• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

... hogy nem tudom érdemes lenne e tenni valami hálót vagy a régi porlasztós habkő tetejéről a szivacsot a beszívó kosárra...
Inkább a háló. A szivacs hamarabb tömődik és látványosan rondább lesz a mérete miatt. Ha van otthon sima műanyag szúnyoghálód, az megteszi. Rátekersz egy darabot és 2 befőttes gumival rögzítés. A modern bevonatos szúnyoghálók eresztik az impregnáló szert, veszélyes a halakra, garnélákra. Békebeli, egyben műanyagot keress az ősöknél, ideiglenesen jó lesz. Aztán ha igényesebb kifolyóra váltasz, arra kapható gyári garnéla védő. ✌️
 
Inkább a háló. A szivacs hamarabb tömődik és látványosan rondább lesz a mérete miatt. Ha van otthon sima műanyag szúnyoghálód, az megteszi. Rátekersz egy darabot és 2 befőttes gumival rögzítés. A modern bevonatos szúnyoghálók eresztik az impregnáló szert, veszélyes a halakra, garnélákra. Békebeli, egyben műanyagot keress az ősöknél, ideiglenesen jó lesz. Aztán ha igényesebb kifolyóra váltasz, arra kapható gyári garnéla védő. ✌️
Tegnap este lefaragtam a csövet, most már fodrozza hosszában a vizet. Pár perc múlva a beszivo kosárra persze egyből ráment az RC, nem zavartatta magát, letakaritotta majd vissza. A hálót azért még keresem hozzá.
 

Attachments

  • Screenshot_20210208-191639.png
    Screenshot_20210208-191639.png
    599.1 KB · Megtekintések: 19
Tegnap este lefaragtam a csövet, most már fodrozza hosszában a vizet. Pár perc múlva a beszivo kosárra persze egyből ráment az RC, nem zavartatta magát, letakaritotta majd vissza. A hálót azért még keresem hozzá.
Ez nem fogja a felnőtt RC-t leszívni. Én közbeiktatnék a szívó ágon a szűrő előtt egy szivacsos előszűrőt, ahol a szivacsot sűrűre cserélném(Tm30) és onnan szedegetném takarításkor a kölyköket. Én egy Atmant használok, amiből a gyári szivacsot kicseréltem jóval kisebb hengeresre, ami sűrűbb. A szűrő házam átlátszó, így nyomon lehet követni a koszolást és a "rabokat" is. 🤭
 
Tegnap este lefaragtam a csövet, most már fodrozza hosszában a vizet. Pár perc múlva a beszivo kosárra persze egyből ráment az RC, nem zavartatta magát, letakaritotta majd vissza. A hálót azért még keresem hozzá.
Írom, hogy én mit tennék:
a beszívó kosarat cserélném erre https://greenaqua.hu/hu/greenaqua-gumis-szuro-vedo-13mm.html
Nem kell vacakolni a megfelelő háló keresésével. Rozsdamentes anyag, biztosan semmi nem oldódik ki belőle. A pici garnélákat sem szippantja be. Könnyű takarítani.
 
Sziasztok! Három az egyben kérdésem lenne! Megépíthetem a Hardscape-t úgy ahogy a "nagykönyvben le van írva". Mire gondolok? Alsó réteg megfelelő vastagságban növény táptalaj, jelen esetben Tropica Substrate, erre a rétegre tenném rá a növény talajt Tropica Aquarium Soil. És Itt jönnek a kérdések! Erre a rétegre rátehetek dekorációs homokot pár cm vastagságban, ill így ültethetek bele növény hogy a növény talaj le van fedve mondjuk 1.5 cm vastagságban dekorhomokkal? Miért szeretném lefedni, mert szeretnék csinálni egy ösvényt ami dekorhomokkal lenne, de ebbe az ösvénybe is szeretnék ültetni növényeket a szélén! Nem szeretném ha éles határvonal lenne! ezért tolnám rá a 3.- réteget. A másik kérdésem pedig, ha megépitettem a hardscape-t tokkal - vonóval, hagyhatom igy szárazon az egészet, úgy kb. 2 hétre, mert akkora lesznek meg a növények amit beleültetnék! Magyarul ha levegővel érintkezik a növény táptalaj és a növény talaj nem lesz baja kb 2 hét alatt? Én úgy tudom, hogy nem, de szeretnék ebben megerősítést kapni! Köszönöm előre is....
 
Sziasztok! Három az egyben kérdésem lenne! Megépíthetem a Hardscape-t úgy ahogy a "nagykönyvben le van írva". Mire gondolok? Alsó réteg megfelelő vastagságban növény táptalaj, jelen esetben Tropica Substrate, erre a rétegre tenném rá a növény talajt Tropica Aquarium Soil. És Itt jönnek a kérdések! Erre a rétegre rátehetek dekorációs homokot pár cm vastagságban, ill így ültethetek bele növény hogy a növény talaj le van fedve mondjuk 1.5 cm vastagságban dekorhomokkal? Miért szeretném lefedni, mert szeretnék csinálni egy ösvényt ami dekorhomokkal lenne, de ebbe az ösvénybe is szeretnék ültetni növényeket a szélén! Nem szeretném ha éles határvonal lenne! ezért tolnám rá a 3.- réteget. A másik kérdésem pedig, ha megépitettem a hardscape-t tokkal - vonóval, hagyhatom igy szárazon az egészet, úgy kb. 2 hétre, mert akkora lesznek meg a növények amit beleültetnék! Magyarul ha levegővel érintkezik a növény táptalaj és a növény talaj nem lesz baja kb 2 hét alatt? Én úgy tudom, hogy nem, de szeretnék ebben megerősítést kapni! Köszönöm előre is....
A talajnak nem lesz baja szárazon, hagyhatod állni nyugodtan.
A homokot is rászórhatod a talajra, csak számíts rá, hogy idővel keveredni fognak. Ráadásul a homokot tisztítani csak leszívással és/vagy átforgatással tudod majd, ezzel is elősegítve a keveredést.
 
A talajnak nem lesz baja szárazon, hagyhatod állni nyugodtan.
A homokot is rászórhatod a talajra, csak számíts rá, hogy idővel keveredni fognak. Ráadásul a homokot tisztítani csak leszívással és/vagy átforgatással tudod majd, ezzel is elősegítve a keveredést.
köszönöm a választ...
 
Sziasztok

Frissen, webshopon vasarolt Javai mohanak igy kell kineznie? Eletre fog kelni, vagy eleve holtan erkezett?

KaYQDxx.jpg

Koszi! :)
 
Ebből már nem lesz szép moha. Valószínűleg megfagyott.
:(

Ne is adjak neki nehany napot? Vagy tobb kart okoz, mint hasznot? Pedig melegitos parnaval kuldte ki a ceg es a tobbi noveny jol van. Ez az egy reagalt igy. Ami azert baj, mert igazabol erre vagytam a legjobban. Es mindjart harom tovet dobok akkor kukaba :(
 
Ilyen időben nem szoktunk postán illetve futárral növényeket vásarolni . Pl. én nyáron is csak személyesen veszek növényeket 😉
Igen, tanultam ebbol. Sajnos ahogy hozzaertem, hogy kiszedjem, gyakorlatilag atomjaira hullott a noveny. Most teli van az akvarium a maradvanyaival. Sokat ki tudtam mar pecazni, de van meg dogivel. Bar a szuro folyamatosan vonzza magahoz, ugyhogy szedegetem ossze. :/
Viszont sikerult ma vennem Frogbitet, ami enyhiti a csalodasom. :)
 
Igen, tanultam ebbol. Sajnos ahogy hozzaertem, hogy kiszedjem, gyakorlatilag atomjaira hullott a noveny. Most teli van az akvarium a maradvanyaival. Sokat ki tudtam mar pecazni, de van meg dogivel. Bar a szuro folyamatosan vonzza magahoz, ugyhogy szedegetem ossze. :/
Viszont sikerult ma vennem Frogbitet, ami enyhiti a csalodasom. :)
Egyikünk sem született akvakertész, úgyhogy bele fogsz jönni.
Szerintem már most indíts egy naplót, ami nagyszerű dolog:
- vissza tudod nézni a változásokat (vízparaméterek, tápozás, stb.)
- saját magad is meg fogsz lepődni, hogy visszaolvasva mennyit fejlődtél.

Ha kérdéseidet a megfelelő topikban teszed fel, biztosan fogsz a megoldás irányába mutató választ, javaslatot kapni. :)
 
Egyikünk sem született akvakertész, úgyhogy bele fogsz jönni.
Szerintem már most indíts egy naplót, ami nagyszerű dolog:
- vissza tudod nézni a változásokat (vízparaméterek, tápozás, stb.)
- saját magad is meg fogsz lepődni, hogy visszaolvasva mennyit fejlődtél.

Ha kérdéseidet a megfelelő topikban teszed fel, biztosan fogsz a megoldás irányába mutató választ, javaslatot kapni. :)
Igen, köszönöm. Gyűjtöm már az anyagot hozzá, csak a kezdők szemérmességével még véletlenül sem akarok bolondot csinálni magamból. :D
 
Igen, köszönöm. Gyűjtöm már az anyagot hozzá, csak a kezdők szemérmességével még véletlenül sem akarok bolondot csinálni magamból. :D
Ugyan...nézd meg az első képet a naplómban🤭🤭. Simán megtettem én is...
 
Ugyan...nézd meg az első képet a naplómban🤭🤭. Simán megtettem én is...
Nyilván, más útja nincs ennek. Megjártam már ezt a kanosszát más szub-kultúrákban elég sokszor. Ott én vagyok a senior arc, itt most a zöldfülű. :D De hamarosan nekiállok és megcsinálom, mert összességében érdekel a véleménye a Tisztelt plénumnak!
 
Nyilván, más útja nincs ennek. Megjártam már ezt a kanosszát más szub-kultúrákban elég sokszor. Ott én vagyok a senior arc, itt most a zöldfülű. :D De hamarosan nekiállok és megcsinálom, mert összességében érdekel a véleménye a Tisztelt plénumnak!
Itt senkit nem érdekel, hogy máshol minek tartanak. Mi itt a hobbira fókuszálunk.
Szóval gyerünk, csapj bele.
 
Sziasztok!
Új vagyok itt, segítséget szeretnék kérni! Növényes akváriumot tervezek indítani, most éppen a hardscape elemeit tervezgetem.
Több hozzászólásban olvastam, hogy bizonyos köveknél a szilikát kioldódása gondot okozhat. Egész pontosan milyen problémát?
Hajlok a lávakő felé, ami biztonságos, viszont megláttam ezt a követ, ami nagyon tetszik de sajna semmit nem tudok róla...
Így ránézésre mi a véleményetek a kőről?
http://kepkezelo.com/images/i2s9hxqjcnym81ik2le6.jpg
Köszi a segítséget! :)
 
Back
Oldal tetejére