• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

MMHDV - My Must Have Dragon Valley

avasig

Főkertész
Hogy én hogy utálok nevet adni a layoutnak... na mindegy, most már ez lesz. Elnézést kérek.

Az úgy kezdődött, hogy a HAC-os nano (Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok) félreérthetetlen jeleket küldött felém az elmúlt hetekben, hogy ideje átgondolnom beltartalmát. Felszakadozott riccia szörny, az alatta bomló szerves hulladéktól visszatérő ecset, a GDA-tól szenvedő red moor ágak mind azt súgták, szabaddá kell tennem egy napot a gatyábarázásra. De mi legyen az új layout???

Azt gondolom, két típusú akvakertész van: az egyik már épített "valley"-t dragonkőből, a másik még gyűjti hozzá a követ.

Az élére állított dragon már csak ilyen. Hívogat, ki kell próbálni, és működik. Még az IAPLC-n is, mivel a végső inspirációt a 2013-as verseny 14-ik helyezett akváriuma adta. (http://peha68.pl/wp-content/uploads/2013/09/14.jpg) Fontos megjegyezni, a verseny layout 70X45-ös volt, nekem mindössze 40X30 cm méretű homokozóm volt most.

A növényvásárlást szerettem volna minimalizálni, így a meglévő Ranunculus inundates és HM (képen még nem látszik, szikla mögött rejtőzik) mellé vettem két doboz GA zselést HC-t, egy zselés Parvula minit, egy Litorella uniflora-t, egy doboz Vesicularia ferriei 'Weeping'-et, és egy kis jávai mohát. A beruházási igény így alacsony-mérsékelt fokozatúnak osztályozható.

Ez azért is igaz, mert a dragonkövet nem egyben vettem meg, hónapok alatt hoztam el egy-egy nekem tetsző darabot a törökbálinti kultúrközpont kincsesládáiból.

Az akva-bontásból kijött az ADA Amazonia egy része, ezt egy új felső réteggel takartam be, és a dragon kőhöz annyira jól illeszkedő ADA Colorado-t választottam dekorhomokként.

A technikai háttér változatlan, egy Tetra EX-700 megy a 36 literes akvárium alatt, felette két AN Solar Duoboy 20 W-os kompaktokkal, egyelőre 6 órában, nehogy rámhozzák a rontást. CO2 difis beoldással palackból jön.

Tápozás GA Wellness, kiegészítve Carboval, HappyLife HappyFerroval és Easylife Fosfoval.

Ami új és fokozottan érdekes, az egy buta, egyszerű fűtő. A korábbi aki ugyanis cseppet sem jeleskedett a szűrésben, holott a töltet is, a kosár méret is, a flow is túl volt méretezve. Irodalmaztam egy kicsit, és azt találtam olvasni, hogy a nitrifikáló bacik lényegesen jobban érzik magukat 25-26 fok körül, mint a fűtés nélkül nálam beállt 20 fokos vízben. Egyelőre Nitrivec-es beoltás folyik egy héten át, aztán meglátjuk, hogy alakulunk.

És akkor jöjjön két gyermekágyi fotó a feltöltés után két nappal, versenyesztétikai igényesség nélkül:

IMG_0425_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


És mindez egy 2700 K-s refivel:

IMG_0438_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
:eek::eek::eek::eek: nagyon jó lett,és az hogy szinte egyesével szedegetted a köveket a kultúrközpotból:D és ilyen lett a végeredmény ezért külön elismerésem ;)
 
Avasig kolléga minden elismerésem!Igazán érdekes scapet raktál össze!GRATULA.Ranunculus az egyetlen ami szerintem nem illik oda,de lehet később mást mutat!
 
Szent ég. Szégyen, mennyire nem naplóztam ezt a kis nanot. Pedig az az igazság, hogy növényes karrierem leghálásabb layout-ja volt eddig.

Egy-két növényt cseréltem a közel egy év alatt, és átálltam csapvízre, mivel membránt kellett volna már cserélni az RO kütyüben, de nem volt kedvem erre költeni idén. A csapról nálunk 240-es tds jön, korábban 100 körül tartottam vajling tartalmát, de az átállás nem okozott látható változást. Minden ment tovább a maga útján.

Ezen kívül semmi rendkívüli nem történt. Hihetetlen stabil rendszer jött létre 36 literben. Heti két vízcsere, néha lecsaptam a közben beépült HM-et, hogy ne fogja le az áramlást, napi egy-egy nyomás Green Aqua Macro-micro + 1 ml carbo, egy kis fogkefézés az esetleges ecset orvoslására, és minden ment a maga útján.

Néhány héttel a HAC határidő előtt - hosszas viaskodás után - úgy döntöttem, beküldök egy fotót erről a hálás előszobai minivilágról. Nem mondom, hogy egy különleges akvárium volt ez, de ha csak annyit kívánok minden növényes kollégának, hogy ennél több baja sose legyen egy akival, akkor az már felér egy újévi jókívánsággal.

Mivel múlt időben beszélek, ebből már sejthető, hogy a belefészkelt hatalmas biomasszát kiemelve elbúcsúztam ettől a layout-tól, és most egy új világ van születőben ugyanezen medencében.

Búcsúzóul álljon itt egy kép az utolsó napokból:

zaro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére