• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Back To Mother Nature

danyi03

GA főstatiszta
Moderátor
Visszatérek az alapokhoz. Mindig sajnálattal nézem a versenyeket, hogy mennyire eltévedt a hobbi az eredeti, igazi nature vonaltól. Bár eszméletlen építményekkel bolondítják a térérzetünket és hihetetlen építményeket raknak össze sorra a világban, úgy érzem, kicsit elkorcsosult ez a világ is. Ez nem csoda, minden hobbi ide jut, máshogy nem lehet előre haladni és felülmúlni a korábbiakat.

DE! Nem mindig kell beállni a sorba. Az előző akváriumom már kifejezetten verseny céllal készült és ebben a témában kicsit ki is égtem. Nem volt világmegváltó ötletem. A nyárra valami nyugisat akartam, amivel nem kell sokat foglalkozni. Felmerült egy hardscape-only ötlete, diszkoszokkal, de tudom, hogy nem sokáig bírnám növények nélkül. Közben nagyon inspirálóan hatott rám egy 60P akvárium az ADA galériából. Ehhez hasonlót építettem is egyet a bolti szigeten. És minden reggel örömmel nézek rá, így jutottam arra, hogy itthon is valami hasonlót szeretnék. A versenyszezon a lábunk előtt van, a Path of Progress kész lett időben, így idén az megy minden megmérettetésre. Majd talán télen jöhet a következő, addig ez.

Mindezekhez hozzá tartozik, hogy nagyon mély benyomást tett rajtam az idei kiruccanás Portugáliába, Amano utolsó munkája. Nem akarok nyáladzani, de sosem éreztem magam ennyire közel az eredeti vonalhoz.

Most először nincsenek kövek itthon, kizárólag fa (pár súlyzó látható azért a fák alján, de ezt talaj takarja majd). Az elmúlt évek után most elhagyom a dekorhomokot is, Amazonia mindenütt és klasszikus parvula gyep. Kicsit elhanyagolta a hobbi ezt a növényt az utóbbi időben, talán túl snassz lett a használata, pedig még mindig az egyik legszebb. Amit pedig most először próbálok majd, egy emersz kert a fák tetején. Majdnem ugyanannyi fám van a víz felett, mint alatt, minden irányba kilógnak az üvegből, ezt szeretném is kihasználni.

Akvárium és bútor:
100x45x45 Green Aqua Opti-White akvárium (200L)
100x45x80 Green Aqua laminált bútor

Világítás:
Giesemann Matrix II 4x39W (3db EHEIM 6500K + 1db EHEIM Plant)

Szűrés:
Eheim 2080 Professionel 3 1200XL
Seachem Matrix
Seachem Purigen

Sterilizátor:
Twinstar 2 Nano Plus

CO2:
5kg palack
ADA Clear Parts Set
GreenWorks üveg buborékszámláló
DIY külső reaktor

Aljzat:
ADA Power Sand 'L'
ADA aljzatadalékok
ADA Amazonia

Hardscape:
Red Moor fa

Növények (submers):
Eleocharis parvula mini
Echinodorus tenellus
Cryptocoryne Petchii pink
Cryptocoryne wendtii Hellgrün
Cryptocoryne spec. Flamingo
Blyxa japonica
Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'
Bucephalandra spec. 'Brownie'
Microsorum pteropus Narrow
Microsorum pteropus Petite
Ludwigia arcuata
Crinum calamistratum
Riccardia chamedryfolia (graeffei)
Fissidens fontanus
Crepidomanes cf. malabaricum

Növények (emers):
Vesicularia dubyana 'Christmas'

Staurogyne repens
Pogostemon erectus
Hygrophila sp. Araguaia

Halak és garnélák (terv szerint):
Otocinclus
Amano garnéla
Vitorláshal
Üvegharcsa
Fekete neon

IMG_0715.JPG
 
Utoljára módosított:
Ezt az akváriumot az asszony fogja berendezni meg karbantartani, mert neki kissebb a keze. A tied úgy sem fér be:D

Én is agyalok azon milyen legyen a következő. Jó gondolat(y), lehet lopom;)
 
Hajrá, figyellek! Teljesen helytálló, amit írtál. Jó a gondolat, jó az irány. Sok szép képet naplózz majd!
 
Visszatérek az alapokhoz. Mindig sajnálattal nézem a versenyeket, hogy mennyire eltévedt a hobbi az eredeti, igazi nature vonaltól. Bár eszméletlen építményekkel bolondítják a térérzetünket és hihetetlen építményeket raknak össze sorra a világban, úgy érzem, kicsit elkorcsosult ez a világ is. Ez nem csoda, minden hobbi ide jut, máshogy nem lehet előre haladni és felülmúlni a korábbiakat.

DE! Nem mindig kell beállni a sorba. Az előző akváriumom már kifejezetten verseny céllal készült és ebben a témában kicsit ki is égtem. Nem volt világmegváltó ötletem. A nyárra valami nyugisat akartam, amivel nem kell sokat foglalkozni. Felmerült egy hardscape-only ötlete, diszkoszokkal, de tudom, hogy nem sokáig bírnám növények nélkül. Közben nagyon inspirálóan hatott rám egy 60P akvárium az ADA galériából. Ehhez hasonlót építettem is egyet a bolti szigeten. És minden reggel örömmel nézek rá, így jutottam arra, hogy itthon is valami hasonlót szeretnék. A versenyszezon a lábunk előtt van, a Path of Progress kész lett időben, így idén az megy minden megmérettetésre. Majd talán télen jöhet a következő, addig ez.

Mindezekhez hozzá tartozik, hogy nagyon mély benyomást tett rajtam az idei kiruccanás Portugáliába, Amano utolsó munkája. Nem akarok nyáladzani, de sosem éreztem magam ennyire közel az eredeti vonalhoz.

Most először nincsenek kövek itthon, kizárólag fa (pár súlyzó látható azért a fák alján, de ezt talaj takarja majd). Az elmúlt évek után most elhagyom a dekorhomokot is, Amazonia mindenütt és klasszikus parvula gyep. Kicsit elhanyagolta a hobbi ezt a növényt az utóbbi időben, talán túl snassz lett a használata, pedig még mindig az egyik legszebb. Amit pedig most először próbálok majd, egy emersz kert a fák tetején. Majdnem ugyanannyi fám van a víz felett, mint alatt, minden irányba kilógnak az üvegből, ezt szeretném is kihasználni.

Akvárium és bútor:
100x45x45 Green Aqua Opti-White akvárium (200L)
100x45x80 Green Aqua laminált bútor

Világítás:
Giesemann Matrix II 4x39W (3db EHEIM 6500K + 1db EHEIM Plant)

Szűrés:
Eheim 2080 Professionel 3 1200XL
Seachem Matrix
Seachem Purigen

Sterilizátor:
Twinstar 2 Nano Plus

CO2:
5kg palack
ADA Clear Parts Set
GreenWorks üveg buborékszámláló
DIY külső reaktor

Aljzat:
ADA Power Sand 'L'
ADA aljzatadalékok
ADA Amazonia

Hardscape:
Red Moor fa

Növények (submers):
Eleocharis parvula mini
Echinodorus tenellus
Cryptocoryne Petchii pink
Cryptocoryne wendtii Hellgrün
Cryptocoryne spec. Flamingo
Blyxa japonica
Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf'
Microsorum pteropus Narrow
Microsorum pteropus Petite
Microsorum pteropus 'Trident'
Ludwigia arcuata
Crinum calamistratum
Riccardia chamedryfolia (graeffei)
Fissidens fontanus
Crepidomanes cf. malabaricum

Növények (emers):
Vesicularia dubyana 'Christmas'

Staurogyne repens
Pogostemon erectus
Hygrophila sp. Araguaia

Halak és garnélák (terv szerint):
Otocinclus
Amano garnéla
Vitorláshal
Üvegharcsa
Fekete neon

View attachment 30143
Ha hiszed, ha nem, nekem is hasonló gondolataim támadtak, pláne, hogy olvasom a mester bibliográfiáját. Nagyon vacilláltam/vacillálok, hogy milyen legyen a következő berendezés.
De azt hiszem egyetértve @talachi kollégával, azt hiszem ő írta nemrég, hogy méltatlanul el lettek felejtve és mellőzve a mester eredeti koncepciójához hű alkotások.
Hajrá, és követni foglak, ahogy eddig is tettem!
 
Nagyon kíváncsian várom, a Crinum calamistratum pedig az egyik legnagyobb kedvencem, amit szívesen látnék többet (y)
 
Úgy látom, egyre többünknek hiányzik a klasszikus vonal, kellene egy "Vissza az alapokhoz!" mozgalmat indítani, amiben az akvakertész társadalomban mi magyarok lennénk az elsők. Aztán lehet, hogy ennek a hatására a világversenyeken is változna valami ebbe az irányba... Szép álom :)
Ahogy látom, több darabból sikerült összekötözni a scape-t, jó kis ágas-bogas lett. Mondjuk azért nem irigyellek, amikor a parvula gyepet kell nyírni majd az ágak alatt...:D
 
Nem rossz de olyan túl világos zöld az egész akva kontrasztja. Nekem legalább is hiányoznak belőle a szinek.

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
"őszi" fényekkel lőttük a képet :) csak a vaku fókuszsegítő fénye volt bekapcsolva, ami erősen sárgás, nem villantottuk rá a fehéret, adott az akváriumnak egy érdekes hangulatot. plusz hátul itt még nagyon bujkált az arcuata, azóta jóval feljebb jött, már adja a vörös világot hátul.
 
Úgy látom, egyre többünknek hiányzik a klasszikus vonal, kellene egy "Vissza az alapokhoz!" mozgalmat indítani, amiben az akvakertész társadalomban mi magyarok lennénk az elsők. Aztán lehet, hogy ennek a hatására a világversenyeken is változna valami ebbe az irányba... Szép álom :)
Ahogy látom, több darabból sikerült összekötözni a scape-t, jó kis ágas-bogas lett. Mondjuk azért nem irigyellek, amikor a parvula gyepet kell nyírni majd az ágak alatt...:D
elmozdult kicsit a hobbi ebbe az irányba szerencsére, nemrég Jurijs épített egy hasonló 60-ast, most az Aquaflora-nál láttunk ilyesmit. Ráadásul tavaly az IAPLC-n legnagyobb meglepetés volt számomra, hogy tavaly harmadik lehetett ez az akvárium:

0003_pc.jpg

Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy a versenyek élmezőnyében túl sok ilyen jellegű alkotást látnánk a közeljövőben, de ne legyen igazam.
 
"őszi" fényekkel lőttük a képet :) csak a vaku fókuszsegítő fénye volt bekapcsolva, ami erősen sárgás, nem villantottuk rá a fehéret, adott az akváriumnak egy érdekes hangulatot. plusz hátul itt még nagyon bujkált az arcuata, azóta jóval feljebb jött, már adja a vörös világot hátul.
Értem, én "Szeptember végén"hangulatott akartatok :) de azért így is elfogadnám egyébként [emoji14]

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
...Ráadásul tavaly az IAPLC-n legnagyobb meglepetés volt számomra, hogy tavaly harmadik lehetett ez az akvárium:

View attachment 30161

Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy a versenyek élmezőnyében túl sok ilyen jellegű alkotást látnánk a közeljövőben, de ne legyen igazam.

Azért ez az akva iszonyatosan jó lett a harmadik hely szinte büntetés neki, pár éve simán tarolta volna a mezőnyt. :)
Következő scape nekem is dzsungeles lesz (remélem magasabb szinten mint a dryads...), most kipróbáltam a minimált, jöhet megint valami más. :) Vagy iwagumi. :p
 
Ettől nekem is könnybelábadt a szemem. [emoji1591] Peha68 Marcin kapott fényt tőle, meg azt hiszem Jurijs ezt remixelte Kuchi segítségével. Kéne akkor a giesemann helyett egy solarRGB [emoji1]
Ha lenne annyim, mar nem lenne..
 
Back
Oldal tetejére