• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Sziasztok
Növényes akváriumba ezek az értékek szerintetek mennyire jó?
Kh2, Gh8, Ph6.5, Po4 0.6 gyors mérések csepptesztel
 
Sziasztok.
Nemrég kezdtem garnélázni és kicsit alul terveztem a növénymennyiséget, kicsit üresnek hat az akvárium (30*30*30 kocka) hátsó része . Már üzemel az akvárium 1.5 hónapja az első berepülőpilóták is megvannak, de még kelle valami a háttérbe. Tudnátok valami hínárszerű növényt ajánlani amit nem kell "2naponta" nyírni.
Köszönöm
Szia.
Ez igy kevés lesz. Írd meg a paramétereket világítás, talaj, esetleg táptalaj tekintetében. Úgy könnyebb segíteni.
Még bújd egy kicsit a fórumtémákat mert rendre fognak utasítani. Van egy milyen növényt válasszak topik is.
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy így jó az akva vize:
Összkeménység: 2
KH 10
Nitrit 14
Ammónia 0
Vas 0

Szia!

Ez a víz így nagyon nem OK. Ha az összkeménység jóval alacsonyabb, mint a KH, az szikes vízre utal, ami nem jó az élőlényeknek. A GH-nak kellene magasabbnak lennie, legalább duplájának mint a KH. Az a 14-es nitrit is marha sok, hacsak nem elírás nitrátot akartál írni, mert az úgy jó. Ha tényleg nitrit, abból már 0,2 ppm érték is sok. Mennyi idős az akvárium?
 
Szia!

Ez a víz így nagyon nem OK. Ha az összkeménység jóval alacsonyabb, mint a KH, az szikes vízre utal, ami nem jó az élőlényeknek. A GH-nak kellene magasabbnak lennie, legalább duplájának mint a KH. Az a 14-es nitrit is marha sok, hacsak nem elírás nitrátot akartál írni, mert az úgy jó. Ha tényleg nitrit, abból már 0,2 ppm érték is sok. Mennyi idős az akvárium?
Holnap újra elvégzem a tesztet lássuk akkor mit mutat. Lehet hogy valamit nem jól csináltam. Amúgy az akva 5 hónapos és úgy tűnik jól érzik benne magukat az élőlények. Holnap megpróbálok egy képet is csatolni.
 
Sziasztok
Ma újra elvégeztem a teszteket és egy kicsit mások lettek az eredmények.
Amit nekem sikerült mérnem:
KH 10
Nitrit (NO2-N) 0
Ammónia (NH3-N) 0
Vas 0
Közben megszereztem a szolgáltató álltál biztosított ivóvíz eredményét is.

Így vajon jók a víz paraméterei.
Az akva 50 literes, 5 hónapos és egy hónapja beszereztem egy tetra ex 1200 szűrőt.
Valahogy így néz ki az akva.
Válaszaitokat és segítségeteket köszönöm.
 

Attachments

  • 20190219_173708.jpg
    20190219_173708.jpg
    511.2 KB · Megtekintések: 32
Sziasztok
Ma újra elvégeztem a teszteket és egy kicsit mások lettek az eredmények.
Amit nekem sikerült mérnem:
KH 10
Nitrit (NO2-N) 0
Ammónia (NH3-N) 0
Vas 0
Közben megszereztem a szolgáltató álltál biztosított ivóvíz eredményét is.

Így vajon jók a víz paraméterei.
Az akva 50 literes, 5 hónapos és egy hónapja beszereztem egy tetra ex 1200 szűrőt.
Valahogy így néz ki az akva.
Válaszaitokat és segítségeteket köszönöm.

Mivel mérted ezeket a paramétereket? A csaíktesztek elég pontatlanok tudnak lenni.. A 10-es KH önmagában nem rossz, ha magasabb GH-érték van mellé, de ha jól láto Manado a talajod, úgyhogy amiatt magasabb GH is feltételezhető, mint amit az elején mértél. A vas hiányát hosszú távon érezhetik esetleg a növények, bár így messziről nem látszanak rajtuk hiánytünetek. (nem tudom tápozol-e, ha igen mivel?)
A 0 ammoni, 0 nitrit azt mutatja, hogy a Tetra 1200 jól teszi a dolgát, az a múltkori 14-es nitrit érték (az élőlények már rég nem éltek volna) elég hihetetlen volt.
 
Mivel mérted ezeket a paramétereket? A csaíktesztek elég pontatlanok tudnak lenni.. A 10-es KH önmagában nem rossz, ha magasabb GH-érték van mellé, de ha jól láto Manado a talajod, úgyhogy amiatt magasabb GH is feltételezhető, mint amit az elején mértél. A vas hiányát hosszú távon érezhetik esetleg a növények, bár így messziről nem látszanak rajtuk hiánytünetek. (nem tudom tápozol-e, ha igen mivel?)
A 0 ammoni, 0 nitrit azt mutatja, hogy a Tetra 1200 jól teszi a dolgát, az a múltkori 14-es nitrit érték (az élőlények már rég nem éltek volna) elég hihetetlen volt.

Az ammonia, nitrit, vas mérése egy hanna istruments álltal forgalmazott checkerrel történik. A Gh teszt most van megrendelve (JBL) valamint a Kh is JBL csepegtetős.
a növenyék kapnak valami olcsóbb csepegtetős tápokat. az egik sera
Mivel mérted ezeket a paramétereket? A csaíktesztek elég pontatlanok tudnak lenni.. A 10-es KH önmagában nem rossz, ha magasabb GH-érték van mellé, de ha jól láto Manado a talajod, úgyhogy amiatt magasabb GH is feltételezhető, mint amit az elején mértél. A vas hiányát hosszú távon érezhetik esetleg a növények, bár így messziről nem látszanak rajtuk hiánytünetek. (nem tudom tápozol-e, ha igen mivel?)
A 0 ammoni, 0 nitrit azt mutatja, hogy a Tetra 1200 jól teszi a dolgát, az a múltkori 14-es nitrit érték (az élőlények már rég nem éltek volna) elég hihetetlen volt.
A víz paraméterit a hanna instruments álltál forgalmazót checkerel mértem. Gh értéket nem tudok még mérni de rendeltem egy Jbl tesztert a KH mérését is Jbl teszterrel mértem mindkettő csepegtetős. A növények heti egyszer kapnak 50 - 50 csepp Neptunusz Növényitapsót es Sera florena basic care 0-0-2.87. A talaj az valóban manado.
 
Akváriummal kapcsolatos kérdésem lenne, mármint a tényleges akváriummal :)
Mi a különbség köztük? 6030 méretben található az interneten 5000 től 50000 ig. Az opti-white üveget még értem, de a többi esetén mi indokolja a masszív különbséget?
 
Bocsánat, tényleg nem a hsz-eket akarom szaporítani, de eszembe jutott még egy kérdés, épp a bútorkészítés /beszerzés fázisában vagyok, az akváriumok mennyire méretpontosak, a kiírt méret külső, vagy belső méret?
 
Bocsánat, tényleg nem a hsz-eket akarom szaporítani, de eszembe jutott még egy kérdés, épp a bútorkészítés /beszerzés fázisában vagyok, az akváriumok mennyire méretpontosak, a kiírt méret külső, vagy belső méret?
Kulso meret.
En nem vagyok tul az az ezredik akimon de ugy gondolom...es maradjunk a nem opti vonalom, hogy sima uvegnel is van minosegbeli kulonbseg. Szinben is. Pl.en GAban a sajat 603035 akit kertem es dicsertek mar meg, hogy majdnem opti! Kivalo minosegi munka.
Lehet elcsiszolt-nem elcsiszolt. Lehet fekete-atlatszo ragasztas.
Van kivalo es silanyabb szakember.
Kerdezoskodni kell, hogy kinek mi valt be. En nem ismerek uvegest es a GAval meg vaguok elegedve. Lehet, hogy van olcsobb, de nekem mar bizonyitott, nem kockaztatok, nem keresgelek mast.
 
Nem szeretnék új tagként okoskodni, de kicsit megnehezíti a dolgot, hogy új tagként nem lehet a KERES topicokat használni :) (az, hogy az eladást nem lehet, tökéletesrn értem)
Továbbá hozzászólást is nehéz szaporítani, mert olyan brutális tudásanyag halmozódott itt fel, hogy kis keresés után szinte bármit meg lehet találni :)
Az mennyire járható út, ha nyitok egy naplót, leírom a terveket, és esetleg azt, hogy akinek van a tervhez hasonló/ugyanolyan eladó akváriuma, üveg alkatrészei, világítása, az írjon? :)
 
Nem szeretnék új tagként okoskodni, de kicsit megnehezíti a dolgot, hogy új tagként nem lehet a KERES topicokat használni :) (az, hogy az eladást nem lehet, tökéletesrn értem)
Továbbá hozzászólást is nehéz szaporítani, mert olyan brutális tudásanyag halmozódott itt fel, hogy kis keresés után szinte bármit meg lehet találni :)
Az mennyire járható út, ha nyitok egy naplót, leírom a terveket, és esetleg azt, hogy akinek van a tervhez hasonló/ugyanolyan eladó akváriuma, üveg alkatrészei, világítása, az írjon? :)
Na látod ezt is megtaláltad.🙂
 
Nem szeretnék új tagként okoskodni, de kicsit megnehezíti a dolgot, hogy új tagként nem lehet a KERES topicokat használni :) (az, hogy az eladást nem lehet, tökéletesrn értem)
Továbbá hozzászólást is nehéz szaporítani, mert olyan brutális tudásanyag halmozódott itt fel, hogy kis keresés után szinte bármit meg lehet találni :)
Az mennyire járható út, ha nyitok egy naplót, leírom a terveket, és esetleg azt, hogy akinek van a tervhez hasonló/ugyanolyan eladó akváriuma, üveg alkatrészei, világítása, az írjon? :)
Nem azért nem tudsz létrehozni, hogy kezdőként ne tudj eladni terméket. hanem hogy az orosz reklámcégek kinai delegációjánál leült több tízezer indiai csóka nem tudja csak úgy spam, célzattal teleszórni a fórumot.
Menj az akvárium naplók topikokhoz olvass egy párat, dicsérd, véleményezd, kérdezz a tulajtól és tök hamar megvan az a 10-20 comment vagy like ami kell a szintlépéshez. Nagyon kevés kell, hogy tudj létrehozni.
 
Nem azért nem tudsz létrehozni, hogy kezdőként ne tudj eladni terméket. hanem hogy az orosz reklámcégek kinai delegációjánál leült több tízezer indiai csóka nem tudja csak úgy spam, célzattal teleszórni a fórumot.
Menj az akvárium naplók topikokhoz olvass egy párat, dicsérd, véleményezd, kérdezz a tulajtól és tök hamar megvan az a 10-20 comment vagy like ami kell a szintlépéshez. Nagyon kevés kell, hogy tudj létrehozni.

Véleményezni nincs bátorságom, se tudásom/tapasztalatom,a dícséret viszont valid lehetőség :)
Gondolom ez mentalitás kérdése is.. inkább szemlélődni szeretek..
Olvastam, gondolom volt rossz tapasztalat spam téren :/
 
Utoljára módosított:
Én is teperek, hogy ha végre naplóznék akkor már fotókat is tölthessek fel. Valóban nagyon sok tudás van itt, de azért találok olyan anyagokat a neten, ami nincs itt és fontos lehet. Ezeket taktikailag jól beszemlézem :)

Ez meg máris még egy hozzászólás :) :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Nekem egy "fórumhasználati" kérdésem lenne. Tervezek egy új akvárium indítását, azonban még csak a tervezési fázisban vagyok. Ilyenkor is "lehet" már naplót indítani, ahol megosztanám az elképzeléseimet, esetleg kikérném a tapasztalt kollégák véleményét? :) Vagy azért egy napló indítással érdemes lenne megvárni, míg valami kézzel fogható is van.
 
Back
Oldal tetejére