• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ügyfél project tanulságok

Dosing pump fill level 100% ??? Nem megy a pumpa? Vagy mégiscsak oda kellett menni feltölteni? :D
A pH monitorozás mindig is csábító volt számomra. Kíváncsi lennék, hogy nálam mennyit ingadozik. Tök jó, hogy itt alig egy-két tizedet változik csak a sötét napszakban is és semmi nem rendíti meg különösebben (se a vízcserék, se semmi). 👍
 
Dosing pump fill level 100% ??? Nem megy a pumpa? Vagy mégiscsak oda kellett menni feltölteni?

Emiatt léptem most be reggel :) 👍

A pH monitorozás mindig is csábító volt számomra. Kíváncsi lennék, hogy nálam mennyit ingadozik. Tök jó, hogy itt alig egy-két tizedet változik csak a sötét napszakban is és semmi nem rendíti meg különösebben (se a vízcserék, se semmi).

Ezt sokszor használtuk már. Annyi hogy az aktív talaj miatt picit finomhangolni kell az első 6 hónapban. De nagyon sok problémát ki lehet védeni. Egy nagyobb akváriumnál elég jól jön.
 
Ezt sokszor használtuk már. Annyi hogy az aktív talaj miatt picit finomhangolni kell az első 6 hónapban. De nagyon sok problémát ki lehet védeni. Egy nagyobb akváriumnál elég jól jön.
Ja, persze, nem is arra gondolotam hogy újdonság. Csak mindig, mikor néha bedobsz egy ilyen chartot, akkor újra meg újra "megkívánom" :) Kezdőként hasznos lett volna nekem is, most már inkább csak a high-tech imádat miatt birizgálja a fantáziámat, nélküle is boldogulok. De nyilván ha több akváriumra kell figyelni, vagy netán távolból rajtuk tartani a vigyázó szemeket (mint esetetekben), akkor nagy kincs.
 
A felületből ítélve ez valami újdonság előszériája lehet, 3D nyomtatottnak néz ki a háza. ;):)
 
Mostanában ilyen technikákat rakunk a nagyobb akváriumok alá :) A képen egy 220x50x70-es akvárium (770 liter) + egy kb 200 literes szűrőakvárium került. A rendszer automatán végez vízcserét, tápadagolást, világítást, szóval igyekszünk könnyíteni az ügyfél dolgát.
Technika:
Világítás 2X ATI 4x39W dimm
Szűrés: 5000 l/h Oase pumpával működtetett alsópolcos 20 liter eachem Mátrix + Seachem Purigen
Aljzat, dekor: 7 zsák Amazonia, 9in1 Dennerle Deponit Mix, 2 zsák ADA LaPlata homok.
10 kg Red Moor fa, 50 kg Seiryu kő
Növény: Anubias nana, Micro trident és narrow, Bolbitis, néhány féle Bucephalandra, Potamogeton gayi, Eleocharis parvula és E. vivipara, Weeping moha, beledobtuk az ADA új mini tripartitáját, meg még pár növényt, aminek még nem jegyeztem meg a nevét :D

A mai tanulság:
Sose próbálj betenni egy 250 kg-os akváriumot egy beépített szekrénybe, ha nem férsz hozzá oldalról, mert iszonyat szívás és nagyon nehéz is.... :D 🤪😅
Grat @Matyi -nak a patent technikai kialakításért. Építésről-építésre szebbnél-szebbeket csinál ;)
 
Utoljára módosított:
Mostanában ilyen technikákat rakunk a nagyobb akváriumok alá :) A képen egy 220x50x70-es akvárium (770 liter) + egy kb 200 literes szűrőakvárium került. A rendszer automatán végez vízcserét, tápadagolást, világítást, szóval igyekszünk könnyíteni az ügyfél dolgát.
Technika:
Világítás 2X ATI 4x39W dimm
Szűrés: 5000 l/h Oase pumpával működtetett alsópolcos 20 liter eachem Mátrix + Seachem Purigen
Aljzat, dekor: 7 zsák Amazonia, 9in1 Dennerle Deponit Mix, 2 zsák ADA LaPlata homok.
10 kg Red Moor fa, 50 kg Seiryu kő
Növény: Anubias nana, Micro trident és narrow, Bolbitis, néhány féle Bucephalandra, Potamogeton gayi, Eleocharis parvula és E. vivipara, Weeping moha, beledobtuk az ADA új mini tripartitáját, meg még pár növényt, aminek még nem jegyeztem meg a nevét :D

A mai tanulság:
Sose próbálj betenni egy 250 kg-os akváriumot egy beépített szekrénybe, ha nem férsz hozzá oldalról, mert iszonyat szívás és nagyon nehéz is.... :D 🤪😅
Grat @Matyi -nak a patent technikai kialakításért. Építésről-építésre szebbnél-szebbeket csinál ;)

Nagyon patent...
Az érdekelne, ha a vízcserét RO-val végzitek akkor hogy kezelitek a visszasózást és a hőmérséklet különbség kompenzálását?

Annó és is összeraktam egy hasonló pilot projektet és ígéretesen működött. Kivéve a visszasózás....
 
Nagyon patent...
Az érdekelne, ha a vízcserét RO-val végzitek akkor hogy kezelitek a visszasózást és a hőmérséklet különbség kompenzálását?

Annó és is összeraktam egy hasonló pilot projektet és ígéretesen működött. Kivéve a visszasózás....
Szia.
Tápadagolóba köthetnénk be folyékony Gh+ oldatot, és kiszámolnánk a "megfelelő mennyiséget"
Ezt úgy szoktuk megoldani hogy heti 2nap csak a párolgás visszapótlására kapcsol be az Ro és a héten egy nap csinál egy nagyobb vízcserét akkor az ügyfél rámér és visszasózza az akváriumot. Meg lehetne oldani pl GHL rendszerrel az figyeli a TDS-t és aszerint adagol, akkor az tényleg automata de elég költséges megoldás nem szokták kérni. Az ilyen akváriumoknál azért rendszeresen járunk karbantartani.
Mivel ezek nagy akváriumok sokáig tart lecserélni a vizet, nem szoktunk nagyon nagy ro készülékeket berakni direkt azért hogy legyen ideje visszamelegítenie a vizet.
 
Atyaég! Az eheim felszínleszívóját elsőre fel sem ismertem! 😆
Ez is olyan akvárium mint amilyen a 90*90*45-ös volt a paludarium helyén? A kifolyó az elrekesztett rész alján van? Készült vagy készül majd utána fotó is?
Oase Highline szett. Meg van fúrva de sima szűrővel üzemeltethető.
 
Back
Oldal tetejére