• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Elkezdem fokozatosan lágyítani a csapvizes akvárium vizét, ami heti 5 L cserét jelent.
Ha először csak 1 L RO-t és 4 L csapvizet cserélek és hetente emelem 1 L-rel az RO és csapvíz arányát, az jó vagy kezdjem csak 0,5 L-enként?
 
Van valakinek eladó lágy vize Hódmezővásárhelyen baráti áron????? 2 hetente kellene kb 8-10 liter
Háztartási gépekhez, autókhoz árulnak sok helyen desztillált vizet (műszaki üzlet, házt.bolt, autósbolt). Ha megtalálod a megfelelő forrást a közeledben, kb 60 Ft/l áron hozzájuthatsz (300,- Ft/ 5l ballon). Sajnos van, ahol 200 forintot is elkérnek literjéért.
 
Háztartási gépekhez, autókhoz árulnak sok helyen desztillált vizet (műszaki üzlet, házt.bolt, autósbolt). Ha megtalálod a megfelelő forrást a közeledben, kb 60 Ft/l áron hozzájuthatsz (300,- Ft/ 5l ballon). Sajnos van, ahol 200 forintot is elkérnek literjéért.
Hát igen, a TESCO a B terv!:)
 
Üdv. Egy tipp nagymennyisegu lagy(abb) viz eloallitasahoz hazilag. En 300 literhez kb 120 litert ugy csinalok, hogy forro(!!!) vizzel feltoltom a kadat, vizelokeszitovel, majd egy regi vizforralot belerakok es egy pumpat ami forgatja a vizet. Mindeszt addig hagyom mig fel nem forr a viz. Nemetorszagban meglehetosen kemeny a viz, igy kenytelen vagyok valamit tenni vele, viszont RO sokat pazarol (szerintem).
Miutan felforrt megvarom mig kihul, majd a pumpara amivel vizet cserelk (merulopumpa) raszerelek egy perlonvattaval jol kitomott szurofejet es igy pumpalom az akvariumba a vizet.
Igy a kh-m 15-rol 7re esik vissza.
Ami fontos, hogy az ujabb muanyag vagy uvegszalas kadakban ezt ne probaljuk ki, legalabbis csak sajat felelossegre :)
A forro vizzel valo feltoltes azert fontos, mert a kis 2000w-os vizforralomnak 2 napjaba telne felforralni a jeghideg vizet.
Forgatni is fontos a vizet mig forraljuk, mert sokkal gyorsabban felforr a viz, mintha csak egy helyben allna, tekintve, hogy a kad nagy.

Miutan vegeztunk a vizcserevel erdemes erosen atmosni a kadat, mielott az asszony fejbevag egy nagy serpenyovel a vizkoert ;)
 
Üdv. Egy tipp nagymennyisegu lagy(abb) viz eloallitasahoz hazilag. En 300 literhez kb 120 litert ugy csinalok, hogy forro(!!!) vizzel feltoltom a kadat, vizelokeszitovel, majd egy regi vizforralot belerakok es egy pumpat ami forgatja a vizet. Mindeszt addig hagyom mig fel nem forr a viz. Nemetorszagban meglehetosen kemeny a viz, igy kenytelen vagyok valamit tenni vele, viszont RO sokat pazarol (szerintem).
Miutan felforrt megvarom mig kihul, majd a pumpara amivel vizet cserelk (merulopumpa) raszerelek egy perlonvattaval jol kitomott szurofejet es igy pumpalom az akvariumba a vizet.
Igy a kh-m 15-rol 7re esik vissza.
Ami fontos, hogy az ujabb muanyag vagy uvegszalas kadakban ezt ne probaljuk ki, legalabbis csak sajat felelossegre :)
A forro vizzel valo feltoltes azert fontos, mert a kis 2000w-os vizforralomnak 2 napjaba telne felforralni a jeghideg vizet.
Forgatni is fontos a vizet mig forraljuk, mert sokkal gyorsabban felforr a viz, mintha csak egy helyben allna, tekintve, hogy a kad nagy.

Miutan vegeztunk a vizcserevel erdemes erosen atmosni a kadat, mielott az asszony fejbevag egy nagy serpenyovel a vizkoert ;)
Ez a forralgatásos módszer nem csak pazarló, hanem életveszélyes is.
 
Huhh, ez a modszer engem is meglepett, de te tudod. Teny, hogy pazarlunk vizet az RO berendezessel, de peldaul en a multkor szamolgattam, es az en olcso berendezesemmel, amivel 60 liter lagyvizet "gyartok", kb. 100 Liter a "rossz" viz. Ettöl rosszabbra szamitottam...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Azt nem tudom, mennyiben segít ez az info, de sose lehet tudni! :)
Szóval láttam, többen írnak Németországból. A többség pedig egész biztosan rendszeres oda-vissza utazó. Ha valaki jár Karlsruhe (Baden-Württemberg) irányába és fontos neki a jó minőségű, lágy víz akkor javaslok egy apró kitérőt déli irányba. 30 km-re Karslruhetől a városi vizet a helyi patakokból nyerik, rendkívül tiszta és szinte teljesen vízkőmentes is. A helyiek is ismerik, a halasok is számon tartják, illetve a helyi forrásokhoz rendszeresen járnak kannákkal is.
Szóval innen érdemes vizet vinni, ha útba esik. (helyi városok és növendékeik: Bad Herrenalb, Dobel, Loffenau, Rotensol, Frauenalb)
 
Üdv. Egy tipp nagymennyisegu lagy(abb) viz eloallitasahoz hazilag. En 300 literhez kb 120 litert ugy csinalok, hogy forro(!!!) vizzel feltoltom a kadat, vizelokeszitovel, majd egy regi vizforralot belerakok es egy pumpat ami forgatja a vizet. Mindeszt addig hagyom mig fel nem forr a viz. Nemetorszagban meglehetosen kemeny a viz, igy kenytelen vagyok valamit tenni vele, viszont RO sokat pazarol (szerintem).
Miutan felforrt megvarom mig kihul, majd a pumpara amivel vizet cserelk (merulopumpa) raszerelek egy perlonvattaval jol kitomott szurofejet es igy pumpalom az akvariumba a vizet.
Igy a kh-m 15-rol 7re esik vissza.
Ami fontos, hogy az ujabb muanyag vagy uvegszalas kadakban ezt ne probaljuk ki, legalabbis csak sajat felelossegre :)
A forro vizzel valo feltoltes azert fontos, mert a kis 2000w-os vizforralomnak 2 napjaba telne felforralni a jeghideg vizet.
Forgatni is fontos a vizet mig forraljuk, mert sokkal gyorsabban felforr a viz, mintha csak egy helyben allna, tekintve, hogy a kad nagy.

Miutan vegeztunk a vizcserevel erdemes erosen atmosni a kadat, mielott az asszony fejbevag egy nagy serpenyovel a vizkoert ;)
Számomra is macerásabb, logikátlan és ez a pazarló, amit felvázoltál.
Számold ki, hogy egy RO készülék "rossz" vize a költségesebb vagy amit forralással, melegvízzel elhasználsz..?
Továbbá "rossz" víz: ezt a vizet én a virágoskert öntözésére használom fel, hol itt a veszteség?
 
Igen, akinek van viragos kertje :) igazad van lenyegeben, az aram is pazarlas. Csak azt vazoltam fel hogy ro keszulek nelkul is meg lehet oldani. Teny hogy nem tiszta lagy viz, de lagyabb... szamomra peldaul az ro pazarlas lenne mivel nincs mit ontozni.
 
Számomra az a meglepő, hogy valahányszor belefutok itt a fórumon a "pazarlás" kérdésébe, mindig(!) a pénztárcánkról van szó. Talán még egyetlen egyszer sem olvastam azt, hogy valaki szimplán környezettudatosságból próbálna meg spórolni. Nyilván az is egy végeláthatatlan vitaalap lenne, meg én sem vagyok éppen zöld, nem ezért írom. Csak szimplán furcsa :)
 
Számomra az a meglepő, hogy valahányszor belefutok itt a fórumon a "pazarlás" kérdésébe, mindig(!) a pénztárcánkról van szó. Talán még egyetlen egyszer sem olvastam azt, hogy valaki szimplán környezettudatosságból próbálna meg spórolni. Nyilván az is egy végeláthatatlan vitaalap lenne, meg én sem vagyok éppen zöld, nem ezért írom. Csak szimplán furcsa :)
Na én pont emiatt öntöm a mellékvizet inkább a kertbe, mint a lefolyóba. Pedig én sem vagyok zöld, de ez a logikusabb. ;)
 
Azért ne essünk már túlzásokba. :ROFLMAO:
Heti 20-30l vízről van szó. :) Nem gondolnám, hogy nagyobb kárt okozok, mint hasznot.

Olé, de a logika szó is szerepelt a mondatban. A legjobb helye a szennyvíznek a lefolyóban van szerintem. A növényeknek sem kimondottan jó a kemény víz, stb...
Bocs, ha túl zöld vagyok. :)
 
Back
Oldal tetejére