• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hard beginning

Szerintem ezt már nem bántsd, ha egyszer úgy is az új akváriumokon jár az eszed. Saját tapasztalat: arra a rövid időre nem érdemes más ekkora melóba belefogni.
Én amúgy megemelném a jobb hátsó követ, szinte teljesen a vízfelszínhez. Persze ehhez a bal oldalit is meg kéne emelni, illetve kellene még bele pár kő, mert így nagyon hangsúlyos a növényzet. Apropó növényzet, kasza is kellene ide
Igen, ez az a művelet, amit NEM tudok kivitelezni. A dombon fokozattal kellene emelni, hogy a kő előtti növények ne törpüljenek el (a kőből egyébként kb 5 centit takarnak), de szerintem azt a követ Neked nem kell bemutatni ;). Cirka 12 cm van a felszín és a kő teteje között. És csak a nagy kő mögött van kb 2 liter talaj, tele acicularissal, így ez a kő mondhatni tabu.
A kasza meg van fenve, csak meg kellene tanulnom bánni vele :) Majd kérek @rollreich -től wifis sövényvágót..

Nagyon baba az akid.Jó növénykéket vállasztottál.Ha egy kissé hosszabban elvinné a szemem az ösvény hátul lehet hozzá adna még a látványhoz.De ez csak az én szám íze
@Piga -nak igaza van, a staut kiszedném az ösvény végéről, hadd menjen egészen hátra. Így elvadultan is gyönyörű, sőt... Fotón, ha a vizet a hydro fölé engeded, vízszintesen elnyúlhat a látvány, még ennél is ütősebb tud lenni...
Köszönöm a dicséretet és a javaslatot. Az ösvény S alakban visszakanyarodik hátra a nagy kő mögé, csak a növények takarják. A stau kiszedése jó ötletnek tűnik, de ez még önmagában kevés lesz az ösvény láthatóságához. Valahogy ki is kellene egyenesítenem egy határozott emeléssel - és ezzel együtt az ösvény új partját is beültetni. Lehet, megpróbálom..

A vízszint leengedése fotózáshoz jó lesz, igen. A vizet - vízcserekor - kb a nagy kő közepéig szoktam lecsapolni, de mikor a tetejénél tartok, mindig stoppolom a tükröződést vizslatandó..
De már nem tetszik a hydro. Ki kellene irtanom és helyére - az aci elé - kellene valami más, csak nem lenne ideje beérni (a nagy kő közepéig van emelve a talaj a kő mögött), meg nem is tudom, mi lenne jó választás.
 
A tenellus nagyon szapora növény, nagyon próbálta folyamatosan átvenni az uralmat. Többé-kevésbé sikerült is neki. Közép-elölről nemrég irtottam ki, a bal oldalra is ráférne még további kontroll.
 
Szerintem két lehetőség is van jobb hátulra. A hydro annyira nem gáz, sőt, csak talán a bal oldala, ami ritkás, azt megnyírva nagyon szép lehet. Vagy ahogy tervezed, kiszeded a hydrot, a kő mögött feltöltöd talajjal, és beültetsz oda is szépen sűrűn, apró csokrokra szedett acit. Az kb. 3 hét alatt vállalható simán, és egységes lesz a másik oldallal. Ez persze csak a szerintem kategória...:)
 
Mar en se nagyon piszkalnam az akit.Inkabb egy jo kis nyiras es mehet az agyalas a kovetkezo scapen (apropo nem sokara november).
 
Nem is emlékszem, hogy volt-e ennél jobb első akvárium, mióta a fórumot olvasom!

Az ösvény S alakban visszakanyarodik hátra a nagy kő mögé, csak a növények takarják. A stau kiszedése jó ötletnek tűnik, de ez még önmagában kevés lesz az ösvény láthatóságához.
nekem megvolt a kanyargó bújkálás -- azt se bántanám.
ez nem elvadulva van, hanem így kell lennie!

szívből gratulálok
 
Ez az akvárium élőben még sokkal jobban néz ki, de így is megöl az irigység. :cool:
Tényleg hihetetlen, hogy az első műved...
(mondjuk a képeken az anyahajó méretű Amanoid sem jönnek át, de ez nem feltétlenül hátrány, mert vannak itt gyengébb idegzetűek is :D)
 
Ez az akvárium élőben még sokkal jobban néz ki
Köszönöm a túlzó dicséretet. De sajnálatomra ez nem igaz, a fotókon szebbek a színek, még ha nem is olyan jók a képek.

anyahajó méretű Amano
Anyukám azt kérdezte, hogy "és ezek nem másznak, vagy repülnek(!) ki az akváriumból?"
3-4 havonta szokott látogatóba jönni pár napra, érthetetlen módon még nem látta élővilággal az akváriumot... :D
 
Újabb kérdésem lenne :)
Július közepén indítottam egy wabi tálat kisebb-nagyobb sikerekkel. A növények közül volt, amelyik nem élte túl, volt amelyik szépen megindult. Pár hete megszüntettem rajta a párásító közeget. Azt látom, hogy erőlködnek a növények. Nem pusztultak ki, csak erőlködnek/száradnak stb.
Kezdetben 2500 lm-nel világítottam, most már "csak" 1600-zal. A fény csökkentésével nem volt látható változás, az állapot mondhatni folyamatos.
Napi rendszerességgel pótolom az elpárolgott vizet és permetezem. Mindezt ugyanazzal a bekevert 2 liter RO/1,5 ml TF táppal.
Mit javasoltok? Fénnyel lenne a probléma? Vagy a tápozással?
@Piga ?

P8300840.JPG
 
Jó rég írtam ide. Nem láttam értelmét a naplózásnak, ennek okát többeknek kifejtettem szóban (na meg lusta is voltam).
Az akvárium egyensúlya hónapokkal ezelőtt beállt. Ebben az időben kb 10 naponta mentek a vízcserék, pár hetente karbantartás (üvegek tisztítása stb), esetleg növények (és gazok) nyírása.

Az eredménnyel - mint első akvárium - elégedett vagyok. Kisebb átalakításokkal lehetett volna jobbat faragni, de már nem volt hozzá kedvem.
Az ősz folyamán tervben van két hagyományos tégla alakú akvárium indítása 40 illetve 180 literben - a mostani medence felszámolásával. Már sokkal inkább az új scape-eken jár az eszem és a technikai megvalósításokon.
Sikerült nagyjából egészséges növényeket növesztenem, a következőben már majd jobban rá szeretnék menni a megfelelő arányok tartására, ízlésesebb növényesítésre és a részletek kidolgozására.

Ezt megelőzően kieszközölnék még egy utolsó átalakítást, amivel az lenne a célom, hogy kicsit jobban átlássam a perspektívákat, színeket, méreteket. Ennek kapcsán - minden mindegy alapon - bármi számításba jöhet, amivel nem kell az egész aljzatot megbolygatnom: növények irtása/cseréje, újabb dekor elhelyezése stb. (persze mindez nem biztos, hogy megvalósul :) ), ebben kérném segítségeteket.
Ha bárki meglát valamit, amivel kicsit lehet még javítani az összképen, szívesen megfogadom. Nem zavar, ha megborul az egyensúly, amúgy sem lesz hosszú jövője a kockának. Azt tervezem, még a mostani és a majdani (átalakítás utáni/szétszedés előtti) állapotról próbálok értelmes fotót lőni, hogy évek múlva ne a kezdeti hungarocelles fotókkal kelljen emlékeznem a kezdetekre :)
Szóval reformáló ötleteket várnék és ha kapok elég tanácsot, akkor nekiugrok..

Minőségi képeket még mindig nem tudok hozni, de valami kell, hogy lássátok, milyen most alakult az akvárium - szóval sebtiben lőttem párat (picit növeltem a kontraszton):

P8270828.JPG

P8270830.JPG

P8280832.JPG

P8270821.JPG


És szemből egy nagyobb méretű:

P8280831.JPG

Előre köszönöm az észrevételeket.

Wow,ez nagyon szépen bedúsult!
Meg azért a víz tisztasága is jobban adja! :D
Vannak már tervek az új aksikra? :)
 
Újabb kérdésem lenne :)
Július közepén indítottam egy wabi tálat kisebb-nagyobb sikerekkel. A növények közül volt, amelyik nem élte túl, volt amelyik szépen megindult. Pár hete megszüntettem rajta a párásító közeget. Azt látom, hogy erőlködnek a növények. Nem pusztultak ki, csak erőlködnek/száradnak stb.
Kezdetben 2500 lm-nel világítottam, most már "csak" 1600-zal. A fény csökkentésével nem volt látható változás, az állapot mondhatni folyamatos.
Napi rendszerességgel pótolom az elpárolgott vizet és permetezem. Mindezt ugyanazzal a bekevert 2 liter RO/1,5 ml TF táppal.
Mit javasoltok? Fénnyel lenne a probléma? Vagy a tápozással?
@Piga ?

P8300840.JPG
Wabihoz kuka vagyok,de nem lehet,hogy elől,ahol nem összefüggő a gyep,ott túl sok víz párolog el?Vagy gyorsabban párolog,mint ahogy a növények tolerálni tudják?
 
Nem tudom :( Utántöltésnél pár mm-rel a talajszint fölé engedem a vizet, 24 óra alatt ez elpárolog, de ki nem szárad a talaj teteje (sem). Szerintem máshol lesz a gond.
 
Vannak már tervek az új aksikra?
Tervek vannak, de még nem tudom, mi lesz belőlük. A dekoráció a problémás (elsősorban köves scapere gyúrnék) Szeretnék minél többet belőlük, de vagyont nem szeretnék rákölteni. Vannak kilátások beszerzésre, amik még bizonytalanok. Ha minden jól alakul, hozzá jutok nagy mennyiségű szép kőhöz, ehhez fogom igazítani a terveket. Ha nem, akkor is van menekülőút, de ez is körvonalazódik még.
 
Tervek vannak, de vagyont nem szeretnék rákölteni.
Részben ezért nem sikerült még száműzni a fát az elképzeléseimből,ha aki építés van!:LOL:
Fuji/lávakő nem játszik?Az annyira nem húzós a szerkezete miatt.
 
A google picasaweb-jén keresztül osztom meg a képeket. Valami történhetett, mert eltűntek innen a fórumról. A picasán továbbra is ott vannak, de valami nem stimmelhet a megosztással, vagy nem tudom.. Van valakinek ötlete, mit kellene átállítanom, hogy a korábban hivatkozott képek ismét látszódjanak?
 
Újabb kérdésem lenne :)
Július közepén indítottam egy wabi tálat kisebb-nagyobb sikerekkel. A növények közül volt, amelyik nem élte túl, volt amelyik szépen megindult. Pár hete megszüntettem rajta a párásító közeget. Azt látom, hogy erőlködnek a növények. Nem pusztultak ki, csak erőlködnek/száradnak stb.
Kezdetben 2500 lm-nel világítottam, most már "csak" 1600-zal. A fény csökkentésével nem volt látható változás, az állapot mondhatni folyamatos.
Napi rendszerességgel pótolom az elpárolgott vizet és permetezem. Mindezt ugyanazzal a bekevert 2 liter RO/1,5 ml TF táppal.
Mit javasoltok? Fénnyel lenne a probléma? Vagy a tápozással?
@Piga ?

P8300840.JPG
A képet sajnos nem látom de a párás közeg hirtelen változása okozhatja így látatlanban.
 
A képet sajnos nem látom de a párás közeg hirtelen változása okozhatja így látatlanban.

A párás közeget lassan, fokozatosan szüntettem meg. Most már hetek óta fedetlen a tál. Nem tapasztalok látványos visszaesést, egyszerűen csak erőlködnek a növények.
 
Back
Oldal tetejére