• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Egyenlőre jól elvannak jönnek mennek kapirgálnak. Már amikor egyik másik megmutatja magát :D
Holnap vízcsere, szűrő takarítás és táp megvonás lesz. Sajnos elöntött a szőr alga.
 
Sajnos egyre nagyobb méreteket ölt a zöld szőr alga.
Felveszem ellene a kesztyűt:
-szűrő takarítás
-heti két vízcsere (2*15l)
-fény idő csökkentés (8-ról 5 órára)
-teljes táp megvonás
 
Sajnos egyre nagyobb méreteket ölt a zöld szőr alga.
Felveszem ellene a kesztyűt:
-szűrő takarítás
-heti két vízcsere (2*15l)
-fény idő csökkentés (8-ról 5 órára)
-teljes táp megvonás

Szia!
Ha ez tényleg zöld szőr, akkor szerintem a teljes táp megvonás nem a legjobb stratégia ellene. Megjelenése tápanyaghiányra utal leginkább. Plusz a felturbózott vízcserékkel csak tovább rontod a növények helyzetét.
A fény időtartam csökkentése viszont jó lépés, szerintem a fényerőn is lehetne egyet csökkenteni.
A megjelenés másik lehetséges oka, a CO2 hiány. Ezt külön CO2 adagolás nélkül csak úgy tudod javítani, hogy a meglévőt kevésbé hajtod ki a vízből. Nevezetesen a lilyt lejjebb tenném, hogy ne fodrozza úgy a felszínt.
 
Szia!
Ha ez tényleg zöld szőr, akkor szerintem a teljes táp megvonás nem a legjobb stratégia ellene. Megjelenése tápanyaghiányra utal leginkább. Plusz a felturbózott vízcserékkel csak tovább rontod a növények helyzetét.
A fény időtartam csökkentése viszont jó lépés, szerintem a fényerőn is lehetne egyet csökkenteni.
A megjelenés másik lehetséges oka, a CO2 hiány. Ezt külön CO2 adagolás nélkül csak úgy tudod javítani, hogy a meglévőt kevésbé hajtod ki a vízből. Nevezetesen a lilyt lejjebb tenném, hogy ne fodrozza úgy a felszínt.

Akkor most mit csináljak?
Valaki azt mondja vonjam meg a tápot te azt mondod nem...
d4ef331c82408eac14f52300ea75913b.jpg
Akkor adjam tovább a tápot a megszokott módon/mennyiségben, lilly alacsonyabban, fényidő rövidebben? Fényerőt nem tudom befolyásolni max emelni tudnék rajta de akkor függesztenem kellene ami most háát nem kezdenék bele...
 
Akkor most mit csináljak?
Valaki azt mondja vonjam meg a tápot te azt mondod nem...
View attachment 71231
Akkor adjam tovább a tápot a megszokott módon/mennyiségben, lilly alacsonyabban, fényidő rövidebben? Fényerőt nem tudom befolyásolni max emelni tudnék rajta de akkor függesztenem kellene ami most háát nem kezdenék bele...

A hátrébb lévő buce levelén egyértlműen szőr ami nő. A Crimson indításánál nálam is vendég volt egy jó ideig ez az alga (is). Főleg a lassú növekedésű növényeim levelére - leginkább a sügéresből (kevés fény - sok tápanyag a sügerek miatt) áttelepített anubiasokra telepedett rá. Egyértelműen a tápozás növelésével és algaevők bevetésével tudtam megszabadulni tőle.
Szóval, én hagynám a jelenlegi tápozást - vagy egy picit emelnék rajta - főleg a macro részén (a garnélák miatt csak óvatosan). A fényerő akkor nyilván adott - esetleg üveglappal lehet még picit csökkenteni, de meglátod, hátha a világítási idő csökkentése is elég.
A lilyt lejjebb tenném - ki kell kísérletezni, hogy hol az a pont, ahol nem keveri túlzottan a vizet és hártya sincs. Egyébként a hártya is a növények szenvedésétől jöhetett.
Az biztos, hogy nem egyik pillanatról a másikra fog elmúlni, de ahogy csökken a növény szenvedése, nem fog visszanőni a szőr, miután lecsipegették a garnélák.
Leszedni ezt nem lehet, össze van épülve teljesen a növény szöveteivel. Mintha bundát növesztene szegény. A moha között ami van, az szerintem valami másfajta fonalas, azt lehet, hogy ki tudod csipegetni.
 
Tegnap megvolt a vízcsere (15l tiszta ro-val). Szűrőt kitakarítottam bár nem nagyon kellett volna. A perlon még nem volt koszos, szivacs is tiszta volt, biorio volt talán barnásabb azt átöblítetten aki vízben. Tápot adtam emelt adagban (5pumpa helyett 6pumpával). Ha tényleg tápanyaghiány miatt jön ez a fránya alga akkor legyen több neki. Fényt végül nem bántottam mert egyenlőre csak egy dolgon akartam változtatni. Egy hét mulva meglátjuk mi lesz?!
Az nem lehet, hogy mondjuk a manaball elszívta a tápot? Restart után ugyan annyi tápot adtam mint az előtt erősebben volt növényesítve is és mégsem volt semmilyen algám.
@Szella neked van ilyen tapasztalatod a manaball-al kapcsolatban? Ha jól emlékszem te használsz/használtál manaball/manado keveréket.
 
Szia.
A Manaballal nem volt ilyen gond, az nem olyan mint az Amazónia. Inkább olyasmi mint a Manado,csak nem keményít és nem annyira könnyű és szebb. Nagyon szerettem, jó kis talaj. 2 akváriumban is használtam, nem volt gond. Tápanyag és a fény irányában kellene valamit intézned szerintem.
 
Szia.
A Manaballal nem volt ilyen gond, az nem olyan mint az Amazónia. Inkább olyasmi mint a Manado,csak nem keményít és nem annyira könnyű és szebb. Nagyon szerettem, jó kis talaj. 2 akváriumban is használtam, nem volt gond. Tápanyag és a fény irányában kellene valamit intézned szerintem.
Köszi a gyors választ akkor jól emlékeztem! :)
Tegnap óta még annyi a változás, hogy ma csináltam egy diy skimmert ami kb 2-2.5 óra alatt patyolatra tisztította a felszínt.
 
Az nem lehet, hogy mondjuk a manaball elszívta a tápot? Restart után ugyan annyi tápot adtam mint az előtt erősebben volt növényesítve is és mégsem volt semmilyen algám.

Ha el is szívja a talaj a tápanyagot, csak a foszfátot szokta, a nitrátot nem. Ennél az algánál, ha felüti a fejét, a nitrát hiány a sanszos.
Az, hogy restartolsz egy ökoszisztémát és majdnem mindent úgy indítasz újra, mint volt, a szűrőt is járatod, nem egyenlő azzal, hogy ugyanazt a rendszert kapod vissza, mint ami korábban volt. Hiszen a víz egy jó részét lecseréled, lehet, hogy csomó zselés növényt telepítesz, amiknek a kezdeti időben nagyobb tápanyag felvétele lehet, mint a régieknek. Halak, garnélák nélkül megy a rendszer - kiesett tápanyagforrás. Szóval ugyanaz, de mégsem.
A mostani setupban én is szembesültem ezzel, nem gondoltam volna, hogy ennyire durva tápanyaghiányom van ugyanolyan tápozás mellett (első perctől tápoztam), jóval kevesebb növénnyel, mint a régi felállásban - kb. fele víz a régi akvából lett feltöltve. A nitrát tesztem alig színeződött el, megdöbbentő volt. Szerencsére szőr nem lepett el, de hártya jött, a növények egyike-másika pedig megtorpant.
 
Nagyon szép akvárium, bárcsak nekem is lehetne ilyen.

Bocsi hogy nem vág témába, de nem tudod hol vehetnék éló kaját, cyclopsot vagy papucsállatkát vagy valami hasonlót amivel az újszülött bettáim etethetném.
Köszi a dicséretet:)
Sajnos nem nagyon tudok segíteni talán két helyen megnézheted hogy van-e. Egyik tippem a Széchényi úton a másik pedig a piacnál. Ha egyik helyen sincs akkor passzolom.
 
Csak, hogy legyen ma is egy bejegyzés.
A diy felszínszívó nagyon csúnya ellenben tökéletesen tisztán tartja a vízfelszínt. Egyenlőre én kapcsolgatom be időnként. Próbáltam leszedegetni az algából de sajnos nem ment. A mohákból lehetetlen kicsipegetni úgy, hogy ne okozzak kárt bennük. Inkább hagytam hátha elfog kopni idővel. Remélem a garnélák is befognak segíteni ebben. Egyébként folyamatosan látok 4-5db -ot kapirgálni. Azt nem mondom, hogy mindegyiket megismerem külön külön de nagyjából tudom, hogy szinte mindegyiket látni időről időre:)
Ma nem bírtam ki és telefon vakujával bevilágítottam. Nagy öröm volt látni, hogy 2-3 buce elkezdett új hajtásokat hozni illetve egy másik buce gyökerén látni sok friss gyökér hajtást olyan 2-3mm hosszúak. :giggle:
Örülök neki, hogy a sok alga mellett elkezdtek mocorogni a növények. Azon gondolkodom lehet beszerzek pár molly-t hátha segítenek eltüntetni az algát, aztán dolguk végeztével mehetnének a halasba. Feltéve ha nem piszkálják a garnéla csapatot:D
 
Sziasztok.
Sajnos a szőr alga egyre nagyobb méreteket ölt. Ha az elején azt mondtam rá, hogy ez alga bumm akkor most eljött az apokalipszis. Eddíg növényeken volt szőr most szőr alatt talán vannak növények is... Garnélák elvannak, jönnek mennek kapirgálnak.
Még azt kipróbálom, hogy a halasból telepítek be pár guppit. Azt olvastam, hogy a guppik élelem hiányában elkezdik eszegetni az algát. A halas aki (ami eddíg tiszta alga tenger volt) most virul. Fel is tünt, hogy mióta vannak benne guppik eltünt az összes ecset alga. Azt olvastam azt előszeretettel csipegetik és a szőr algákat is. Egy próbát mindenképpen megér. Ha mégsem eszegetik akkor vissza mennek a halasba, ez pedig kap egy 3-4napos sötét kúrát hátha az segíteni fog. Képet nem mutatok mert erre büszke nem lehetek:cautious:
 
Sziasztok.
Sajnos a szőr alga egyre nagyobb méreteket ölt. Ha az elején azt mondtam rá, hogy ez alga bumm akkor most eljött az apokalipszis. Eddíg növényeken volt szőr most szőr alatt talán vannak növények is... Garnélák elvannak, jönnek mennek kapirgálnak.
Még azt kipróbálom, hogy a halasból telepítek be pár guppit. Azt olvastam, hogy a guppik élelem hiányában elkezdik eszegetni az algát. A halas aki (ami eddíg tiszta alga tenger volt) most virul. Fel is tünt, hogy mióta vannak benne guppik eltünt az összes ecset alga. Azt olvastam azt előszeretettel csipegetik és a szőr algákat is. Egy próbát mindenképpen megér. Ha mégsem eszegetik akkor vissza mennek a halasba, ez pedig kap egy 3-4napos sötét kúrát hátha az segíteni fog. Képet nem mutatok mert erre büszke nem lehetek:cautious:
Ez guppi függő. Nekem van amelyik a répát és ubit is eszi, van amelyik rá se hederít.
 
Back
Oldal tetejére