• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Köszi a beazonosítást, igen ő lesz az.
Viszont tényleg nagyon durván algás. Nem is tudom, hogy így merjem-e bearkni az akvába. Nem akarok behurcolni semmit sem. Örülök, hogy kevés barna algát leszámítva alga mentes az üveg[emoji2]
 
Köszi a beazonosítást, igen ő lesz az.
Viszont tényleg nagyon durván algás. Nem is tudom, hogy így merjem-e bearkni az akvába. Nem akarok behurcolni semmit sem. Örülök, hogy kevés barna algát leszámítva alga mentes az üveg[emoji2]
Tedd sötét helyre egy hétre. Én szoktam egy adag carbot is tenni a vízbe. Aztán majd meglátod használható lesz-e.
 
Sziasztok,

Egy nagyon vekony szalu novenyt talaltunk az egyik akvaban. Egy fo szalrol agazik el ket hajszalvekony "levelre" az egyik levelen meg egy vizibolha alaku tokocska van amibol szorocskek jonnek ki. :D
Fogalmunk sincs mi lehet, legalabb kettot lattunk. @Szmóki ? (A belem mellett volt, az a tippunk vele jott ):D
ismeretlen_dudva.jpg
ismeretlen_dudva_2.jpg
 
Sziasztok,

Egy nagyon vekony szalu novenyt talaltunk az egyik akvaban. Egy fo szalrol agazik el ket hajszalvekony "levelre" az egyik levelen meg egy vizibolha alaku tokocska van amibol szorocskek jonnek ki. :D
Fogalmunk sincs mi lehet, legalabb kettot lattunk. @Szmóki ? (A belem mellett volt, az a tippunk vele jott ):D
View attachment 71577
View attachment 71578
lapozz vissza a topic 75. oldalára ;)
de egyébként:
https://www.akvakertesz.hu/threads/utricularia-gibba-a-kinyirhatatlan-gyom.4225/
 
Vigyázzatok vele, mert elég nehezen tudtok megszabadulni tőle, ha kiszedéskor elszakad.
De kérdezzétek @Meskó , hogy mi a recept , a kiirtásra.:D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Egy nagyon vekony szalu novenyt talaltunk az egyik akvaban. Egy fo szalrol agazik el ket hajszalvekony "levelre" az egyik levelen meg egy vizibolha alaku tokocska van amibol szorocskek jonnek ki. :D
Fogalmunk sincs mi lehet, legalabb kettot lattunk. @Szmóki ? (A belem mellett volt, az a tippunk vele jott ):D
View attachment 71577
View attachment 71578
Zsolt már írta, ez egy egész könnyen tartható Utricularia faj... ;) Túlzottan is jól tudja érezni magát, s annyiban másabb, mint a U. graminifolia, hogy nem gyepet, hálót lehet belőle nevelni. Mindenhová... (A gyom marketingje.)
 
Vigyázzatok vele, mert elég nehezen tudtok megszabadulni tőle, ha kiszedéskor elszakad.
De kérdezzétek @Meskó , hogy mi a recept , a kiirtásra.:D
Akarni kell, hogy életben maradjon. Akkor tuti kinyiffan. Amióta nem érdekel, hogy mi lesz a bolbitissel, vagy éppen a ludwigiával, mindkettő él és virul. Most hétvégén vettem észre, hogy a bolbitis totál benőtte a hátsó sarkot, előtte hetente nézegettem, algátlanítottam, de mindig visszahaltak a levelei, vagy épp algacsomók nőttek rajta. Most gyönyörű, üde zöld az egész bokor. A ludwigiával tavaly nyár óta próbálkozok, mint "lowtechben működő piros növény", hát nekem sose működött. Most az utolsó 1-2 szálat beültettem középre, még az egyik faág is rálógott, de kihajtott alóla, és növekszik....
 
Back
Oldal tetejére