménye?
Nagy a csend feléd mostanában, ez most jó vagy sem?
Hogy alakulnak az akváriumaid?
Kérlek szépen, a matatás eredménye az lett, hogy készült egy házi skimmer és egy házi poppy :ROFLMAO:
Bár egyik sem szép, jelen pillanatban megfelelnek a célnak.
A kis kockában állandóan sárga a víz a fák miatt, hiába áztattam őket előtte jó sokáig. No de ez legyen a legnagyobb probléma :D
A törpe páncélos hadosztályt áthelyeztem ide, hátha a lágyabb víz szaporodásra ösztönzi őket. Ugyancsak bekerült 5 blue dream a legszebbek közül, hátha tudok kicsit sötétíteni az állományon.
A tigrisek nagyon tudnak bújkálni, úgy kell vadászni rájuk néha. Sajnos petéset nem láttam még, de a színük sokkal szebb mint volt :)
Nagyjából ennyi az esemény nálam :D
 
A házi gyártmány néha jobb, mint a gyári, mert a te igényeidnek megfelelő, nem standard. @SMAdrián anno lecserélte a DIY nyomót gyárira, aztán vissza is rakta gyorsan a sajátját, mert az jobb volt!
A cory ikrázás egyik feltétele a lágyabb víz, de nem árt egy nagyobb vízcsere, ráadásul pár fokkal hűvősebb vízzel, éjjelre meg egy kis kékes fény hozza meg a kedvüket. Jó egy mohakupac, vagy széles levelű növény, de rakják a falra is.
Nálam pont tegnap úszott el bő egy tucat a korábbi tenyészcsapatodból, most sok picur farkinca osztozik a narancs tigrisekkel.
Kérsz belőlük vissza?:cool:

Azért lőhetnél egy fotót a házi barkácsról is!
 
A házi gyártmány néha jobb, mint a gyári, mert a te igényeidnek megfelelő, nem standard. @SMAdrián anno lecserélte a DIY nyomót gyárira, aztán vissza is rakta gyorsan a sajátját, mert az jobb volt!
A cory ikrázás egyik feltétele a lágyabb víz, de nem árt egy nagyobb vízcsere, ráadásul pár fokkal hűvősebb vízzel, éjjelre meg egy kis kékes fény hozza meg a kedvüket. Jó egy mohakupac, vagy széles levelű növény, de rakják a falra is.
Nálam pont tegnap úszott el bő egy tucat a korábbi tenyészcsapatodból, most sok picur farkinca osztozik a narancs tigrisekkel.
Kérsz belőlük vissza?:cool:

Azért lőhetnél egy fotót a házi barkácsról is!
Volt víz csere, a hőfok is alacsonyabb 4-5 fokkal. Remélem össze hozzák a kicsiket mert imádom ezeket a kis halacsokat :D még pont az a méret aminek nem szűk a kocka. Sajnos a nagyobb páncélosok nem éreznék jól magukat benne.
A DIY cuccok pedig így festenek :ROFLMAO:
20190117_130220.jpg
A skimmer egy fejre fordított szűrő lett amire rá tákoltam egy szűrőkosarat.
A poppy meg egy óriás kindertojás sárgájából fejlődött ki...20190117_130233.jpg
 
Sziasztok :)
Elég rég jelentkeztem, de nem nagyon volt fejlemény. A fuego még mindig szunnyad, várja a napot mikor feltámad hamvaiból és lustaságomon felül kerekedik a tettvágy.
A kis vasfás apróság viszont egész jó napjait éli. Elkezdtek motoszkálni a blue dream babák, annyian vannak mint az oroszok. A tigrincsek között is láttam eddig két petés nőstényt. A tegnapi tévézés alkalmával viszont csak kandúrbandik és üres csajok grasszáltak az orrom előtt ami felettébb bosszantó volt, hiszen minden este mutogatták magukat azok is akik bekapták a legyet. Kis keresgélés után rá is akadtam az egyikre a málymohában amint vajúdik :)
Reggel ugyan ott találtam, de még három icipici is mellette kóricált. Szóval most öröm van és boldogság, tavaszünnep és tejfakasztás. Kicsit a gépparkról. Új pilácsot és fűtőt kapott az aki, hátha jobban viselik magukat a növények. Még tervben van egy nagyobb akasztós szűrő is, mert ami most van annak igen csekély a szűrőközeg tároló kapacitása. Holnap este indulok haza, most több mint egy hét böjt következik persze nem nekem 😅
Pár kép a jelenlegi helyzetről...
74198
74199
74200
74201
74202
 
Sziasztok :)
Kis helyzetjelentés a nyaralásról.
Édesanyám úgy döntött, hogy fel kell számolnom mindkét akváriumát mert félelmetes méreteket öltött az algatámadás.
Meg kell hagyni nem volt egyszerű feladat, kűzdök vele pár napja. Már sikerült helyet találnom az összes halacsnak egy kivételével akit megtartok magamnak :) 74512
Miután sikerült szétkapni a 100 literest, jöhetett az 50-es, tele garnélával. Bele fájdult a fejem de akkor is megszámoltam őket 😂 350-en vannak kb.
74515
Ahogy szedegettem őket, megtetszettek a vadas garnélák úgyhogy az új kis kockában őket fogom tartani :D
74516
74517
74518

74519
Tegnap szét kaptam az egyik jbl e701-est amiből családi szűrőtakarítás kerekedett bár apa csak a sörözős részt vállalta 😄
A hét folyamán kitakarítom a másikat is, aztán üzembe helyezem az akasztósat amit @Zotya pajtástól kaptam.
Nem szeretne valaki egy kicsit karcos 100 literes akváriumot? :D
Csokiért vihető vásárosnaményból.
Na megyek rendet rakni magam után.
További szép estét nektek 😉
 
Sziasztok :)
Kis helyzetjelentés a nyaralásról.
Édesanyám úgy döntött, hogy fel kell számolnom mindkét akváriumát mert félelmetes méreteket öltött az algatámadás.
Meg kell hagyni nem volt egyszerű feladat, kűzdök vele pár napja. Már sikerült helyet találnom az összes halacsnak egy kivételével akit megtartok magamnak :)View attachment 74512
Miután sikerült szétkapni a 100 literest, jöhetett az 50-es, tele garnélával. Bele fájdult a fejem de akkor is megszámoltam őket 😂 350-en vannak kb.
View attachment 74515
Ahogy szedegettem őket, megtetszettek a vadas garnélák úgyhogy az új kis kockában őket fogom tartani :D
View attachment 74516
View attachment 74517
View attachment 74518

View attachment 74519
Tegnap szét kaptam az egyik jbl e701-est amiből családi szűrőtakarítás kerekedett bár apa csak a sörözős részt vállalta 😄
A hét folyamán kitakarítom a másikat is, aztán üzembe helyezem az akasztósat amit @Zotya pajtástól kaptam.
Nem szeretne valaki egy kicsit karcos 100 literes akváriumot? :D
Csokiért vihető vásárosnaményból.
Na megyek rendet rakni magam után.
További szép estét nektek 😉
Láttam a hadi állapotokat😀
Szép munka lehetett a bontás😀
 
Őszintén szólva egy kis időre eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha a 100as akidat elhoznám😁 mondjuk nem is tudom pontosan beférne a halas alá... De otthon mit is mondanék, hogy miért is kell az nekem? A csak az már kevés lenne😀
 
Őszintén szólva egy kis időre eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha a 100as akidat elhoznám😁 mondjuk nem is tudom pontosan beférne a halas alá... De otthon mit is mondanék, hogy miért is kell az nekem? A csak az már kevés lenne😀
Arra az esetre, ha esetleg a mostaniak közül valamelyik ereszteni kezd, legyen biztonsági tartalék. :D

Mondjuk kicsit messze van, de mik a méretei az akváriumnak?
 
A 100-as akva az össze-vissza meghirdetett kék garnéláknak kell.;)
Az biztos, hogy én fel nem viszem ezt a nagy dögöt pestre :ROFLMAO: Így is lesz elég batyum. Egy külső szűrő, egy akasztós, a kutya, a sok motyó amit anya csomagol, garnélák stb.
Arra az esetre, ha esetleg a mostaniak közül valamelyik ereszteni kezd, legyen biztonsági tartalék. :D

Mondjuk kicsit messze van, de mik a méretei az akváriumnak?
Az akvárium mérete 60x40x40-es. Rémes egy méretezés, én nem rajongtam érte túlságosan :rolleyes: Viszont nagy előnye volt az olcsósága :D
 
Back
Oldal tetejére