• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Ha jól emlékszem Zsotyi egy 1l gyantára (kb.fél l anion cserélő gyanta és fél liter kationcserélő gyanta) levetítve írta a szükséges anyagmennyiséget a regeneráló oldathoz. Ha több gyantát szeretnél lágyítani, akkor emeld meg a regeneráló oldat mennyiségét úgy, hogy a töménység fix maradjon. Nálam pl. 6-8 deci gyanta van anion és kation cserélőből is, így sósavból (20%-os) kb.1,3l-t használok, Naoh-ból pedig 60-63 ml-t oldok fel 1,3 l vízben. A pontos mennyiséget a Te esetedben is úgy kell kikísérletezni. :)
Simán hagyd megszáradni, és rakd bele egy zacsiba, duncosüvegbe, vagy hagyd benne a harisnyába, amiben használtad
Sziasztok! Hol talalhato ez a Zotyi link?
 
A valasz: lehet h befer, ha talalok 50 cm magas 40 szeles es 20 mely "hordot". :) koszi
Kannának hívják :)
De ekkora méretben elég nehéz lesz (nemrég én is kerestem speciális méretet, innen tudom). A sztenderd méret kb. 30x20x40 és 20 literes. A 30 literes kannák általában testesebbek, annál nagyobb meg már tartály vagy hordó.
Ha segítségre számítasz, írhatnál bővebben, mi lenne a cél, a méretek közül melyik növelhető, hordozni akarod, vagy fix helyről slaggal használni stb.
Nálam normál - 90 cm-es - mosogatószekrény alatt van az RO szűrő egy 60 literes hordóval, automata feltöltőrendszerrel...
 
Oke, bocs. Uj vagyok meg. Itt is es a show-ban is. Heti 2 x 36 L-t kellene cserelnem, legalabbis annyit szoktam, bar sokallom. :)
Egyebkent 70 magas 33 szeles es 20 szeles barmi ferhet be max (h a kuka is elferjen, ami nekem nem kell, de az asszonynak igen :) ), masik lehetoseg 50x33x30. Mi az h automata feltoltorrndszer es hova tettetek a kukat? :)
 
hova tettetek a kukat?
Ez jó :)
Mi akvakertészek az ablakon dobáljuk ki a szemetet :)

2x36 liter, vagyis egyszerre csak 36 liter kell, ugye? 50x33x30-ban szerintem elfér a 30 literes kanna (csökkentsd a 36-ot 30-ra és kész is vagy). Univerzális műanyag kannák - erre keress rá, az első találat mögött vannak méretek, minden. A kanna hátránya a hordóval szemben, hogy a száján nem fér be az úszószelep. Hogy az miért kellhet, arról ITT tudsz olvasni.
 
Utoljára módosított:
Ez jó :)
Mi akvakertészek az ablakon dobáljuk ki a szemetet :)

2x36 liter, vagyis egyszerre csak 36 liter kell, ugye? 50x33x30-ban szerintem elfér a 30 literes kanna (csökkentsd a 36-ot 30-ra és kész is vagy). Univerzális műanyag kannák - erre keress rá, az első találat mögött vannak méretek, minden. A kanna hátránya a hordóval szemben, hogy a száján nem fér be az úszószelep. Hogy az miért kellhet, arról ITT tudsz olvasni.
Koszonom a segitseget! Meg vacillalok a hyanta es a ro kozott. Elobbibol van itthon, de meg sosem csinaltam. Olvasom a topicot, a 25. oldalon jarok, utana kerdezek. (Szerintem) :)
 
Koszonom a segitseget! Meg vacillalok a hyanta es a ro kozott. Elobbibol van itthon, de meg sosem csinaltam. Olvasom a topicot, a 25. oldalon jarok, utana kerdezek. (Szerintem) :)
Ajjaj :shy: Bocs, ha nem voltam egyértelmű. Az ITT alá raktam egy linket az előzőben, ezt a zöld felirat jelzi (nagybetűkkel szoktuk észrevehetőbbé tenni). Arra a topikra gondoltam, mert mindenképp az RO-t javaslom. Kis utánaolvasással és némi barkáccsal nagyon kényelmes rendszert lehet összehozni ~25k-ból.
 
Ajjaj :shy: Bocs, ha nem voltam egyértelmű. Az ITT alá raktam egy linket az előzőben, ezt a zöld felirat jelzi (nagybetűkkel szoktuk észrevehetőbbé tenni). Arra a topikra gondoltam, mert mindenképp az RO-t javaslom. Kis utánaolvasással és némi barkáccsal nagyon kényelmes rendszert lehet összehozni ~25k-ból.
Hat.. ettol rettegek. :) mugyantaval nem aztatom el a lakast, az biztos! :) ugyhogy egyelore az marad!! Koszonom!!!
 
RO-val sem áztatod el a lakást, csak bolondbiztosra kell csinálni a rendszert :p A legtöbb ázás emberi mulasztásra visszavezethető (ugye @Jopet? ). Szerintem addig nem is kell sörözésre jönni, amíg nem úszott a szoba :p
 
RO-val sem áztatod el a lakást, csak bolondbiztosra kell csinálni a rendszert :p A legtöbb ázás emberi mulasztásra visszavezethető (ugye @Jopet? ). Szerintem addig nem is kell sörözésre jönni, amíg nem úszott a szoba :p
Hat ja, csak bolond (ertsd: muszaki analfabeta) szerintem nem tud bolondbiztosat csinalni. :) majd kiserletezek csaladi hazban!! Koszi az eddigieket mindenkinek!!
 
Hat ja, csak bolond (ertsd: muszaki analfabeta) szerintem nem tud bolondbiztosat csinalni. :) majd kiserletezek csaladi hazban!! Koszi az eddigieket mindenkinek!!

Nekem nincs állandóra szerelve a rendszer. Amikor vizer gyártok, akkor felcsattintom a mosdó alá (mármint ott kapja a betáp vizet, a kütyü a kád szélére kerül), a kannát berakom a kádba és ha esetleg túl folyna, akkor semmi gond nincs.
Amikor végeztem, akkor a szennyvíz ágat rányomom a betáp (elzárt) csapjára, a nullás ágat is elzárom, így nem tud kiszáradni a rendszer, és megy vissza a dobozába. :)
De az új lakásban lehet, hogy bekerül a mosdó alatti szekrénybe a cuccos... :D
 
Sziasztok, bocs, ha hülye a kérdés, de hallottatok már olyat, hogy a kevertagyas műgyantát rögtön a külső szűrőbe teszik? Mármint közvetlenül az akváriumeba... Én mindenhol azt olvastam, hogy veszelyes, mert bántja a bacikat, hirtelen befolyásolja a ph-t... van valaki aki így használja?
 
Sziasztok, bocs, ha hülye a kérdés, de hallottatok már olyat, hogy a kevertagyas műgyantát rögtön a külső szűrőbe teszik? Mármint közvetlenül az akváriumeba... Én mindenhol azt olvastam, hogy veszelyes, mert bántja a bacikat, hirtelen befolyásolja a ph-t... van valaki aki így használja?
Még egy érv, hogy miért ne:
- a gyanta 1-3 óra alatt telítődik (ha több a víz, mint amennyit lágyítani képes). Ettől kezdve teljesen feleslegesen van benne, mert nem csinál semmit
- ha több a gyanta, mint a víz amit lágyítana, akkor tökéletesen lágy vizet csinál, aminek semmi értelme, senki sem javasolja. De ha mégis, akkor is minek? A tökéletesen lágy vizet hova lágyítaná tovább?
 
Sziasztok,

a véleményetekre lennék kíváncsi.
Most fogok házat vásárolni és a kertben van fúrt kút. Tudomásom szerint csak locsolásra alkalmas,emberi fogyasztásra nem, de majd megmérem ha átköltöztem.
Mennyire lehet ésszerű az ozmó szűrőn átnyomni a kútvizet?
Van egy 3 előszűrős, 2 membrános ozmó masinám nyomásfokozó pumpával.

Köszi
Krisztián
 
Szerintem használhatod! Annyit tennék pluszban a rendszerhez, hogy ha nincs akkor egy mosható szürőbetétes vízszürőt mindenképpen betennék a szivattyú után. Én használok a vezetékes vizen is, és azóta nem kell folyton pucolni a csap szürőit a rozsdadaraboktól
 
Utoljára módosított:
Szuper. Köszönöm...azt mindenképpen terveztem elé...:)

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről
 
Egyik bp akvarisztikai üzletben is fúrt kútról vételezik a vizet az megy az RO készülékre így oldják meg a víz igényt . Amennyibe kerül a víz+ csatorna díj hamar behozza az árát ha sok a víz kell. De havi pár száz liternél nem biztos, hogy megéri küzdeni szerintem.
 
Egyik bp akvarisztikai üzletben is fúrt kútról vételezik a vizet az megy az RO készülékre így oldják meg a víz igényt . Amennyibe kerül a víz+ csatorna díj hamar behozza az árát ha sok a víz kell. De havi pár száz liternél nem biztos, hogy megéri küzdeni szerintem.
Pedig ahogy hallottam Pesten még viszonylag olcsó a víz. Nálunk Várpalotán 1000 forint körül van köbmétere csatornadíjjal.
Balatonnál meg ahogy hallottam még drágább. Utána kell számolni, mert ugye RO-val, legjobb esetben is fele megy a csatornába. Én pár éve 8 ezerért vettem a 10"-os házat, 5 mikronos betéttel amit csak 1x kell megvenni, más extra meg akkor nem kell, csak villany.
 
Back
Oldal tetejére