• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tibicuk-250l

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
23240313_9977bcc1a246a63bfc6b116c0661ec5f_s.jpg

Régen jelentkeztem naplóval,ez részben időhiány,rézben lustaság. Most pótolom. Először jöjjenek a száraz adatok.

Akvárium
100x50x50 250l
10-es sima üveg
Új bútor lett csináltatva alá.


Világítás
saját gyártású DIY 6x39w fénycső/függesztett,4db 4x4-es venti hűtéssel,
gipszkarton profilokból


Co2
nagynyomású rendszer 2kg-os tűzoltópalack
hegesztős reduktor, külön mágnesszelep(ezek csak azért ilyenek,mert már 2009 óta megvannak.Ma már csak kompletten vennék)
DIY szűrőházas reaktor


Szűrés
1db Eheim 2073 fejcserével 2075-re tuningolva 1250l/h
1db Eden 522 1000l/h(nyeremény)


Fűtés
Eden szűrőbe utólagosan beépíthető 250w-os fűtő.
Skimmel: DIY konstrukció


Talaj:ADA Africana
Táptalaj:JBL Aquabasis+osmocot golyócskák
Red Moor fa,megkövesedett fa


Tápozás
Porok,száraz tápok és a "titkos" recept:D
0a529641f14e3ae96dcdf871bc0af26e.jpg
planktonburger.jpg


Növények

Tropica Hydrocotyle Verticillata
Tropica Ludwigia Palustris
Tropica Hygrophila Pinnatifida
Tropica Lilaeopsis Brasiliensis
Tropica Lilaeopsis Mauritiana
Tropica növény - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés)
Tropica Bolbitis Heudelotii
Tropica Cryptocoryne Wendtii
Tropica Cryptocoryne Beckettii Petchii
Tropica Anubias Barteri v. Nana Petite
Tropica Taxiphyllum sp. Flame TC
Tropica Eleocharis sp – montevidensis
Tropica Monosolenium tenerum
Tropica Pogostemon helferi
Tropica Microsorum Pteropus Trident
Taxiphyllum sp. Flame
Tropica Hygrophila sp. Araguaia
Tropica Fissidens Fontanus moha

Halak, garnélák
Fekete fantomlazac
Vörös fantomlazac
Oto
Páncélos harcsa
Pillangó törpesügér - Electric blue
Amano garnéla


Az akvárium július 30-án indult.Egy hét co2 megfigyelés,beállítás,utána pedig elutaztam
Erdélybe 9 napra.Féltem,hogy a nagy meleg és a friss aki miatt algatenger fogad majd,ha hazaérek.A ventiket bekapcsolva hagytam,a skimmelt pedig kiiktatam,mert a család nem ért hozzá,hogyha fals levegőt szív,a vízszinthez igazítsa. Egyedül a fiamra az etetést,és a párolgás miatti vízpótlást mertem rábízni. Szerencsére a nem volt semmi baj,csak a szokásos barna és zöld alga jött kis mennyiségben.

A co2-őt iszonyú nehéz volt belőni,nem szoktam hozzá a rengeteg bubihoz a számlálóban.
Ráadásul rosszul raktam össze a reaktort,és a co2 csak átfutott rajta.

Az utazás előtti egy hétben még nem volt igazán jól beállítva a co2 , nem mertem a
rendes „csapásszámot” beállítani az utazás miatt,nehogy túl legyen adagolva. Én bizony a
halakat is beraktam ,muszáj volt. A lámpa ekkor még csak 4 órát ment.
Ennek tudom be,hogy egy hónapja itt ott megjelent a staghorn alga.Ekkor másfélszeres
tápot adagoltam pár hétig,az algás leveleket levágtam,az algának annyi volt,úgy néz ki nem is jön vissza.

A Trident a másik akiból került be,előtte a halakkal volt a szétszedett akiban,amíg készült a világítás ,bútor,
új üveg és hol tápoztam,hol nem,világítás sem volt,úgyhogy meg is viselte egy kicsit,mert
most kezd igazán megindulni,és talán a több táp is használt neki.A brasiliensist pedig kissé
alul terveztem,ezért még jelenleg is itt ott hiányos,főleg az árnyékos részeken.

Az új DIY lámpa jól vizsgázott. Előtte power ledjeim voltak,nőttek alatta a növények,de ilyen
őrült bubizást már régen nem láttam. Talán kelet volna még pár led,de akkor nem akartam beruházni.Tervben is volt,hogy ráteszem pluszban az új lámpára,de végül is nem raktam rá őket.A piros növények pirosak alatta. Kb . 15 centire van az aki felett.

A szűrés Eheim 2075-ös és egy Edem 522-es. Gondolkodtam rajta,hogy veszek alá még egy
2075-öst,de mindenképpen úgy terveztem,hogy csak akkor,ha nem lesz elég az Eden.Elég lett,jelentősebb alga nincs az akiban.Jól fog jönni az Eden,mert ebbe bele lehet tenni,meg van a helye egy azonos gyártmányú fűtőnek a szűrőházban.Utólag is bele lehet tenni,megkérdeztem a forgalmazót.Ez a szűrőt egyébként a 81x25x25-ös kis hosszú aki HAC 2. helyéért nyertem. Nigro említette anno,hogy jó lenne tesztelni, de alkalom csak most nyílt rá.:)

A Pillangó törpesügér-Elecric blauk nagyon jó kis halak.Növényes akiban sügérjeim még nem voltak.Valahogy mindig kicsi volt az aki.Inkább tettem bele több rajhalat,mintsem foglalja a helyet két sügér.
Rég láttam jellegzetes sügérmozgásukat,miközben kissé szakaszosan , meg meg állnak egy egy "fűszál",levél felett,fürkésznek közöttük. És nem különben gyönyörűek.:)

Nem tervezem versenyen indítani, mostanában nem lesz időm aprólékosan bíbelődni vele. Csak egy szép színfolt a nappaliban és stressz levezetéshez alakalom. Csak úgy összedobtam, nem előzte meg hosszas témakeresés .

Az indítás utáni nap
23035141_620ad4a5b7440677226c1fc9bc15930c_xxl.jpg


Rendetlenséggel...:)
23146151_da8c0e73a06fd9d601e3f37ab86da94e_xl.jpg


Ezt a hét elején lőttem...Azóta volt egy kis nyírás.
23240313_9977bcc1a246a63bfc6b116c0661ec5f_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
"Csak egy szép színfolt a nappaliban és stressz levezetéshez alkalmazom. Csak úgy összedobtam, nem előzte meg hosszas témakeresés ."
:)
Van egy ismerősöm, aki miután egy hétre elutazott, a felesége átfestett odahaza két szobát; új színek, új stílus...
Mária! Csak egy nő tud ilyet írni!:artist:
Egy hónap múlva nagyon "mozgalmas" lesz az aki, várjuk a képeket!
Ennyi DIY felsorolás...azért nem semmi. Kezdő lévén kérdezem, hogy itt a fórumon, mennyire jellemző a DIY a naplókon?
A lámpáról nincs külön fotó?
 
Ennyi DIY felsorolás...azért nem semmi. Kezdő lévén kérdezem, hogy itt a fórumon, mennyire jellemző a DIY a naplókon?
A lámpáról nincs külön fotó?
DIY vonalon valaki előszeretettel csak ilyet használ,valaki semmit.Szerintem kb egyenlő arányban oszlik meg a fórumon,vagy nem tudom.
Én kifejezetten örömömet lelem benne,nem tudnék meglenni anélkül,hogy valamit ne szereljek.:DMindig is kihasználtam ebbéli
képességeimet,nem csak az akvarisztikai vonalon.
A lámpáról majd csinálok valami fotó félét.:)
Jó kis vadóc, kócos, vidám aki lett ez!;)(y)
Hát, ha valaminek, az itt leírt két dolognak tökéletes lesz!:)
Majd mutasd a fejlődését is.

Igyekszem naplózni.:)
 
A lámpáról nincs külön fotó?
Nos Nándi itt vannak a fotók a lámpáról.
Gipszkarton profilokból van összerakva.Két rétegű vízszintesen. Van egy légkamra szerűség teljes hosszban ,
ahol az előtétek és a ventik vannak.A levegő végig halad rajtuk,majd a másik végén minden cső felett van egy lyuk,
hűtik a csövek "hideg" pontját hasonlóan az ATI lámpákhoz.Igazából terveztem hozzá plexit is a csövek fedésére,de eddig még
nincs felrakva.Ettől függetlenül azért használ a hűtés,mert határozattan melegebb az armatúra és a levegő venti nélkül.
A plexinek itt lenne értelme,hogy a csövek mentén is végig haladjon a levegő.A ventiket egyébként lehet szabályozni az adapteren keresztül.
Tervben vannak még reflektorok vétele,vagy csináltatása.A csövek felett az alkufoszlányok sima tükörfólia.Csak egy gyenge próbálkozás volt. :D
Valamint terveztem,hogy kettesével lehet majd a csöveket kapcsolni,ki is vágtam a kapcsolók helyét.De ehhez már kevés a műszaki érzékem.
Igazából félek,hogy a kapcsolókat rosszul kötöm be,gallyra megy az egész lámpa.:)
A ventilátorok 4x4-es számítógép alkatrészek.
Tudom,hogy ez soha nem lesz ATI lámpa,attól nagyon messze van.
Köszönöm a segítséget Victor nak,rengeteg privátot nem kímélve állta támadásaimat.:D

23262785_266fee5eb8093bf053ba6c4d80aadf9e_l.jpg

23262783_a314d4910eb2f34ae79a30aa8cfe6018_l.jpg

23262781_1252f18a3aa4c9a922ae1b5e73938874_l.jpg

23262779_33402a3fe6a796716686410c7430fb02_l.jpg

23262777_06c988b577d5a9ff45753b6bd3d4599b_m.jpg
 
Ennyi DIY felsorolás...azért nem semmi. Kezdő lévén kérdezem, hogy itt a fórumon, mennyire jellemző a DIY a naplókon?

Jah és Nándi,a hűtés is DIY.:D Csak a nyáron 2 venti volt felrakva.Erről jut eszembe.Most azért jobban melegedett
nyáron az aki.A ledeknél anno a legnagyobb melegben sem kellett hűtenem a vizet.

P7017783.JPG
 
Utoljára módosított:
Jah és Nándi,a hűtés is DIY.:D Csak a nyáron 2 venti volt felrakva.Erről jut eszembe.Most azért jobban melegedett
nyáron az aki.A ledeknél anno a legnagyobb melegben sem kellett hűtenem a vizet.

P7017783.JPG
Köszi a részletes beszámolót! Igazából értem, érzem a barkácsszenvedélyed, mert alapvetően én is szeretek barkácsolni, szerelni, javítani. Ugyan az akvarisztikában ezt még nem próbáltam, de a csíptetős fogas nagyon megihletett...:)
Ha időm engedi majd, a munkahelyi aki mellé szeretnék egy kisebb akit indítani idehaza. Három éve rakosgatom félre az alumíniumprofiljaimat egy ledes verzióhoz. Biztos lesznek még kérdéseim ;)
Köszönöm még egyszer!
 
Az aki jobb oldalán milyen növényeket engedtél ki a vízből, hogy ezt a lámpaközelséget bírja? Én most próbálkozom nanával és monte-carlóval. Bár a lámpa ennyire közel nincs a vízfelszínhez, mint a tiéd, de a víz alatti növények miatt muszáj lesz lejjebb engednem...
 
Az aki jobb oldalán milyen növényeket engedtél ki a vízből, hogy ezt a lámpaközelséget bírja? Én most próbálkozom nanával és monte-carlóval. Bár a lámpa ennyire közel nincs a vízfelszínhez, mint a tiéd, de a víz alatti növények miatt muszáj lesz lejjebb engednem...
Hydrocotyle Tripartita Japan.Nincs kint egyébként.A lámpa 15cm-re van vízfelszíntől
 
Jah és Nándi,a hűtés is DIY.:D Csak a nyáron 2 venti volt felrakva.Erről jut eszembe.Most azért jobban melegedett
nyáron az aki.A ledeknél anno a legnagyobb melegben sem kellett hűtenem a vizet.

Azt szabad tudni, miért váltottál ledekről fénycsövekre?
 
Azt szabad tudni, miért váltottál ledekről fénycsövekre?

Egész egyszerűen azért,mert túl nagy az akvárium a ledeknek.Előtte 120 literes aki volt.
A másik érv,hogy két előtét alapból megvolt,egyet kellett vennem,hogy a 6 cső működjön.
Egy ideig hezitáltam is,hogy led legyen,de rá kellett jönnöm,hogy 50cm magassághoz nem lesz elég a led.

A negyedik képen szerintem valami kikandikál? Vagy tükröződés?
Az a bolbitis.Valóban egy kicsit fenn van,lejjebb kell majd tennem,mert a világítás megperzseli a leveleket.
 
Back
Oldal tetejére