• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Nem! Csak jól kell irányítani! Pont erre jók a lilyk Pl:
https://www.greenaqua.hu/hu/green-works-uveg-kifolyo-cso-17mm.html
Nálam egy 1700l és egy 1200liter/órás szűrő dolgozik, és filózom, hogy beteszem még a 900liter/órás áramoltatót is;):D. Abszolút nincs durva áramlat. talajszinten a növények szinte nem is mozognak ezekkel a tölcsérekkel, viszont ha majd CO2-zöl, akkor kell a jó vízmozgás, hogy az oldott gáz mindenhova egyenletesen és folyamatosan eljusson, főleg ha dzsungeled lesz ;). Illetve a nagyobb szűrőfelület meg a széndioxiddal felpörgetett növények miatt is kell.


Akkor egyelőre lesz kifolyócső, majd valamikor pedig nagyobb szűrő és világítás. :) De, hogy addig ne bontsam ki a CO2-t... :)
 
De, hogy addig ne bontsam ki a CO2-t... :)
Jártam hasonló cipőben még egy korábbi "szabvány méretű" ( 120x40x50cm) 240-es akváriumomnál. Megvetem a törpe 10 kilós palackot,Sera CO2 reaktort stb, csomót költöttem rá, és csak annyit értem el, hogy egybefüggő algaréteg lett a 3D-s háttéren, mikor meg leállítottam a CO2-t akkor eltűnt. Ráadásul az após által szerzett reduktor is eresztett, így pár hét alatt ki is fogyott a palack. Akkor még nem tudtam azokat a dolgokat amiket ma, pl, hogy kevés a fény, tápozás szűrés fontossága, és annyira levert a kudarc, hogy mérgemben el is adtam a komplett a CO2 rendszert. Nagyon rossz érzés volt, hogy valamibe belefeccel egy csomó pénzt és nem az lesz amit vártál, sőt pont ellenkezőleg. Persze akkor még talán nem is volt ez a fórum, és még futott az akvarista , ahol alap dolog volt, ha valaki beírta, hogy nem nőnek a növényei, akkor egyből beírták, CO2-kell neki! De tápozásról szó sem volt. Boltba ha bementem, akkor az eladó is csak annyit kérdezett, hogy folyékony vagy tablettás kell?
 
Jártam hasonló cipőben még egy korábbi "szabvány méretű" ( 120x40x50cm) 240-es akváriumomnál. Megvetem a törpe 10 kilós palackot,Sera CO2 reaktort stb, csomót költöttem rá, és csak annyit értem el, hogy egybefüggő algaréteg lett a 3D-s háttéren, mikor meg leállítottam a CO2-t akkor eltűnt. Ráadásul az após által szerzett reduktor is eresztett, így pár hét alatt ki is fogyott a palack. Akkor még nem tudtam azokat a dolgokat amiket ma, pl, hogy kevés a fény, tápozás szűrés fontossága, és annyira levert a kudarc, hogy mérgemben el is adtam a komplett a CO2 rendszert. Nagyon rossz érzés volt, hogy valamibe belefeccel egy csomó pénzt és nem az lesz amit vártál, sőt pont ellenkezőleg. Persze akkor még talán nem is volt ez a fórum, és még futott az akvarista , ahol alap dolog volt, ha valaki beírta, hogy nem nőnek a növényei, akkor egyből beírták, CO2-kell neki! De tápozásról szó sem volt. Boltba ha bementem, akkor az eladó is csak annyit kérdezett, hogy folyékony vagy tablettás kell?

Igen rossz érzés ez. Igaz én még ki sem bontottam a dobozt. :) Lehet még el tudnám adni. Vagy... növelni a fényt.
 
Igen rossz érzés ez. Igaz én még ki sem bontottam a dobozt. :) Lehet még el tudnám adni. Vagy... növelni a fényt.
A döntés a tied! Én azt mondanám, hogy ne add fel, és feljeszd fel az akváriumod technikáját High-tech szintre, így növények közül is többet tudsz tartani, vagy "gyepet" növeszteni ;). Ha az embernek úgymond vérében van az akvarisztika, akkor nem adja fel, ahogy én se tettem. Pár éve ismét van CO2 rendszerem, igaz, hogy most Messer palackom lett az eladott Linde helyett, meg azért akad alga is, de folyamatosan feljődöm, és feljesztem a technikámat amiből több dolgot magam építettem, ezen felül magam pancsolom a tápokat is. A fórum sok segítséget ad, és egy nagyon jó közösség alakult ki, Szinte már egy család vagyunk, köszönhetően a Green Aqua csapatának! ;)
 
A döntés a tied! Én azt mondanám, hogy ne add fel, és feljeszd fel az akváriumod technikáját High-tech szintre, így növények közül is többet tudsz tartani, vagy "gyepet" növeszteni ;). Ha az embernek úgymond vérében van az akvarisztika, akkor nem adja fel, ahogy én se tettem. Pár éve ismét van CO2 rendszerem, igaz, hogy most Messer palackom lett az eladott Linde helyett, meg azért akad alga is, de folyamatosan feljődöm, és feljesztem a technikámat amiből több dolgot magam építettem, ezen felül magam pancsolom a tápokat is. A fórum sok segítséget ad, és egy nagyon jó közösség alakult ki, Szinte már egy család vagyunk, köszönhetően a Green Aqua csapatának! ;)

Nekem még a "pancsoláshoz" sokat kell fejlődni és megérteni a dolgok menetét az akváriumban. :) De nagyon szeretem amúgy gondozni. A múltkor már majdnem feladtam. :)
 
A múltkor már majdnem feladtam. :)
Ha szereted csinálni akkor benned is van egy kis akvarista vér , és ha tartasz néha szünetet , akkor is ídővel megint bele fogsz vágni, és csak jobb, sikeresebb leszel!;) Az embert feltudja tölteni egy akvárium látványa, ami pl nálam bevilágítja az ebédlőt ilyenkor. Mikor hazaérek, akkor az alábbi látvány fogad, a saját készítésű lámpámmal, bútorommal, meg még pár dologgal amit hozzá építettem. Nem iszom, nem dohányzom, de van egy szép hobbim (meg más is ezen kívül) és nem az kocsim tisztogatása a fő időtöltésem:)
 

Attachments

  • IMG_20181129_151829[1].jpg
    IMG_20181129_151829[1].jpg
    165.4 KB · Megtekintések: 6
Ez nagyon jó!

Igen van valamennyi. A legjobb, hogy a páromban is. Pl. a mostaniba ő rakta össze a fát (vagy gyökereket). :) Ja, és mi sem költünk cigire vagy italra.
 
valószínűleg igazi marhaság amit mondok, de azért megkérdezem :D

mi van ha a szívóág alatt megy a co, minden bubit beszív, átmegy a szűrőn és szépen a lilly pipe eloszlatja a vízben a mini bubikat? :D
 
valószínűleg igazi marhaság amit mondok, de azért megkérdezem :D

mi van ha a szívóág alatt megy a co, minden bubit beszív, átmegy a szűrőn és szépen a lilly pipe eloszlatja a vízben a mini bubikat? :D
Kinyirja a bakteriumkulturat a szuroben.

A nyomoagba kell egy diffúzor amibe megy a CO2 majd a Lily oszlatja szét.
 
Sziasztok. Ez milyen növény lehet?
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=126IMG_20181213_195616.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Ez milyen növény lehet?
view.php
Nem lett jó a link
Valamint itt van egy topic a növényes kérdéshez ;)
https://akvakertesz.hu/threads/kis-noevenyhatarozo-avagy-mi-ez-a-noeveny.46/page-80
 
Back
Oldal tetejére