• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

WIO Eonian

bajzarpa

Kertész szaki
Nem talaltam meg a forumban rola tarsalgast, es mashol sem (ukaps).

Amit igernek a talajrol:
- tobb evig (10+) kepes tapanyaggal ellatni a tankot
- nem malik szet
- nem szinezi a vizet
- leviszi a pH-t
- ... es sok mast is

A keves tapasztalatom azt mondatja velem, hogy ez tul jonak tunik.
Van rola tapasztalatotok, hallottatok mar rola?
 
MJ-nek van egy substrate tesztje a Youtube-on. Mintha abban szerepelt volna ez a talaj.

Szerk.

Megtaláltam.
Többet várt ettől a talajtól de nem rossz.

 
Utoljára módosított:
Kozben megtalaltam a gyarto announcement postjat is, es szeptemberben dobtak piacra, ugyhogy sok tapasztalat meg biztosan nincsen.
--
En is egy MJ videoban lattam amugy, de mar csak azt, hogy egy shallow tankban hasznalta. Koszi a reszletesebb videot
 
Ez is egy agyagos talaj, nagyjából a már ismert talajokhoz hasonló.
Nagy varázslat nincs. Az ilyen aljzatok 6-12 hónapnál nem nagyon tudnak több tápanyagot tárolni, gyakori vízcserével, növényzettel, és fejlődési ütemmel amivel egy növényesben dolgozunk.
A 10 év használatot egy általános, de okos marketing üzenetnek kell érteni. A legtöbb gyártó nem ír semmit a termékére, ezért remek alapot adnak az "1 év múlva cserélni kell" "minden akváriumnál új aljzatot kell tenni" szintű pletykáknak.
Ettől függetlenül a legtöbb aljzat hosszú évekig használható. De vízparaméterektől függően az aljzat porosodhat.

A gyártó termékei szerepelni fognak kínálatunkban. Az első szállítmány talán már úton is van.
De ebből szerintem nem rendeltünk első körben, mert így is rengeteg alternatíva van a talajokra.

A cég tulaja valamikor jöv év elején jön hozzánk. Aki egyébként a spanyol ADA disztri.
 
Back
Oldal tetejére