• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Nem találtam megfelelő topicot, ezért ide írom:
Mivel tisztítjátok az akvárium külső oldalát? Én tiszta vízzel szoktam, majd áttörlöm száraz ruhával, szükség esetén többször is megismételve a műveletet. Ez így elég macerás, nehéz minden koszt észrevenni és eltávolítani. Vegyszert nem szeretnék használni, mert esetleg a vízbe juthatna.
 
Nem találtam megfelelő topicot, ezért ide írom:
Mivel tisztítjátok az akvárium külső oldalát? Én tiszta vízzel szoktam, majd áttörlöm száraz ruhával, szükség esetén többször is megismételve a műveletet. Ez így elég macerás, nehéz minden koszt észrevenni és eltávolítani. Vegyszert nem szeretnék használni, mert esetleg a vízbe juthatna.
Én nyitott akváriumot tisztítok ablakpucolóval 😂🤣
No para...
 
Nem találtam megfelelő topicot, ezért ide írom:
Mivel tisztítjátok az akvárium külső oldalát? Én tiszta vízzel szoktam, majd áttörlöm száraz ruhával, szükség esetén többször is megismételve a műveletet. Ez így elég macerás, nehéz minden koszt észrevenni és eltávolítani. Vegyszert nem szeretnék használni, mert esetleg a vízbe juthatna.e
Ecettel illetve még tv-hez vagy monitorhoz kapható tisztító spray amit szoktam alkalmazni.
 
Sziasztok,
A véleményeteket szeretném kérni.
Van egy gyári Juwel Rio 125 LED akváriumom.
A szűrőt már kicseréltem egy Eheim 350-re.
A világítás a gyári tető miatt adott és nem is tudom lecserélni, mivel vagy 60-80.000Ft a komolyabb gyári világítás.
A neten ezt az információt találtam a világításomról:
A világítás hossza: 693 mm
Teljesítmény: 1x 14 W DAY és1x 14 W NATURE
Kelvin 9000/6500
Lumen 3220
Jelenleg U0 bazalt van az akváriumban és azon gondolkodtam, hogy le kéne cserélnem Tropica aquarium soil aljzatra.
Szerintetel ezzel a világítással és szűréssel van értelme beruháznom egy ilyen talajba?Mivel vennem kéne vagy két 9 literes csomagot ami vavgy 24.000FT.Jelenteni fog ez valamennyi pluszt ebben az esetben a növények fejlődése szempontjából?
Azzal tisztában vagyok, hogy csak alacsony igényű növények jöhetnek szóba de gondolom azpoknak sem árt a jobb talaj.Vagy ez esetben mindegy?
Köszönöm a válaszokat előre is.
 
Sziasztok,
A véleményeteket szeretném kérni.
Van egy gyári Juwel Rio 125 LED akváriumom.
A szűrőt már kicseréltem egy Eheim 350-re.
A világítás a gyári tető miatt adott és nem is tudom lecserélni, mivel vagy 60-80.000Ft a komolyabb gyári világítás.
A neten ezt az információt találtam a világításomról:
A világítás hossza: 693 mm
Teljesítmény: 1x 14 W DAY és1x 14 W NATURE
Kelvin 9000/6500
Lumen 3220
Jelenleg U0 bazalt van az akváriumban és azon gondolkodtam, hogy le kéne cserélnem Tropica aquarium soil aljzatra.
Szerintetel ezzel a világítással és szűréssel van értelme beruháznom egy ilyen talajba?Mivel vennem kéne vagy két 9 literes csomagot ami vavgy 24.000FT.Jelenteni fog ez valamennyi pluszt ebben az esetben a növények fejlődése szempontjából?
Azzal tisztában vagyok, hogy csak alacsony igényű növények jöhetnek szóba de gondolom azpoknak sem árt a jobb talaj.Vagy ez esetben mindegy?
Köszönöm a válaszokat előre is.
Én először a technikát fejleszteném fel, használtan ki lehet fogni jó vételeket itt is akár. A tetőt én elengedném 😉
 
Sziasztok,
A véleményeteket szeretném kérni.
Van egy gyári Juwel Rio 125 LED akváriumom.
A szűrőt már kicseréltem egy Eheim 350-re.
A világítás a gyári tető miatt adott és nem is tudom lecserélni, mivel vagy 60-80.000Ft a komolyabb gyári világítás.
A neten ezt az információt találtam a világításomról:
A világítás hossza: 693 mm
Teljesítmény: 1x 14 W DAY és1x 14 W NATURE
Kelvin 9000/6500
Lumen 3220
Jelenleg U0 bazalt van az akváriumban és azon gondolkodtam, hogy le kéne cserélnem Tropica aquarium soil aljzatra.
Szerintetel ezzel a világítással és szűréssel van értelme beruháznom egy ilyen talajba?Mivel vennem kéne vagy két 9 literes csomagot ami vavgy 24.000FT.Jelenteni fog ez valamennyi pluszt ebben az esetben a növények fejlődése szempontjából?
Azzal tisztában vagyok, hogy csak alacsony igényű növények jöhetnek szóba de gondolom azpoknak sem árt a jobb talaj.Vagy ez esetben mindegy?
Köszönöm a válaszokat előre is.
A tropica talaj mindenképpen segít, ha másért nem mert alacsonyabb lesz a PH. Szerintem simán el lesznek a lámpával az alacsonyabb igényű növények (tropica zöld megjelölésű növénykék).
 
Szisztok!
Elindítottam egy UG gyepes akváriumot (Dennerle nano kocka, csak az van benne), egy hónapig dsm módszerrel hagytam, hogy gyökerezzen, de még így is feljött egy csomó amikor felöntöttem. Viszont amikor ültetgettem vissza kicsit összekuszáltam a talajt amit most nem is akarnék bolygatni. A kérdésem az lenne, hogy ha egy két hét múlva öntök még rá talajt és elegyengetem újra és eltemetem a növényt nem lesz baja? vagy ti hogy oldanátok meg? Ültessem később megint újra? Köszi előre is!
Üdv:
Ricsi
 
Szisztok!
Elindítottam egy UG gyepes akváriumot (Dennerle nano kocka, csak az van benne), egy hónapig dsm módszerrel hagytam, hogy gyökerezzen, de még így is feljött egy csomó amikor felöntöttem. Viszont amikor ültetgettem vissza kicsit összekuszáltam a talajt amit most nem is akarnék bolygatni. A kérdésem az lenne, hogy ha egy két hét múlva öntök még rá talajt és elegyengetem újra és eltemetem a növényt nem lesz baja? vagy ti hogy oldanátok meg? Ültessem később megint újra? Köszi előre is!
Üdv:
Ricsi
szia Ricsi,
hasonló cipőben jártam pár hete, nézd meg a naplóm... 😊
kellett öntenem még kb 2 centi talajt a parvulára és semmi baja nem lett, azóta szépen kinőtt alóla... 😊
 
Back
Oldal tetejére