• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Talán a karbantartás miatt, hogy ne kelljen bemászni a konyhapultba, hanem csak kihúzzák, és lehet nyúlkálni, könnyebben hozzáférhetőek a dolgok. Én is nehezen tudom elképzelni, de valami ilyesmire tudok gondolni.
 
Meg hát ugye az sem mindegy, hogy a technikát húzod elő a pult alól (ez így teljesen érthető is lenne), vagy magát a paludáriumot. Azt még el tudom képzelni, hogy vannak olyan nagy és/vagy pöpec konyhabútorok, ahová beillik egy paludárium. De hogy ezt miért tennénk 85 cm-nél alacsonyabbra, na ezt nem értem.
 
Meg hát ugye az sem mindegy, hogy a technikát húzod elő a pult alól (ez így teljesen érthető is lenne), vagy magát a paludáriumot. Azt még el tudom képzelni, hogy vannak olyan nagy és/vagy pöpec konyhabútorok, ahová beillik egy paludárium. De hogy ezt miért tennénk 85 cm-nél alacsonyabbra, na ezt nem értem.
Lehet, hogy ő zöldségpucolás közben szeretné felülről nézni az üveg munkalapon keresztül, ahogy gomolyog a köd.... :D
 
Lehet, hogy ő zöldségpucolás közben szeretné felülről nézni az üveg munkalapon keresztül, ahogy gomolyog a köd.... :D
Igazságod lehet. :rolleyes: Olyan akváriumot már láttam (képen), ami gyakorlatilag egy üvegből készült asztal volt és az asztallap is üvegből készült. Persze, ha kapnánk egy képet, fellebenne a fátyol. ;)asztalovalis.jpg
 
Utoljára módosított:
A konyhasziget elég magas volt kb 1 méter és ebbe raktunk bele egy 90 magas paludáriumot. A munkalap gránit volt így azt nehéz lett volna emelgetni karbihoz. Az egész szerkezet egy motoros asztalon kijön a pultból szépen finoman úgy hogy nem lötyög a víz. igazán jól sikerült szerkezet és 600kg ig simán működik.
 
Szóval, az ötlet a házigazda asszonyságé volt, aki a konyhasziget aljába akart egy akváriumot/paludáriumot. Ott Svájcban készíttetett egy mozgató szerkezetet, ami ki be húzza/tolja az akváriumot a pult alatt.

palu5.jpg

Mivel paráztunk, hogy ez nem bír el egy 140x40x90-es (500 literes) akváriumot, ezért javasoltuk a palut. Így csak kb. 300 kilót kellett mozgatni... :oops:
Fénynek a Twinstar ledese fért alá, de nekem így utólag kicsit rideg a fénye ide. A háziaknak persze így is nagyon tetszett. A hátfalra @viktorlantos zseniális életmentő ötletére hygrolon és epiweb került.

palu4.jpg

Erre lettek a mohák és a terkónövények rögzítve. A mozgató elektronika nagyon finoman mozgatta üresen is és végül a félig teli palut is. Lassan indult el és végül lassan is állt meg, úgy-hogy amitől féltünk, hogy a hirtelen mozgások gondot fognak okozni, alaptalan volt. 1 nap oda út, 1 nap telepítés, 1 nap visszaút. :cool:
Ilyen az egynapos állapot. Majd még szépen benövi, de azért már így is látványos. Majd még kerül köré borítás, de kb. ilyen lett. A terkó növényeket automata esőztető locsolja napi több alkalommal, a vizes részt egy Eheim 2180 szűri, hogy ne legyen vele sok gond.

palu3.jpg

Köszönet @Matyi -nak, hogy ezt is megoldotta. Nekem csak szóval kellett tartanom a háziakat, meg simogatnom kellett a macskát, hogy hagyják őt dolgozni :)
(és persze megoldotta, hogy a ki-be mozgó akvárium (külső)szűrése simán működjön)

Ez pedig a látvány a konyhaablakból ...

konyha.jpg
 
Miért nem mutattok többet? Úgy drukkolok nektek, hogy menjen a biznisz, jó lenne látni mi mindent csináltok. Legalább a szememet legeltetni, nyálam csorgatni.

A nagyobb projektekkel egy olyan területre kerültünk, akik nem feltétlenül szeretik mutogatni sem a kecót, sem semmit. Leginkább ez az oka. Teljes diszkréció.
A fenti automatizált projekt is ilyen volt. Hiába vágom le a kép nagy részét árulkodó a hely sajnos.

De időnként bedobunk majd dolgokat.
 
Egy gyors reggeli check távolról az ügyfél akváriumán

1579077365174.png

Ilyen is rég volt. Az új GHL felhővel sokkal áttekinthetőbb chartok rajzolhatóak, mint a korábbi desktop progival.

Szépen látszik az elmúlt 30 nap pH görbéje (vezérelt CO2 megy). Valamint a vízcserék utáni vezetőképesség értéke és a hét közbeni változása.

1579077513919.png

Jah és hogy mi ebből a tanulság? Van sok eset ahol kifejezetten hasznosak ezek a kütyük.
Pl látom, hogy ki lett húzva a fűtő ezért nem megy :) Elfogyott a táp nem lett utántöltve és egyébként is mi történik a vízzel amíg nem vagyunk kint. Life saver.
Kell egy kis finomhangolás a CO2-n állítok távolból a pH vezérlőn. Vagy épp átprogramozzuk a fényt, hogy kevésbé legyen intenzív hosszabb legyen a holdfény időszak. Esetleg az egész világítást kell eltolni, mert módosul az ügyfél igénye a világítás miatt.
Át kell hangolni a tápozást stb. Mindezt kávé mellett otthonról :)
 
Back
Oldal tetejére