• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Ha csak ennyi kell ahhoz, hogy ez az akvárium ragyogjon, megelégedéssel tekints rá, akkor ne ezen az adag carbon múljon.
Szurkolok, hogy rendbe jöjjön.
Így is megelégedéssel nézek rá mivel úgy gondolom most sikerült olyat "alkotnom" ami kicsivel jobb mint az eddigiek.
Igaz ezzel együtt jött az alga amit le kell küzdenem és olyan környezetet teremtenem ahol nem fog vissza jönni.
Sajnos a közelemben meg ilyen halas bolt van ami mind kínálatban mind tudásban kritikán aluli.
Viszont itt a fórumon mindenki segítőkész és önzetlen, legyen az egy gyors segítség vagy csak egy bíztató szó vagy mondat.

Megteszek mindent azért, hogy rendbe tudjam rakni és olyan legyen amilyennek meg álmodtam.
 
RO víz melegszik a vízcseréhez.
Olló kiélezve, csipesz készenlétben.
Halas akiból szedek ki még valami növényt egyenlőre amit beültetek ide aztán ha rend lesz akkor vissza mennek a halasba.
A két molly terminátorként ügyködött egész délután.

Ha végeztem a kötelezővel akkor hozom az állványt és próbálgatom ezt a nagy mobil fotó masinát [emoji3]
 
Ma reggel a nagy fiam azzal kezdte a napot, hogy ő volt kint éjszaka és világított az akvárium. Mondtam neki tudom mert akkor takarítottam, utána meg fotózgattam. Rosszallóan rámnézett majd mondta "tudom apa, de amikor én kint voltam akkor te már aludtál".
Nofene.... Szekrény kinyit, időkapcsoló megnéz. Valóban 01:00-04:00-ig be volt kapcsolva. Ki tudja mióta megy így.
 
Ma reggel a nagy fiam azzal kezdte a napot, hogy ő volt kint éjszaka és világított az akvárium. Mondtam neki tudom mert akkor takarítottam, utána meg fotózgattam. Rosszallóan rámnézett majd mondta "tudom apa, de amikor én kint voltam akkor te már aludtál".
Nofene.... Szekrény kinyit, időkapcsoló megnéz. Valóban 01:00-04:00-ig be volt kapcsolva. Ki tudja mióta megy így.
Nahat. Pedig nemreg csinaltak Viktorek egy videot, amin a napi teendok szerepeltek. Sorban mindent meg kell nezni...
Ettol fuggetlenul sajnos en sem nezek at minden nap minden egyes idozitot. De van benne igazsag.
Ugyes kisfiad van.
 
Nahat. Pedig nemreg csinaltak Viktorek egy videot, amin a napi teendok szerepeltek. Sorban mindent meg kell nezni...
Ettol fuggetlenul sajnos en sem nezek at minden nap minden egyes idozitot. De van benne igazsag.
Ugyes kisfiad van.
Igen még jó, hogy szólt mert én nyugodtan voltam, hogy minden rendben megy technikai oldalon. Erre tessék megszivat az időkapcsoló.
 
Gyártótik a víz újra. Most jön négy nap meló, aztán megint vízcsere, szűrő takarítás, perlon csere lesz. Addigra megjön a carbo is reméljük besegít az is a küzdelemben.
Aztán ha ez meglesz akkor bontódik a halas átépítés céljából. Lesz itt mit csinálni szabad napokon [emoji16]

ui: sajnos nem tudtam a halasból kiszedni semmilyen növényt mert nincs semmi gyorsan növő. vízfelszínen úszó növény mondjuk volt több mint a semmi alapon tettem ide abból.
 
Utoljára módosított:
Gyártótik a víz újra. Most jön négy nap meló, aztán megint vízcsere, szűrő takarítás, perlon csere lesz. Addigra megjön a carbo is reméljük besegít az is a küzdelemben.
Aztán ha ez meglesz akkor bontódik a halas átépítés céljából. Lesz itt mit csinálni szabad napokon [emoji16]

ui: sajnos nem tudtam a halasból kiszedni semmilyen növényt mert nincs semmi gyorsan növő. vízfelszínen úszó növény mondjuk volt több mint a semmi alapon tettem ide abból.

Figyu @Zotya, van olyan fórumtárs, haver, kolléga (megfelelő rész aláhúzandó), aki Pestről Feléd jár?
Nézz szét naplómban, a Vízalatti füvészkertben, és ami tetszik, abból nyisszantok. Nálam jóformán csak stemek vannak.
Szívesen küldök. Ezen ne múljon a kedvedre való átépítés végeredménye. :)
 
Figyu @Zotya, van olyan fórumtárs, haver, kolléga (megfelelő rész aláhúzandó), aki Pestről Feléd jár?
Nézz szét naplómban, a Vízalatti füvészkertben, és ami tetszik, abból nyisszantok. Nálam jóformán csak stemek vannak.
Szívesen küldök. Ezen ne múljon a kedvedre való átépítés végeredménye. :)
Köszi a felajánlást de nem átépíteni akartam csak rakni bele egyenlőre még növényt hátha segítene az is a szőr ellen :)
Ismerős nem nagyon jár pesten mostanság de nem is létszükség :)
 
Köszi a felajánlást de nem átépíteni akartam csak rakni bele egyenlőre még növényt hátha segítene az is a szőr ellen :)
Ismerős nem nagyon jár pesten mostanság de nem is létszükség :)
Értem. De azért ha jön errefelé valaki, kiabálj, hogy küldjek növényeket. ;)
 
Sziasztok.
Egy kis helyzet jelentés.
Ma megérkezett a carbo @kmisi - nek hála Köszönöm itt is a gyors segítséget! :)
Úgy fest a lámpa emelése és a black mollyk szorgos munkája kezdi meghozni gyümölcsét. Nincs több alga vagyis kezd felszámolódni, nőni már nem nő újra nagy mennyiségben, inkább kopik kifelé. Ma meg is kapta az első adag carbo-t, amit 2ml/nap adagban fogok adagolni.
Tegnap este nagy meglepetésemre előkerült a süncsigám. Kb két hete nem láttam már. Örültem neki mikor megláttam az üvegen. Sajnos a CBS csapatról ezt nem tudom elmondani. Napok óta nem látok már egyet sem :( szerintem az utolsó 3-4db is az örök mezőre költözött :(

Fogok még venni pár black mollyt jövő héten, több száj több algát eszik alapon. Növény fronton is vannak vesztedégek bőven, pótolni kell majd ha már postázásra alkalmas idő lesz.

Lényeg a lényeg kezd kikupálódni lassan. Ma kezdődik a két éjszakás műszak, azután vízcsere, szűrő takarítás szerintem a csöveket is fogom tisztítani elég barnának látszik a zöldön keresztül.

ui: pár perce láttam 3 cbs-t együtt bandázni :)
 
Utoljára módosított:
Sajnos változatlan az alga helyzet. Fény emelése, táp megvonás, carbo adagolás egyenlőre nem hozott sok változást.
Igaz több nincs de ami van az sajnos stabilan ott van.
Ma volt vízcsere, mulmozás majd egy gyors fotó és aztán sötétség...
Nyitás szombat vagy vasárnap lesz.114172c4ea43459c87662cf86e944efe.jpgd5d4af7914e5f63abbf3e0d989da3f23.jpg
 
Sajnos változatlan az alga helyzet. Fény emelése, táp megvonás, carbo adagolás egyenlőre nem hozott sok változást.
Igaz több nincs de ami van az sajnos stabilan ott van.
Ma volt vízcsere, mulmozás majd egy gyors fotó és aztán sötétség...
Nyitás szombat vagy vasárnap lesz.View attachment 72925View attachment 72926
Minimum 5 napig hagyd rajt, 3 nap kevés! A növényeknek nem lesz semmi baja, de 3 nap alatt az algának sem.
 
Back
Oldal tetejére