• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Aranyhalas, növényes, gyötrelmes

amúgy meg jól nevelt és sosem bántaná a halacskákat...
No, erre mérget ne vegyél. Idő kérdése: nálunk is eleinte csak mozizott, most meg az üveget paskolja, mint amikor el szeretne kapni valamit. Az sem zavarja, ha karnyújtásnyira ülök tőle. ;):eek:
Innen a pecázás már nincs messze. ;)
No meg -ha meglátom- a pedikűr sem!:mad:
 
Amilyen falánkak azok az aranyhalak, én inkább a macskát félteném, amennyiben beleesik. :p

Ha minden igaz limnokat sózok majd rájuk, van egy jelenleg felesleges ikráztató hálóm, abban nem férnek majd hozzá a halak.
 
Nagyon málé macskáink vannak, a kerítést/rácsot biztos nem másszák meg, úgyhogy nem félünk. Szerintem tériszonyosak lehetnek, vagy valami, mert leginkább csak padló közelben mozognak.

Akvárium fronton egyelőre sajnos nincs javulás, még mindig magas a nitrát, még mindig ülnek a halak. Lett viszont egy aranyhal csemeténk, olyan 2 hetes lehet, már egész halformája van, illetve lettek üvegre tapadó bébik is, azoknál még nem tudni, hogy szívóharcsák vagy gébek lesznek. Nagyon kell szereznem valamit, ami felszívja vagy megköti a nitrátot, mert addig nem jutok előbbre. Sajnos az algák sem kímélnek, az ecset újra terjedni kezdett, illetve a szőrös rettenet alga is belepte már az újabb növényeket is. Utóbbi valószínűleg agancsalga és növényvásárlással érkezett. Eddig elkerülte az aranyhalas medencét, de a nanóban már egy éve nem tudjuk kipusztítani, pedig ott minden vízparaméter klappol.

Meskó, előre is köszi, már fél füllel hallottam erről páromtól. :D
 
Meskó, előre is köszi, már fél füllel hallottam erről páromtól. :D
Ja, hogy neked még nem szólt róla? : DD Akkor jelzem, hogy kaptok majd úszónövényt. Legalábbis, ha magukhoz térnek, még mindig foszlanak a levelek. Úgy néz ki legutóbb tényleg durván megtéptem őket.
Majd egyeztessetek, hogy phyllantus fluitans-t kértek-e esetleg a kicsibe, egész visszafogottan nő, ha nő, nálam egyelőre próbálja túltenni magát a sokkon, hogy új helyre került, más fény, más táp, azt is elszívja előle a limnobium. De legalább pici gyökerei vannak. :'D
Ha jól érzi magát, így néz ki:
Phyllanthus-Fluitans1.jpg
 
Apóspajtás szerzett nekünk új 12V-os tápot, úgyhogy kicseréltem a régi "gyárit". Az újjal már nem forrósodik (még a lámpakapcsolója is meleg volt) és dimmelni is lehet, mert nem sípol tőle. Visszavettem 70%-ra a fényerőt. Mivel az új táp fémházas és nem műanyag, így nyitott is, nem cseppálló, ezért átfúrtam a bútort és átvezettem a kábeleit a másik oldalra, ahol már nem tudja lespriccolni a szűrő, ha "csőtörésem" lenne. Ezzel viszont eljutottam addig az ötletig, hogy az egész elektromosságot átrakom oda, tehát a hosszabbítót is és egy méretesebb lyukat vágva csak átvezetem a víztől védett oldalra a szűrő és a világítás dugvilláit. Így minden biztonságban lesz és ugyanolyan egyszerű lesz kihuzigálni a technikákat, ha éppen kell. Már csak kölcsön kell nyúlnom apóspajtás körkivágóját hozzá, de úgyse lesz otthon a hétvégén, észre sem fogja venni. :cool:

Na meg így lett egy kihasználatlan 80 wattos tápom, amivel lehetne reggeli/esti fényt üzemeltetni. Már csak az időzítést kellene kitalálnom hozzá, hogy ne nekem kelljen minden nap ki/be kapcsolgatnom őket. Ezen töröm most a fejem, úgyhogy ha nem haladna a házimunka rám eső része, akkor az Meskó hibája, mert ő vetette fel az ötletet! :p

Továbbá megérkezett a JBL BioNitat EX-em. Érdekes kis anyag. Olyan bacik teremnek benne, amik kieszik a nitrátból az oxigént, így sima nitrogén gáz marad, ami meg elpárolog utána. Kíváncsi leszek rá, holnap megy be az első tasi (egymás után kell őket berakni egy-egy hét eltéréssel).
 
Utoljára módosított:
A növények most szépek, még elég friss kinézetük van. Gondolom nemigazán maradnak meg benne hosszú távon, vagy nagyot tévedek?
 
Az aranyhalak mindent megesznek, ami elég puha, de amiket beleválogattam, azok mind elég strapabírók. Az elején próbálták csócsálni őket, de már vagy két hete nem volt lecincált darabka és nőttek is valamennyit. Az előző setupnál rendszeresen kellett metszeni is, mert telenőtték az akváriumot. Szóval a halak miatt nem fognak kidögleni, max az alga "eszi" meg őket.
 
Nem sok minden változott az utóbbi másfél hétben. A lány aranyhalat különraktuk, mert nagyon "szeretgették" a fiúk. Külön sokkal jobban érezte magát, de mivel holnap elviszik a maradék bútort alóla és az akváriumát max a földre tudnám letenni, így felszámoltam az ideiglenes otthonát és visszakerült a többiek közé. Most nem piszkálják, de ő azért a biztonság kedvéért visszabújt a növények közé, ahol korábban is volt.

Egy kicsit mintha javult volna a vízminőség, mert az aranyhalak többet úszkálnak és már nem hevernek egész nap a talajon. A BioNitat EX-ből még csak két tasakkal van bent, mert hetente egyet lehet csak hozzáadni, bízom benne, hogy annak a hatása kezd megmutatkozni és mind a négy tasak együtt már le tudja tartósan vinni a nitrátomat (természetesen a heti vízcserét is csinálom mellette).

A nano akváriumunkban pedig szépen cseperedik a megmentett aranyhal bébi. Eszméletlen étvágya van, most olyan 3 hetes lehet. Kíváncsi vagyok, mikor kezd el színesedni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére