• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Nem vagyok szaki de, a tápozást csökkenteném a lámpa miatt nem tudsz esetleg egy polcot az akva fölé rakni,és arról lógatni a lámpát?
Ha nem tudod emelni, akkor valahogy a fényerejét csökkentsd. A szűröt kitakaritanám.
Nekem a garnélásban a fényerő csökkentése, és a szűröpuceva oldotta meg a fonalgondokat.
Szűrőt most takarítottam pár napja. Vízcsere egyebek megvoltak ma. Tápot nem adtam. Megpróbálok valamit kitalálni a fényre... Most egy hétre táp nélkül hagyom, aztán egy hét múlva vízcsere, egyebek és lassan elkezdem a tápozást is.
 
Azt meg el is felejtettem, hogy úgy fest a 10fős cbs "csapatom" létszáma kb 3-4 fő lehet maximum. Elhullást ugyan nem láttam de ennél többet sosem látok. Igaz a fa alatt van egy nagy bújó hely de nem reménykedem benne, hogy a többi ott rejtőzik folyamatosan...
Ma a guppykat is kiszedtem vissza mentek a halasba. Nem esznek ezek algát
 
Azt meg el is felejtettem, hogy úgy fest a 10fős cbs "csapatom" létszáma kb 3-4 fő lehet maximum. Elhullást ugyan nem láttam de ennél többet sosem látok. Igaz a fa alatt van egy nagy bújó hely de nem reménykedem benne, hogy a többi ott rejtőzik folyamatosan...
Ma a guppykat is kiszedtem vissza mentek a halasba. Nem esznek ezek algát
Nyugi megvannak azok csak nem mutatják magukat.
Majd a picik előjönnek.:)
 
Hát nem magamtól találtam ki ezt... De most nincs kedvem vissza keresni, hogy ki tanácsolta a táp emelést... Viszont GA alga tájékoztatóban is az van, hogy a zöld szőr alga az vagy co2 probléma vagy tápanyag hiány... Mivel co2 nincs így... Na mindegy most ez van ezt kell helyre hozni...
Akkor most BO előtt vegyem vissza a fényt mondjuk 5órára a 8 helyett? Tápot nulla vagy csökkentsem?

A macro táp emelés hozott a zöld szőr ellen orvosságot nálam, illetve a GA tanácsadó is leginkább nitrát hiányra vezeti vissza ezt az algatípust, ezért tanácsoltam a nitrát szint emelést.
Ami tömött fonal a mohán lengedezik, az szerintem is sok vasra utal, a micro tápon valóban csökkenteni kellene - vagy nem adni egy ideig.
 
Ami tömött fonal a mohán lengedezik, az szerintem is sok vasra utal, a micro tápon valóban csökkenteni kellene - vagy nem adni egy ideig.
Ez számomra egy teljesen új megközelítés. Nekem eddig az jött le, hogy három oka van a fonalnak:
- ammónia
- fény
- ingadozó CO2
A vas.... hát nekem eddig nem jött le... :notworthy:
 
Ez számomra egy teljesen új megközelítés. Nekem eddig az jött le, hogy három oka van a fonalnak:
- ammónia
- fény
- ingadozó CO2
A vas.... hát nekem eddig nem jött le... :notworthy:

Nekem is csak nemrég hívták fel rá a figyelmem, mindkét akvában igazolódott a többi tápanyaghoz mérten nem durván, de több vas, mindkét akvában megjelent fonalas alga egymástól függetlenül. A micro csökkentés és macro emelés, persze az algapusztítók segítségével eredményt hozott.
 
Emelés megtörtént. Eszembe jutott, hogy az első verziós plexi emelőt nem dobtam ki mert majd jó lesz az még valamire. Most dupla magasan van a lámpa. Nincs szivem elsötéteni félek, hogy nagyon megviseli a növényeket. Ma este (ha lejön az ro víz) akkor takarítás, üveg takarítás, víz csere.
Nem szép de jobb ötletem nem volt az emelésre. cce6b3be6b5880f4c3dca6f6a8b4b723.jpg
 
Emelés megtörtént. Eszembe jutott, hogy az első verziós plexi emelőt nem dobtam ki mert majd jó lesz az még valamire. Most dupla magasan van a lámpa. Nincs szivem elsötéteni félek, hogy nagyon megviseli a növényeket. Ma este (ha lejön az ro víz) akkor takarítás, üveg takarítás, víz csere.
Nem szép de jobb ötletem nem volt az emelésre. View attachment 72272
Több mint a semmi,én se szeretem a blackout-ot nem is csináltam még.
Ha nem elég az emelés esetleg megpróbálhatsz valami ilyesmit is.
1548955304591468610714770087615.jpg
 
Tegnap este olyan jól sikerült gyártani az ro vizet, hogy úszott a fürdő. Elfelejtkeztem róla, megtelt a kanna, kitudja mennyit gyártottam a földre.
Ma fogom rendbe rakni amennyire csak tudom. A hosszú algákat ollóval fogom levágni közben levegőcsővel szívom kifelé a vízből. Sajnos már az üvegen is van így bevetem a pengés kaparót is.
Ma vettem két ifjonc blackmolly-t ők már elfoglalták az üveget, remélem besegítenek. Volt algázó gép is de horror árat kérnek érte így nem vettem. Venni akartam carbo-t is mert kifogyott de mikor mondtam, hogy mit kérek azt kérdezte a tulaj, hogy az micsoda és mibe kell?
Ha sikerül valami képet lőni akkor hozok délután.

Más: a három nagy vasfa amit a halasba szántam már nem úsznak fel, lassan bontom a halast.
 
Az algázó gébek hajlamosak a lustálkodásra, lehet, hogy a mollykkal jobban jársz. Van alga az akvámban, elvileg szeretik is ezt a fajtát, de felé se néznek. Az első perctől a tápra vannak rákattanva, most ott tartunk, hogy a hím gébem rácuppan a pipetta szájára, amikor adagolom a kaját. :rolleyes: Amikor megvettem őket aggódtam, hogy mit fognak enni, ha elfogy az alga, mert az a hír járja róluk, hogy nem mindig fogadják el a száraz tápot.
 
Az algázó gébek hajlamosak a lustálkodásra, lehet, hogy a mollykkal jobban jársz. Van alga az akvámban, elvileg szeretik is ezt a fajtát, de felé se néznek. Az első perctől a tápra vannak rákattanva, most ott tartunk, hogy a hím gébem rácuppan a pipetta szájára, amikor adagolom a kaját. :rolleyes: Amikor megvettem őket aggódtam, hogy mit fognak enni, ha elfogy az alga, mert az a hír járja róluk, hogy nem mindig fogadják el a száraz tápot.
Nekem is volt két gépem. Ők igen hamar lepucoltak mindent, patyolatra. Majd kis eltéréssel, de mind a kettő kiugrott a vízből. Sajna reggel találtam rájuk kiszáradva. Úgy látom a mollyk félénkek egyenlőre, felkapcsolt a világítás, oda mentem az akihoz és egyből beúsztak a fa mögé. Most a kanapéról fekve nézem őket, csipegetnek úgy látom. Van mit pusztítaniuk. b990528808edbf11dc1baf13d505d632.jpg
 
A Mollyknak idő kell amíg rájönnek mi a dolguk. Nálam kedd óta van 3 db ( zöld szőr ellen ) tegnap már láttam, hogy egyszer, egyszer odacsípett az algának. Remélem, ha rájönnek, hogy nincs ingyen ebéd, akkor ráfanyalodnak.
Itt sem lesz potya kaja az biztos. Alga van, de ahogy nézem csipegetnek rendesen. Csak úgy rángatják a buce leveleket [emoji16]
 
Back
Oldal tetejére