• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Víz habosodás

TReka

Nézelődő
Sziasztok!🫧
Víz habosodását okozhatja a szűrő elkoszolódása? Itt a fórumon olvastam több bejegyzést is ezzel kapcsolatban és a válaszok alapján ezt gondolom a legvalószínűbb lehetőségnek az én akváriumom esetében. És ha valóban a szűrő a probléma, mit tudok azzal csinálni? Ezzel nagy dilemmában vagyok, mivel azt olvastam Graanaqua.hu oldalon, illetve videókban is azt mondják, hogy a szűrőben élnek a jótékony baktériumok, és ha kimossuk a szűrőt csapvízzel, akkor megöljük ezeket a baktériumokat, ami pedig az egyensúly felborolásához vezet. Viszont azt is olvastam itt, hogy hasonló problémával a szűrő tisztítását javasolták. Növényes akváriumom van, a pH, nitritek, nitrátok, keménység rendben van, tesztcsíkkal ellenőríztem, a víz kristálytiszta, 5 db apró garnélám van és egy csiga. Ezeket 3 nappal ezelőtt telepítettem be, tegnap kezdett el nagyon habosodni a víz. Esetleg köze lehet a kereskedésből hozott víznek, amivel összekevertem telepítéskor az akvárium vizét? 30 lieteres az akvárium.

Szűrőről a képek:

Ezeket pedig csak referenciaként, a jelenlegi élővilágról:
 
Sziasztok!🫧
Víz habosodását okozhatja a szűrő elkoszolódása? Itt a fórumon olvastam több bejegyzést is ezzel kapcsolatban és a válaszok alapján ezt gondolom a legvalószínűbb lehetőségnek az én akváriumom esetében. És ha valóban a szűrő a probléma, mit tudok azzal csinálni? Ezzel nagy dilemmában vagyok, mivel azt olvastam Graanaqua.hu oldalon, illetve videókban is azt mondják, hogy a szűrőben élnek a jótékony baktériumok, és ha kimossuk a szűrőt csapvízzel, akkor megöljük ezeket a baktériumokat, ami pedig az egyensúly felborolásához vezet. Viszont azt is olvastam itt, hogy hasonló problémával a szűrő tisztítását javasolták. Növényes akváriumom van, a pH, nitritek, nitrátok, keménység rendben van, tesztcsíkkal ellenőríztem, a víz kristálytiszta, 5 db apró garnélám van és egy csiga. Ezeket 3 nappal ezelőtt telepítettem be, tegnap kezdett el nagyon habosodni a víz. Esetleg köze lehet a kereskedésből hozott víznek, amivel összekevertem telepítéskor az akvárium vizét? 30 lieteres az akvárium.

Szűrőről a képek:

Ezeket pedig csak referenciaként, a jelenlegi élővilágról:
Szia
Több oka lehet. Inkább nem is megyek bele találgatásba, hanem olvasd el EZT a topikot. Itt elég sok szó esik róla, hátha azok alapján be tudod azonosítani, hogy nálad mi válthatta ki. Ha túl hosszúnak találod és célzottan olvasnál inkább, akkor keress rá a "hab" szóra. Figyelj rá, hogy benne legyél a topikban és keresés helyének válaszd ki a "This thread" opciót, így szűkíteni tudod a találatokat.
 
kimossuk a szűrőt csapvízzel, akkor megöljük ezeket a baktériumokat, ami pedig az egyensúly felborolásához vezet. Viszont azt is olvastam itt, hogy hasonló problémával a szűrő tisztítását javasolták
Kell a szüröt rendszeresen (az akvárium és szürö méretétöl függöen akár havonta, nagyobb szürök 6-8 hónapig is birják) takaritani, de tilos klóros csapvizzel.
A legjobb, ha az akváriumból lemersz valamennyi vizet, és ebben átnyomkodod a szürö szivacsát/ebben átöblited a szüröanyagokat.

A szürö csöveit, tartályát, morotját moshatod csapvizben is.
De szerintem -az alapján ami a képeken látszódik - a te szüröd takaritásával még várhatsz.

A habosodásod szerintem még nem veszélyes, attól is lehet, hogyha nemrég vágtál pár növényt az akváriumban, vagy ha egy garnéla/csiga elpusztult.
Apropo növény: Az elodea mellé érdemes lenne további gyorsan növö növényt ültetni, az úszónövényeket kifelejtettem tudon ajánlani: Pista például.

Jól gondolom, hogy az akvárium még egészen friss? Nem vártál 5-6 hetet az élölények betelepitésével, ugye?
A kezdeti idöben sok nem várt esemény zajlik le az akváriumban.
 
A habosodásod szerintem még nem veszélyes, attól is lehet, hogyha nemrég vágtál pár növényt az akváriumban, vagy ha egy garnéla/csiga elpusztult.
Sokkal habosabb volt csak leitattam papírtörlővel, mert filmréteg is volt a vízfelszínen. Itt olvasta valamelyik beszélgetésben, hogy az valamennyire segít (persze, tudom, hogy a problémát nem orvosolja)
 

Ennek egy kisebb változata
A videóban szereplő kistestvére? Hááát... Kicsike. Nem növényesnek való. Gondolom az eredeti fekete nagylyukacsos szivacssal. Azt sem nagyon erőltetném, vagy ha szivacs, akkor Tm30, vagy Tm45 lyuksűrűségűvel pótolnám. 30 literesre a legolcsóbb budget akasztós szerintem egy török jószág: XL pro 230 néven találsz rá. Az még vállalható egy 30 literes üvegre.
Növényes akváriumom van, a pH, nitritek, nitrátok, keménység rendben van, tesztcsíkkal ellenőríztem, a víz kristálytiszta,
Ezzel vitatkoznék. Én is csíkteszttel kezdtem, egyszerűen megbízhatatlan. Mértem vele 50ppm nitrátot és a sokkal pontosabb cseppteszt megmondta, hogy 30. A kettő között akkora szakadék, meg egy halom döglött garnéla, hogy ihaj!
 
A videóban szereplő kistestvére? Hááát... Kicsike. Nem növényesnek való. Gondolom az eredeti fekete nagylyukacsos szivacssal. Azt sem nagyon erőltetném, vagy ha szivacs, akkor Tm30, vagy Tm45 lyuksűrűségűvel pótolnám. 30 literesre a legolcsóbb budget akasztós szerintem egy török jószág: XL pro 230 néven találsz rá. Az még vállalható egy 30 literes üvegre.

Ezzel vitatkoznék. Én is csíkteszttel kezdtem, egyszerűen megbízhatatlan. Mértem vele 50ppm nitrátot és a sokkal pontosabb cseppteszt megmondta, hogy 30. A kettő között akkora szakadék, meg egy halom döglött garnéla, hogy ihaj!

Nem az olcsóságért vettem ezt, több videóban láttam, hogy ezt használják kis akváriumokba és azt hittem akkor elég lesz. De nem működik jól szóval már rajta vagyok, hogy veszek újat. Egy új szűrő mennyire zavarja meg a jelenlegi egyensúlyt? Baktériumok stb szempontjából?
 
A videóban szereplő kistestvére? Hááát... Kicsike. Nem növényesnek való. Gondolom az eredeti fekete nagylyukacsos szivacssal. Azt sem nagyon erőltetném, vagy ha szivacs, akkor Tm30, vagy Tm45 lyuksűrűségűvel pótolnám. 30 literesre a legolcsóbb budget akasztós szerintem egy török jószág: XL pro 230 néven találsz rá. Az még vállalható egy 30 literes üvegre.

Ezzel vitatkoznék. Én is csíkteszttel kezdtem, egyszerűen megbízhatatlan. Mértem vele 50ppm nitrátot és a sokkal pontosabb cseppteszt megmondta, hogy 30. A kettő között akkora szakadék, meg egy halom döglött garnéla, hogy ihaj!

Veszek csepptesztet, bevallom nem álltam jól pénzügyileg, mire össze szedtem mindent, ami az induláshoz kellett, akkor vágtam bele ebbe az egészbe amikor kiléptem a munkahelyemről és mindent be kellett szereznem, nem maradt régről semmi ( éveken át voltak akváriumaim egyszerre több, külön guppi nevelő, egy mindenes, plusz még egy kisebb guppi, de azok nem élő növényesek voltak), ezért is döntöttem az olcsó csíkteszt mellett.
Tettem bele CO2 dropcheckert tegnap, illetve egy hete nagyjából, egy korábbi tanácsra gyorsan növő úszó növényt. A korábbi habosodás is megszűnt. A garnélák szépen nőnek.
 
Nem az olcsóságért vettem ezt, több videóban láttam, hogy ezt használják kis akváriumokba és azt hittem akkor elég lesz. De nem működik jól szóval már rajta vagyok, hogy veszek újat. Egy új szűrő mennyire zavarja meg a jelenlegi egyensúlyt? Baktériumok stb szempontjából?
Nos én egy nagyon kicsi, pl 10 literes akváriumban nem tartom ördögtől való dolognak egy ilyesmi vízforgató (direkt nem szűrőt mondtam) használatát. Előnye, hogy nem csinál tornádót és keveri a vízfelszínt. Hátránya, hogy hangos, átlátszó és emiatt szűrésre korlátozottan használható. Inkább az algatelepszik meg csak benne. Viszont perlonvattát lehet bele tenni, így minimálisan tisztíthatja is a vizet.
Én 30 literre egy dennerle scapers flow szűrőt javaslok. Tudom, hogy a teljesítményéhez képest drága, de kompakt, nagyon halk és esztétikus. Külső szűrőben pedig az eheim exp. 150 vagy 250 nálam a nyerő.
Szerk.: akasztósból nagyon jó még a seachem tidal
 
Back
Oldal tetejére