• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

C,E,EA ahogy néztem olyan nagy különbség nincs köztük
Azért van :)
C: fehér ledes
E, EA: RGB/W ledes, nagyobb színspektrum (elvileg hatékonyabb a növényezésre)
E - fix talpakkal, fix üvegmérethez, EA - állítható lábakkal

Fényerőben nem biztos hogy ez (bármelyik) a legjobb választás, kettő is kellhet belőlük, attól függ mit akarsz az akváriumban nevelni.

Számolj kicsit, ezzel kalkulálj:

lumen-per-litre-uk_300x218.png
 
Azért van :)
C: fehér ledes
E, EA: RGB/W ledes, nagyobb színspektrum (elvileg hatékonyabb a növényezésre)
E - fix talpakkal, fix üvegmérethez, EA - állítható lábakkal


Fényerőben nem biztos hogy ez (bármelyik) a legjobb választás, kettő is kellhet belőlük, attól függ mit akarsz az akváriumban nevelni.

Számolj kicsit, ezzel kalkulálj:

View attachment 65732
A lumen számra értettem a nem nagy különbséget ezt nem irtam oda
60x35x35 high tec akvára néztem ezeket a lámpákat elvileg fényerőben elég kell lennie mert 2400 meg 2600 lumen tudnak
Esetleg tudsz ajánlani valami megfelelő világítást?
 
A lumen számra értettem a nem nagy különbséget ezt nem irtam oda
Sejtettem, ezért is nem foglalkoztam azzal a résszel :)

60x35x35 high tec akvára néztem ezeket a lámpákat elvileg fényerőben elég kell lennie mert 2400 meg 2600 lumen tudnak
Esetleg tudsz ajánlani valami megfelelő világítást?
High tech-hez alsó hangon >3000 lm kellene, ahogy a linkelt táblázatomban is láthatod. Led piláccsal ez zsebbenyúlós téma, nézz szét a piacon. Vannak a Chihirosnak alternatívái (ez olcsóbb, de Kínából rendelős), illetve Twinstarból is van zúzósabb cucc pl. SP. Na még még számos más gyártó lámpái, ONF stb.. :)
 
Sejtettem, ezért is nem foglalkoztam azzal a résszel :)


High tech-hez alsó hangon >3000 lm kellene, ahogy a linkelt táblázatomban is láthatod. Led piláccsal ez zsebbenyúlós téma, nézz szét a piacon. Vannak a Chihirosnak alternatívái (ez olcsóbb, de Kínából rendelős), illetve Twinstarból is van zúzósabb cucc pl. SP. Na még még számos más gyártó lámpái, ONF stb.. :)
Nézegettem az onf lámpákat is de azok nem férnek bele a keretbe sajnos☺
Milyen akvára valók akkor ezek a twinstarok?
 
Sziasztok
Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdésemet de megkérdezem.
Új lámpa vásárlás előtt állok ,csak nem tudok dönteni melyik legyen ,ebbe szeretnék tőletek egy kis segitséget kérni hogy melyik lenne a jobb választás
3 különböző szériás Twinstart néztem:
C,E,EA ahogy néztem olyan nagy különbség nincs köztük

Üdv Máté

3 széria van a Twinstarnál (C,E,S), ezen belül a második betű a felfüggesztés módját jelöli (P,S)

C: leggyengébb, fehér LED-es lámpa. Ha nem akarsz sok tízezret lámpára költeni, de már LED-et szeretnél jó választás. Sok, kevésbé igényes növényhez már jó, de HC gyepet ne várj. Állítható lábbal.

E: eggyel erősebb, RGB LED-es verzió. Már lehet szép színes stem bokrod, CO2-vel egész szép parvula gyeped és ha ügyes vagy akkor akár HC gyeped is.

S: ez a jelenleg legerősebb, szintén RGB. High-tech növényezéshez ez kell. Minden növény tartható alatta, szép vörösekkel.

Felfüggesztés:
Eheim Classic (jelölés nélküli): akvárium szélére tehető, szériától függően vagy akril láb vagy alu keret
Pendant (P): függesztős
Adjustable (A): kihúzható lábbal, nem standard akváriumhoz is

Itt van sok kép: https://www.facebook.com/twinstarnano/
 
Köszönöm szépen a felvilágosítást☺ nem igazán vagyok képbe ezekkel a lámpákkal de igy már megkaptam a választköszönöm
Eddig diy led lámpám volt csak már ugy vagyok vele hogy legyen egyszer egy normális világitás fölötte meg nem akarok barkácsolni
 
Jelenleg egy 80x40x40-es akvárium fölött 2x18 wattos fénycső világít. Hamarosan jön egy 24 wattos is. A tápozás (Micro,Macro) milyen irányba kell elmozduljon majd akkor?
 
Jelenleg egy 80x40x40-es akvárium fölött 2x18 wattos fénycső világít. Hamarosan jön egy 24 wattos is. A tápozás (Micro,Macro) milyen irányba kell elmozduljon majd akkor?
Most már az akvárium felé fordítsd a Micro-t ha spriccelsz. :)

Viccet félretéve többet kellene micro-macroból, viszont ha nincs Co2 és magas a fényed a növények nem tudják kihasználni az algák viszont igen.


szerk:Ja ezt benéztem, Gyors fejszámolásnál azt hittem 64L, de 128. Akkor még nem létszükséglet ennyi fénynél a Co2,
 
Most már az akvárium felé fordítsd a Micro-t ha spriccelsz. :)

Viccet félretéve többet kellene micro-macroból, viszont ha nincs Co2 és magas a fényed a növények nem tudják kihasználni az algák viszont igen.


szerk:Ja ezt benéztem, Gyors fejszámolásnál azt hittem 64L, de 128. Akkor még nem létszükséglet ennyi fénynél a Co2,

Igen 128 literes. Majd csak a hétvégén lesz kész a fény. Kissé elcsúsztam időben.
Van egy CO2 kis szettem. próbának megteszi. Amiről már írta: JBL ProF. 160 Kipróbálom. Ha beválik jöhet a komolyabb. :)
Mit jelent, hogy a növényt toppolni "kell"? :)
 
.
Van egy CO2 kis szettem. próbának megteszi. Amiről már írta: JBL ProF. 160 Kipróbálom. Ha beválik jöhet a komolyabb. :)

Én még nem látom létszükségeletét a CO2 szettnek! Jól értem akkor most van egy 2x18 Wattos világításod, és ehhez jön még egy 24 wattos ? Ez így összesen lesz 60 Watt, ami még "csak" 0,46 Watt/liter, vagyis Low-Tech kategória. Itt még nem CO2-zünk, mert többet ártasz magadnak mint használ és csak bealgásodsz. Tápozás oldalról pedig a micro-macro High-tech akváriumokhoz fejlesztették ki, vagyis elég erős tápkoncentrátum ami az erősen megvilágított , szén-dioxiddat pörgetett akváriumokhoz szükséges! Low-tech-nél ilyenkor elég a hetente beadagolni a High-Tech napi adagját, vagyis nálad nem 1ml/20liter/nap lesz az adagolás, hanem 1ml/20 liter/hét
 
Utoljára módosított:
Én még nem látom létszükségeletét a CO2 szettnek! Jól értem akkor most van egy 2x18 Wattos világításod, és ehhez jön még egy 24 wattos ? Ez így összesen lesz 60 Watt, ami még "csak" 0,46 Watt/liter, vagyis Low-Tech kategória. Itt még nem CO2-zünk, mert többet ártasz magadnak mint használ és csak bealgásodsz. Tápozás oldalról pedig a micro-macro High-tech akváriumokhoz fejlesztették ki, vagyis elég erős tápkoncentrátum ami az erősen megvilágított , szén-dioxiddat pörgetett akváriumokhoz szükséges! Low-tech-nél ilyenkor elég a hetente beadagolni a High-Tech napi adagját, vagyis nálad nem 1ml/20liter/nap lesz az adagolás, hanem 1ml/20 liter/hét

Igen jól érted. Low tech. De a szett már megvan. Azt már szeretném elhasználni. 80 napig fog kitartani maximum. Legalábbis bízom benne! Mennyire valószínű, hogy be fog algásodni? :(
 
Igen jól érted. Low tech. De a szett már megvan. Azt már szeretném elhasználni. 80 napig fog kitartani maximum. Legalábbis bízom benne! Mennyire valószínű, hogy be fog algásodni? :(
Úgy 100% o_O
Meg igazából semi értemlét nem látom, mivel megfelelő fény hiányában a növények nem tudják hasznosítani a szén-dioxidot, így inkább a halaid életkörülményeit rontod csak. Azt mondom, hogy legalább 0,8 Watt/liter környékére fel kellene fejlesztened a világításod teljesítményét, ezt is úgy, hogy a fénycsövek fölé kellene valamilyen fényisszaverő reflektor. Itt pl tudom javasolni a kínai 0,2mm-es tükörfóliát, ami fényerőben megduplázta a csövek fényét, és azóta veszettül buborékoznak a növényeim. De nálam 243 liter felett 4db 54 wattos T5-ös fénycső világít.
Ezen felül a CO2-es rendszerhez már egy komolyabb szűrés is szükséges. Itt alap egy nagyméretű külsőszűrő, ahogy nézem legalább egy 1200liter/órás.
 
Úgy 100% o_O
Meg igazából semi értemlét nem látom, mivel megfelelő fény hiányában a növények nem tudják hasznosítani a szén-dioxidot, így inkább a halaid életkörülményeit rontod csak. Azt mondom, hogy legalább 0,8 Watt/liter környékére fel kellene fejlesztened a világításod teljesítményét, ezt is úgy, hogy a fénycsövek fölé kellene valamilyen fényisszaverő reflektor. Itt pl tudom javasolni a kínai 0,2mm-es tükörfóliát, ami fényerőben megduplázta a csövek fényét, azóta veszettül buborékoznak a növények. De nálam 243 liter felett 4db 54 wattos T5-ös fénycső világít.
Ezen felül a CO2-es rendszerhez már egy komolyabb szűrés is szükséges. Itt alap egy nagyméretű külsőszűrő, ahogy nézem legalább egy 1200liter/órás.

Ez a CO2 alga nem jó hír! :( Akkor felesleges pénzkidobás volt... Igaz kaptam, de akkor is.
A fényt akarom fejleszteni, de egyelőre a tükörfólia lesz ami a 24 wattos után bekerül. 900l/órás van. JBL e901. Amit te ajánlasz már nagy sodrást csinálna nem?
 
. Amit te ajánlasz már nagy sodrást csinálna nem?
Nem! Csak jól kell irányítani! Pont erre jók a lilyk Pl:
https://www.greenaqua.hu/hu/green-works-uveg-kifolyo-cso-17mm.html
Nálam egy 1700l és egy 1200liter/órás szűrő dolgozik, és filózom, hogy beteszem még a 900liter/órás áramoltatót is;):D. Abszolút nincs durva áramlat. talajszinten a növények szinte nem is mozognak ezekkel a tölcsérekkel, viszont ha majd CO2-zöl, akkor kell a jó vízmozgás, hogy az oldott gáz mindenhova egyenletesen és folyamatosan eljusson, főleg ha dzsungeled lesz ;). Illetve a nagyobb szűrőfelület meg a széndioxiddal felpörgetett növények miatt is kell.
 
Úgy 100% o_O
Meg igazából semi értemlét nem látom, mivel megfelelő fény hiányában a növények nem tudják hasznosítani a szén-dioxidot, így inkább a halaid életkörülményeit rontod csak. Azt mondom, hogy legalább 0,8 Watt/liter környékére fel kellene fejlesztened a világításod teljesítményét, ezt is úgy, hogy a fénycsövek fölé kellene valamilyen fényisszaverő reflektor. Itt pl tudom javasolni a kínai 0,2mm-es tükörfóliát, ami fényerőben megduplázta a csövek fényét, és azóta veszettül buborékoznak a növényeim. De nálam 243 liter felett 4db 54 wattos T5-ös fénycső világít.
Ezen felül a CO2-es rendszerhez már egy komolyabb szűrés is szükséges. Itt alap egy nagyméretű külsőszűrő, ahogy nézem legalább egy 1200liter/órás.
LED nél hány lumen per liter a high-tech? Chihiros A601 + 60l.
 
LED nél hány lumen per liter a high-tech? Chihiros A601 + 60l.
Megoszlanak a vélemények. Amikor az első ilyen lámpámat csináltam akkor 50lumen/litert mondtak egyenértékűnek 1 Watt/literrel, de már olvastam 70-80 lumeneket is viszont itt már vissza szokták némileg dimmelni a LED-eket, hogy tovább bírja, iletve kevésbé melegedjen.
 
Az en akim is 64 liter. En chi601plust hasznalok felette co2vel es igy is visszadimmelem 7 kornyekere.
Tehát 1-gyel dimmeled? 8 a maximum? Gyári leírásban megtaláltam a max kapacitását de nem tudom a fokozatok mennyivel változtatják a fényerejét.
 
Back
Oldal tetejére