• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás akvárium indításakor GA Micro,Macro

Nem tudom, mikor a szüröt vettem volt benne, es gondoltam benne hagyom...
Nem kellett volna?
Induló akváriumoknál sokan használnak az első hónapban aktív szenet, mert valamennyire segít a jobb vízminőség elérésében, de utána már csak kirívó esetekben szoktuk használni, úgyhogy semmilyen hiba nem volt, de majd 1-2 hét múlva dobd ki, és tegyél valami jó biológiai szűrőanyagot a helyére. Ha esetleg valami fád színezi a vizet, akkor pedig egy zacsi purigennel jobban jársz, mint az aktív szénnel (hosszabb távon anyagilag is).
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a május 14. napján feltöltött (indított) és május 16. napján növényekkel telepített akváriumban mikortól érdemes növénytápot is adagolni?

Nem növényes, hanem halas (afrikai sügéres) akváriumról van szó. 3 tő Crinum Calamistratum és 2 tő Anubias nana van benne. Nem ültettem, dekorációra kötöztem őket. Easy Life Carbo-m van jelenleg, ebből gondoltam adagolni gyári ajánlás szerint. Mikortól, mivel és mennyit lenne érdemes még tápoznom, ha kell. Korábban Anubiasoknál Sera folyékony tápot adtam, hetente egyszer. Egyébként 300 liter (100x50x60 magas), 2x39 W T5 világítás. Az az igazság, hogy az akváriumnál a halakon lesz a fő hangsúly, de szeretném, ha a növények is szépek, egészségesek lennének.

Üdv.
 
A Crinum Calamistratum-ot én ültetném inkább és a gyökeréhez benyomnék a talajba pár tápgolyót. A Carbo inkább egy dopping szer és nem táp. Ha tápot is adagolnál, akkor serkenti a növények fejlődését, de önmagában semmit sem ér. Ilyen kevés növényre én heti 1x adnék 5-5 ml Green Aqua Micro/macrot.
 
A Crinum Calamistratum-ot én ültetném inkább és a gyökeréhez benyomnék a talajba pár tápgolyót. A Carbo inkább egy dopping szer és nem táp. Ha tápot is adagolnál, akkor serkenti a növények fejlődését, de önmagában semmit sem ér. Ilyen kevés növényre én heti 1x adnék 5-5 ml Green Aqua Micro/macrot.

Szia eMZé!

Köszönöm a tanácsot! Volt már korábban Crinum-om és nem szerette a kvarchomokba való ültetést (0,6-1,0 mm). Az eladó tanácsára csak kötöztem és teljesen helyrejött és szépen növögetett. Homoksügérek miatt egyéb talajt nem tudok tenni (növényi táptalajt vagy általános növényes talajt). Egyébként a növényeket is kitúrnák valószínűleg, enni nem fogják. A tápozásnál elég lenne a tervezett kétheti 30 %-os vízcsere? A Carbo-t akkor táp mellé vagy algásodás esetén alkalmazzam?
 
Sziasztok!

Nigro tanácsára az Easy Life Profito és Easy Life Carbo tápozás mellett döntöttem.

Az egyik külső szűrőmbe tettem aktívszenet (ATI) is, ez nem tudom, hogy mennyiben befolyásolja a növények tápozását. Olvastam, hogy a növénytápot is kiszedheti a vízből. Van ennek jelentősége?

A világításom 13 órától 21 óráig megy, a Profitot és a Carbot mikor érdemes adagolnom, hogy jól hasznosuljanak?

A növénytápok színezik a vizet? A Seachem Purigen segít az esetleges színeződésen?

Köszönettel: Krisztián
 
Sziasztok!

Nigro tanácsára az Easy Life Profito és Easy Life Carbo tápozás mellett döntöttem.

Az egyik külső szűrőmbe tettem aktívszenet (ATI) is, ez nem tudom, hogy mennyiben befolyásolja a növények tápozását. Olvastam, hogy a növénytápot is kiszedheti a vízből. Van ennek jelentősége?

A világításom 13 órától 21 óráig megy, a Profitot és a Carbot mikor érdemes adagolnom, hogy jól hasznosuljanak?

A növénytápok színezik a vizet? A Seachem Purigen segít az esetleges színeződésen?

Köszönettel: Krisztián
Igen, az aktív szén sajnos sok tápanyagot kiszed a vízből, ezért nem nagyon szoktuk használni. A Profito adagolása szinte teljesen mindegy, de kissé színezi a vizet, így érdemes a világítás felkapcsolása előtt legalább 1-2 órával adagolni, míg a Carbo a növények szénforrása a fotoszintézis alatt, így azt pedig a villany felkapcsolásakor érdemes. A Seachem Purigen segít az elszíneződéseken, de ilyet a növénytápok nem okoznak, a Profito is magától "kitisztul" miután elkeveredett a vízben.
 
Igen, az aktív szén sajnos sok tápanyagot kiszed a vízből, ezért nem nagyon szoktuk használni. A Profito adagolása szinte teljesen mindegy, de kissé színezi a vizet, így érdemes a világítás felkapcsolása előtt legalább 1-2 órával adagolni, míg a Carbo a növények szénforrása a fotoszintézis alatt, így azt pedig a villany felkapcsolásakor érdemes. A Seachem Purigen segít az elszíneződéseken, de ilyet a növénytápok nem okoznak, a Profito is magától "kitisztul" miután elkeveredett a vízben.

Köszönöm a válaszodat Beni!
 
Akkor felteszem ide is a kérdést, hátha többen olvassátok, mint a naplómat.:)
112l brutto akvárium
Jbl manado+aquabasis
0,78w/l
Magasnyomású co2
GA wellness csomag
Hogyan adagoljam a tápokat indítasnál? Annyit olvastam itt róla, de teljes a kavar a fejemben.:oops:
A munkámból adódóan az első héten legalább egyszer két nap után lesz csak vízcsere. Ez mekkora probléma?
 
Jó hogy feltetted előttem is a kérdést amit én akartam! Engem is érdekelne a válasz nekem egy 100L es akiba kellene!
 
Akkor felteszem ide is a kérdést, hátha többen olvassátok, mint a naplómat.:)
112l brutto akvárium
Jbl manado+aquabasis
0,78w/l
Magasnyomású co2
GA wellness csomag
Hogyan adagoljam a tápokat indítasnál? Annyit olvastam itt róla, de teljes a kavar a fejemben.:oops:
A munkámból adódóan az első héten legalább egyszer két nap után lesz csak vízcsere. Ez mekkora probléma?

Mivel elég sok fényed van és co2 , ezért mehet a gyári adagolás a vízcserék függvényében.
Növénytáp adagolási útmutató | Magyar Akvakertész Fórum
 
Az álmoskönyv szerint már az indításnál tolni kell a tápot. Szerintem egy kicsit kevesebbet is adhatsz ilyenkor még. Ez a gyökeresedés ideje, 1-2 hétig mással nemigen foglalkoznak a növények. Ami viszont fontos, hogy a co2-t ne told bele fullba, csak óvatosan, módjával. Éjszakánként érdemes oxigént porlasztani bele (vagy a lily pipe-ot megemelni - értsd: felszín mozgatás)), mert így a lebontó baktériumok sokkal hamarabb elszaporodnak. Én a fény időtartamát is csökkentve kezdeném. 112 liternél a 2 napos csere simán elég lesz indításnál.
 
Azt olvastam itt, hogy a zselés növényeknél fontos a sok táp kezdetektől. Újra számoltam, 14ml/nap lesz, vìzcseréktől függően. A co2 majd elválik, hogy mit mutat a dc. Ha jól emlékszem @viktorlantos írta valahol, hogy eleinte mehet sárgásban is a dc.
Egyenlőre esőztető lesz, kicsit a víz felszine felé fordítva.
 
Azt olvastam itt, hogy a zselés növényeknél fontos a sok táp kezdetektől. Újra számoltam, 14ml/nap lesz, vìzcseréktől függően. A co2 majd elválik, hogy mit mutat a dc. Ha jól emlékszem @viktorlantos írta valahol, hogy eleinte mehet sárgásban is a dc.
Egyenlőre esőztető lesz, kicsit a víz felszine felé fordítva.

Ha ő azt írta, akkor úgy van. :) Bár furcsállom, hogy sárgásban, mert az co2 túltelítettséget jelent.
 
Ha CO2 érzékeny növényeid vannak, az első hetekben nem baj ha picit több a gáz. Inkább mint hogy kevés legyen.
A túladagolás O2 adagolás nélkül viszont negatívan hat a szűrőd teljesítményére.

Ideális az lenne, ha CO2 és levegő is menne. Előbbi nappal utóbbi éjjel.

De a CO2-t be kell lőni mielőtt az első algaevők megérkeznek. Ami meg általában 1 hét után jön.
 
Újra számoltam, 14ml/nap lesz, vìzcseréktől függően.
A gyári adagolás 20 literenként 1ml/nap,akkor neked 6ml kell naponta a tápokból(külön külön),vagy rosszul számolom???? Csak azért érdekes amit írtál mert azt nem tetted hozzá ,hogy együtt a kettő 14 ml,vagy külön külön.
 
Back
Oldal tetejére