• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Tündérek kertje

Ma sikeresen átköltöztettem három hím guppit. Legnagyobb meglepetésemre pár perc után elkezdték csipegetni a bucékon lévő algát. Remélem segítenek vissza verni ezt a csapást. Péntekig kaptak határidőt a fiúk, hogy valami látványos takarítást végezzenek. Ha nem látok javulást akkor nincs mese, beborul az ég az üveg felett és jön a négy nap sötétség. Szerencsére a garnikat nem zavarja a guppi csapat, jönnek mennek mutatkoznak. Ma arra lettem figyelmes, hogy az egyik garnéla igen látványos érdeklődést mutatott másik két garnéla felé. Lehet, hogy izéé?!?! Na majd meglátjuk...
Viszont képet nem hoztam és nem is fogok mert ezt már nem szabad mutogatni...
 
Ma szérszedtem a szűrőt mert látványos volt a flow csökkenés.
Kiszedtem a rotort, tengelyt. Igen dzsuvás volt, alapos fogkefézés rendbe is hozta. Beszívóra vissza raktam a garnéla védőt. Indítottam a szűrőt, rendben indult. Vissza jött a megszokott flow. Érdekesség, hogy megszünt a felszín hártya, növények elkezdtek bubizni. Van köze a szűrő takarításhoz?!
Valamennyi algát sikerült leszedni fogpiszkálóra tekerve.
 
Nálam a guppik eszik le a felszín hártyát. Egyik akvába direkt csak ezért raktam be egy párat próbaképp és tényleg ők zabálják le, még a skimmert sem kell használnom, egész hasznos kis állatok. :)
Szép ez a kis kert! ;)
 
Nálam a guppik eszik le a felszín hártyát. Egyik akvába direkt csak ezért raktam be egy párat próbaképp és tényleg ők zabálják le, még a skimmert sem kell használnom, egész hasznos kis állatok. :)
Szép ez a kis kert! ;)
Lehetne szebb is a szőr alga nélkül, de köszi:)
 
Szia, az első 1-2 hónapban a hártyával én is sokat küzdöttem, nem volt durva, de folyamatosan volt. Egy eheim skimmer csodát tett napi 2x 15 percre állítva megszűntette a hártyát. Azóta nincs is, kivehetném a skimmert, de egyéb apró felszíni elemek miatt benthagytam (növényi darabkák, lemezes táp...). Illetve látom nálad is a fehér penész szerű pamacsot a fán, nálam ez a tartósteszt levegővel érintkező részén jött elő, az értékeket is befolyásolt. 3 hónap elteltével ezek a zavaró tényezők maguktól eltűntek, szerintem ennyi idő kellett nálam, hogy beálljon az egyensúly (na jó az otok lehet rásegítettek egy picit, mintha láttam volna ott csipegetni őket). Szóval, ha minden rendben van, szerintem egy kis türelem, és ezek megszűnnek.
 
Ma sikeresen átköltöztettem három hím guppit. Legnagyobb meglepetésemre pár perc után elkezdték csipegetni a bucékon lévő algát. Remélem segítenek vissza verni ezt a csapást. Péntekig kaptak határidőt a fiúk, hogy valami látványos takarítást végezzenek. Ha nem látok javulást akkor nincs mese, beborul az ég az üveg felett és jön a négy nap sötétség. Szerencsére a garnikat nem zavarja a guppi csapat, jönnek mennek mutatkoznak. Ma arra lettem figyelmes, hogy az egyik garnéla igen látványos érdeklődést mutatott másik két garnéla felé. Lehet, hogy izéé?!?! Na majd meglátjuk...
Viszont képet nem hoztam és nem is fogok mert ezt már nem szabad mutogatni...
Probálj beletenni az akvába néhány black molly-t. Könnyen beszerezhetö, olcso halacskák és látványos munkát végeznek alga elleni harcban. Nálunk állandoan vannak az egyik medencében és ott vetjük be öket, ahol szükség van rájuk. Söt többször kölcsönadtuk a csapatot bérmunkára és mindenki meg volt velük elégedve.
 
Probálj beletenni az akvába néhány black molly-t. Könnyen beszerezhetö, olcso halacskák és látványos munkát végeznek alga elleni harcban. Nálunk állandoan vannak az egyik medencében és ott vetjük be öket, ahol szükség van rájuk. Söt többször kölcsönadtuk a csapatot bérmunkára és mindenki meg volt velük elégedve.
Na igen! A fekete munka erő......:D
 
Köszi a tanácsokat! Nézek bele akkor black molly-t csak attól tartok nem-e mutatnak majd túlzott érdeklődést a cbs csapat iránt?! Ha nincsen ilyen gond akkor jöhetnek majd nyugodtan, munkájuk végeztével van helyük a vegyes halasban:)
 
Back
Oldal tetejére