• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes TGY – KIS optiwhite 50x40x35

Montecarlo-t már nyírtam kétszer.
Korábban elhangzott itt, hogy a reinickii-t cseréljem ki másra, mert piros növény nem való iwagumiba. Van ötletetek arra, hogy mit tegyek a helyére, aha egyáltalán cserélem?
Viszont komolyan gondolkodom azon, hoyg a jobb hátsó sarokbana guyana-t cserélni kéne, mert túl gyorsan nő. Kérem adjatok tanácsot, mit tegyek be helyette?
74144
 
Mondjuk, akkor nem teljesen értem, h induláskor miért kell NAPI 50% vízcsere. :(
Én 2016-ban rendeztem be Amazoniaval, és a talaj nem 2009-es volt;)
Az Amazonia miatt van ammónia csúcs, sőt, még az Amazonia light-al is tapasztalnád, max. nem olyan mértékben.
Mivel bejáratott a szűrőd, könnyebb dolgod van, de még így is ajánlott a vízcsere gyakrabban, a kezdetekkor legalábbis.
Az Amazonia pedig nyeli a foszfátot, hetekig is...vagy akár 1-2 hónapig is. Függ a mennyiségétől meg az adagolt foszfáttól is.
Csak aztán óvatosan, mert ha telítődik, akkor már nem kell pluszban adagolni, legalábbis nem olyan mértékben.
Szóval nincs gond a GA tápokkal, csak ajánlani tudom!
 
Én 2016-ban rendeztem be Amazoniaval, és a talaj nem 2009-es volt;)
Az Amazonia miatt van ammónia csúcs, sőt, még az Amazonia light-al is tapasztalnád, max. nem olyan mértékben.
Mivel bejáratott a szűrőd, könnyebb dolgod van, de még így is ajánlott a vízcsere gyakrabban, a kezdetekkor legalábbis.
Az Amazonia pedig nyeli a foszfátot, hetekig is...vagy akár 1-2 hónapig is. Függ a mennyiségétől meg az adagolt foszfáttól is.
Csak aztán óvatosan, mert ha telítődik, akkor már nem kell pluszban adagolni, legalábbis nem olyan mértékben.
Szóval nincs gond a GA tápokkal, csak ajánlani tudom!
A GA tápok, tudom, hogy szuperek, imádom őket, csakhogy én most már 570litert tápozok, kizárólag anyagi okokból voltam kénytelen váltani.
 
A GA tápok, tudom, hogy szuperek, imádom őket, csakhogy én most már 570litert tápozok, kizárólag anyagi okokból voltam kénytelen váltani.
Ah..értem. Azt hittem a foszfáthiány miatt...legalábbis úgy értettem soraidból.
 
Sajnos még mindig csak telefonos képet tudok feltenni. A fényképező manuális üzemmódjával készült képek értékelhetetlenek. Meg kéne tanulni végre fényképezni.
 
Ragasztópisztollyal lehet követ - konkrétan Fuji követ - ragasztani, vagy inkább FBS-t kell használni?
 
Ragasztópisztollyal lehet követ - konkrétan Fuji követ - ragasztani, vagy inkább FBS-t kell használni?
Nem vagyok nagy guru de szerintem mindenképpen az fbs. Ragasztó pisztolyba való ragasztó nem tudjuk mit tartalmaz, hogyan viselkedik a vízben.
 
Ez volt az utolsó fényképem az akvárium előző állapotáról. 2019.09.08-i állapot.kep9.jpg

Ezután még közel négy hónapot futott.
Algásodni, nem algásodott, de erőteljesen látszott rajta, hogy kifogyott a táptalaj. Folyamatosan talajtápozni kellett, de mégsem voltak szépek a növények.
 
2020. január elején építettem át.
A technika lényegében változatlan maradt.
Egy Bonsai-os akváriumot szerettem volna.
kep10.jpg
Felhasználtam a korábbi setupban lévő köveket.
kep11.jpg
kep12.jpg
Egyetlen érdekesség talán, hogy a lombkoronának Montecarlo-t használtam. Kicsit intenzíven kell nyírni, de azóta is meg vagyok vele elégedve.
 
Három növényes akváriumot indítok újra mostanság. Segítség kéne starttal kapcsolatban. Mostanság csak garnélázok és elfelejtettem, hogy hogyan is kell high tech növényest índítani, elsősorban világítás és tápozás viszonylatában. Saját tápokat használok GA alapokon. Viszont külön van a FOSZTÁT és NITRÁT.
Elsősorban itteni naplókat javasolhatnátok, újraolvasásra :)
 
Három növényes akváriumot indítok újra mostanság. Segítség kéne starttal kapcsolatban. Mostanság csak garnélázok és elfelejtettem, hogy hogyan is kell high tech növényest índítani, elsősorban világítás és tápozás viszonylatában. Saját tápokat használok GA alapokon. Viszont külön van a FOSZTÁT és NITRÁT.
Elsősorban itteni naplókat javasolhatnátok, újraolvasásra :)
Nagy kedvencem volt, Tomi igazi iwagumi mester!😍
 
Néhány növényt, jellemzően pirinyó anubiasokat szeretnék megmenteni a korábbi IGEN-IGEN BGA-s akváriumokból.
MIvel tudnám leáztatni tuttira az algát? Carbó? H2O2? Vagy valami teljesen más?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére