• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

így néz ki most a parvula, kb 3 hete öntöttem rá a 2 centi plusz talajt...
 

Attachments

  • 808B37BF-7DE0-4EA7-B250-45CFB5A95F68.jpeg
    808B37BF-7DE0-4EA7-B250-45CFB5A95F68.jpeg
    459.7 KB · Megtekintések: 26
Szisztok!
Elindítottam egy UG gyepes akváriumot (Dennerle nano kocka, csak az van benne), egy hónapig dsm módszerrel hagytam, hogy gyökerezzen, de még így is feljött egy csomó amikor felöntöttem. Viszont amikor ültetgettem vissza kicsit összekuszáltam a talajt amit most nem is akarnék bolygatni. A kérdésem az lenne, hogy ha egy két hét múlva öntök még rá talajt és elegyengetem újra és eltemetem a növényt nem lesz baja? vagy ti hogy oldanátok meg? Ültessem később megint újra? Köszi előre is!
Üdv:
Ricsi
UG-ra nincs nagyon recept. Ahogy én tudom nem igazán szereti a tápot, erre figyelj igazán.
 
Köstönöm a válaszokat! Wabiban nagyon szépen nézett ki anno, kicsit sajnálom hogy megszűntettem mert most jól jött volna. Várok vele még, remélem nem lesz baja.
 
Sziasztok!

Beszereztem az akvámba egy jbl cristalprofi e902-t. Eddig belső szűrőm volt, ami azért a levegőszívó részén tolt be buborékokat a vízfelszínre.
Jól gondolom, hogy ehhez a külső szűrő mellé is kellene valami oxigénpumpa? Mi az ajánlott ebből?
Ezek a kis pár ezer forintos levegőztetők? Van olyan ami nem zajos? :)

Köszönöm az infókat!
 
Sziasztok!

Beszereztem az akvámba egy jbl cristalprofi e902-t. Eddig belső szűrőm volt, ami azért a levegőszívó részén tolt be buborékokat a vízfelszínre.
Jól gondolom, hogy ehhez a külső szűrő mellé is kellene valami oxigénpumpa? Mi az ajánlott ebből?
Ezek a kis pár ezer forintos levegőztetők? Van olyan ami nem zajos? :)

Köszönöm az infókat!
Nem feltétlenül kell légpumpa.
 
Sziasztok!

Beszereztem az akvámba egy jbl cristalprofi e902-t. Eddig belső szűrőm volt, ami azért a levegőszívó részén tolt be buborékokat a vízfelszínre.
Jól gondolom, hogy ehhez a külső szűrő mellé is kellene valami oxigénpumpa? Mi az ajánlott ebből?
Ezek a kis pár ezer forintos levegőztetők? Van olyan ami nem zajos? :)

Köszönöm az infókat!
Ha esőztetőt használsz a kifolyónál, akkor picit felfelé irányítsd a lyukakat, hogy a vízfelszínt fodrozza. Ezáltal megtörténik a gázcsere, amivel elég oxigén jut az élővilág számára.
 
Ha esőztetőt használsz a kifolyónál, akkor picit felfelé irányítsd a lyukakat, hogy a vízfelszínt fodrozza. Ezáltal megtörténik a gázcsere, amivel elég oxigén jut az élővilág számára.
Jelenleg csak befolyócső van, ami a vízben van, így nem csobog, akkor ezt kellene lecserélnem az esőztetősre gondolom.
 
Jelenleg csak befolyócső van, ami a vízben van, így nem csobog, akkor ezt kellene lecserélnem az esőztetősre gondolom.
Na, de milyen befolyócső? Lilly, poppy, vagy milyen?
Többségünk nem használ esőztetőt, ezért nem értem, hogy pontosan milyen a szűrőd befolyó ága.
 
Ilyen használok: shorturl.at/bvKN1
Nem jó ez? :(
Ezt nem hiszem hogy látni lehet. (mármint a hivatkozások) De bízvást állíthatom: egy megfelelően pozícionált csővég(könyök) is megteszi rövidtávon low vonalon. Ha csak ezzel rendelkezel, akkor a szögre figyelj, amit az előttem megosztott képen az esőztetőnél látsz, és ezt az akva hosszirányában állítsd be, a frontüvegtől max. 1/3 oldalüveg távolságra, nagyon kicsi szögben ütköztetve a frontüveggel. Így forog a tetején, és lebukik egy része a szemben lévő oldalon és még mozdítja az alját is.
Levegőztetőre ilyen szűrőknél nincs szükség. A porlasztó csak a csapvíz pihentetésére/kiszellőztetésére használatos általam pl. 🐸
 
Ezt nem hiszem hogy látni lehet. (mármint a hivatkozások) De bízvást állíthatom: egy megfelelően pozícionált csővég(könyök) is megteszi rövidtávon low vonalon. Ha csak ezzel rendelkezel, akkor a szögre figyelj, amit az előttem megosztott képen az esőztetőnél látsz, és ezt az akva hosszirányában állítsd be, a frontüvegtől max. 1/3 oldalüveg távolságra, nagyon kicsi szögben ütköztetve a frontüveggel. Így forog a tetején, és lebukik egy része a szemben lévő oldalon és még mozdítja az alját is.
Levegőztetőre ilyen szűrőknél nincs szükség. A porlasztó csak a csapvíz pihentetésére/kiszellőztetésére használatos általam pl. 🐸
Nekem női melleket mutatott, amikor ráléptem. Pedig nem is szoktam melltartóreklámokat nézegetni.
 
Ezt nem hiszem hogy látni lehet. (mármint a hivatkozások) De bízvást állíthatom: egy megfelelően pozícionált csővég(könyök) is megteszi rövidtávon low vonalon. Ha csak ezzel rendelkezel, akkor a szögre figyelj, amit az előttem megosztott képen az esőztetőnél látsz, és ezt az akva hosszirányában állítsd be, a frontüvegtől max. 1/3 oldalüveg távolságra, nagyon kicsi szögben ütköztetve a frontüveggel. Így forog a tetején, és lebukik egy része a szemben lévő oldalon és még mozdítja az alját is.
Levegőztetőre ilyen szűrőknél nincs szükség. A porlasztó csak a csapvíz pihentetésére/kiszellőztetésére használatos általam pl. 🐸
Valóban így béna link. Mindenesetre az a tartozékom van amit egy JBL CristalProfi e901-hez is gyárilag adnak. Most betettem az esőztetőt egyenlőre, de lehet visszaállok a kis befolyóra majd, legyen bármi is a neve :)
Köszönöm!
 
Sziasztok, látom most már fentiekben, hogyan kell beállítani a víz befúvást, mert az új Eheim 4+-hoz adott hosszú, perforált csövet ezek szerint rossz helyre tettem a hosszú oldalra (rövidre nem fért be, gondoltam jó lesz úgy is). Halak meg szörföznek az első üveg közepén az áramlásban. Ma egyik guppi kiugrott ráadásul és a padlón találtam meg. Másrészt én mindig abban a hitben voltam, hogy a levegő befújás kötelező elem és ez bugyog egész nap a nappaliban és bugyog rá a lámpa alsó részére is. Így, hogy a fűtés is benne van a külső szűrőben örömmel hagyom el a légporlasztót és csövét is. Holnap estére kiderül milyen lesz, majd lefűrészelek a befúvő csőből és megy a rövid oldalra. Másik, hogy nem tudom érdemes lenne e tenni valami hálót vagy a régi porlasztós habkő tetejéről a szivacsot a beszívó kosárra? Sokat fojtana rajta vajon? Vagy felesleges? Ránézésre simán beszippanthatja a garnélát, mondjuk nem mentek oda eddig, a jávai mohában nagyon jól elvannak.
 
Sziasztok, látom most már fentiekben, hogyan kell beállítani a víz befúvást, mert az új Eheim 4+-hoz adott hosszú, perforált csövet ezek szerint rossz helyre tettem a hosszú oldalra (rövidre nem fért be, gondoltam jó lesz úgy is). Halak meg szörföznek az első üveg közepén az áramlásban. Ma egyik guppi kiugrott ráadásul és a padlón találtam meg. Másrészt én mindig abban a hitben voltam, hogy a levegő befújás kötelező elem és ez bugyog egész nap a nappaliban és bugyog rá a lámpa alsó részére is. Így, hogy a fűtés is benne van a külső szűrőben örömmel hagyom el a légporlasztót és csövét is. Holnap estére kiderül milyen lesz, majd lefűrészelek a befúvő csőből és megy a rövid oldalra. Másik, hogy nem tudom érdemes lenne e tenni valami hálót vagy a régi porlasztós habkő tetejéről a szivacsot a beszívó kosárra? Sokat fojtana rajta vajon? Vagy felesleges? Ránézésre simán beszippanthatja a garnélát, mondjuk nem mentek oda eddig, a jávai mohában nagyon jól elvannak.
beszívóra a többség szokott tenni valami garnélavédőt.
Ahogy koszolódik úgy fogja vissza a flow-t, de felfoghatod úgy is hogy legalább nagyobb szennyeződések nem kerülnek a szűrőbe. Viszont onnan kevesebb garnélát kell majd kimentened szűrőtakarításkor.
 
Back
Oldal tetejére