• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Én annak idején honapokig küzdöttem ellenük. Nálam a tul sok easy life profitoban levö vas válthatta ki.

Fogpiszkalo helyett egy fogkefe sokkal hatékonyabb.

Nálam az algának a végső döfest két farok foltos fonalalgázó adta (eszméletlenek, par nap alatt minden ragyogott). Az alga eltünese utan a crossocheiliusoknak is el kell tünniük, mert nem kimelik a növenyeket sem (egy hónap alatt 8 fajta növenyböl 6- ot totálisan kiirtottak).
 
Csak nem cserélted le a iPhonet?
Akkor válaszd a "Pro Foto", és ott tudsz még állítani miegymást.
Lecseréltem de említettem is az okostelefonos topic-ban. Több oka is volt a váltásnak, nem egyik napról a másikra döntöttem így. Ez nagyjából 2-3 hónapja ejtett gondolkodóba, eddig mérlegeltem, hogy mi legyen.
Néztem a Pro módot de még nem tudtam alaposan tanulmányozni. Valószínű állványról fogom majd próbálgatni.
 
Bíbelődni majd állványon fogok mert kézben tartva szerintem nem lesz egyszerű. A felbontás maxon van, szerintem a tapatalk piszkálta meg, vagy esetleg a fórum.
 
Sziasztok.
Sajnos a szőr alga egyre nagyobb méreteket ölt. Ha az elején azt mondtam rá, hogy ez alga bumm akkor most eljött az apokalipszis. Eddíg növényeken volt szőr most szőr alatt talán vannak növények is... Garnélák elvannak, jönnek mennek kapirgálnak.
Még azt kipróbálom, hogy a halasból telepítek be pár guppit. Azt olvastam, hogy a guppik élelem hiányában elkezdik eszegetni az algát. A halas aki (ami eddíg tiszta alga tenger volt) most virul. Fel is tünt, hogy mióta vannak benne guppik eltünt az összes ecset alga. Azt olvastam azt előszeretettel csipegetik és a szőr algákat is. Egy próbát mindenképpen megér. Ha mégsem eszegetik akkor vissza mennek a halasba, ez pedig kap egy 3-4napos sötét kúrát hátha az segíteni fog. Képet nem mutatok mert erre büszke nem lehetek:cautious:

Ezt alá tudom támasztani teljesen, nálam is szépen eszegetik az ecsetet, és kb az összes fonalas algát. Két naponta etetem őket, de még így is csipegetik :) Egyénként mostanság én is szenvedek ezekkel az algákkal, de nálam valószínű, hogy co2 probléma van... bezzeg régen, a low-tech aksiknál alig találkoztam velük...
 
Hát nem magamtól találtam ki ezt... De most nincs kedvem vissza keresni, hogy ki tanácsolta a táp emelést... Viszont GA alga tájékoztatóban is az van, hogy a zöld szőr alga az vagy co2 probléma vagy tápanyag hiány... Mivel co2 nincs így... Na mindegy most ez van ezt kell helyre hozni...
Akkor most BO előtt vegyem vissza a fényt mondjuk 5órára a 8 helyett? Tápot nulla vagy csökkentsem?
 
A lámpát max 2cm tudom még feljebb emelni. Utána csak a függesztés jöhet szóba csak azt nem tudom hova függesszem...
Akkor most egyet írjátok, hogy mi legyen és azt fogom csinálni.
Tehát?? [emoji16]
 
Nem vagyok szaki de, a tápozást csökkenteném a lámpa miatt nem tudsz esetleg egy polcot az akva fölé rakni,és arról lógatni a lámpát?
Ha nem tudod emelni, akkor valahogy a fényerejét csökkentsd. A szűröt kitakaritanám.
Nekem a garnélásban a fényerő csökkentése, és a szűröpuceva oldotta meg a fonalgondokat.
 
Back
Oldal tetejére