• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tápozás akvárium indításakor GA Micro,Macro

Szia Endi!

azt sem értem honnan ennyi nitrát?
Sajnos a műtrágyák elterjedésével a legtöbb felszíni vízben felszaporodott a nitrát, előfordulhat hogy a kutatok is hasonló problémás vizet ad, ami például csecsemők számára fogyasztásra alkalmatlan, de az eltolódott tápanyag koncenrtáció miatt lehet hogy az akváriumba sem a legjobb.

AmegA
 
Szia Endi!


Sajnos a műtrágyák elterjedésével a legtöbb felszíni vízben felszaporodott a nitrát, előfordulhat hogy a kutatok is hasonló problémás vizet ad, ami például csecsemők számára fogyasztásra alkalmatlan, de az eltolódott tápanyag koncenrtáció miatt lehet hogy az akváriumba sem a legjobb.

AmegA
erre nem gondoltam, de lehet.
váltok és meglátom. köszi.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Egy low tech nanoban (30x30x35cm, kb 25 liter víz lehet benne összesen, kb 6W led világítással), ahol nincs sok növény, Green Aqua Micro és Macro adagolás ill. Seachem Excel CO2 hogy menjen? Amazonia talaj alatta NutriBasis 6in1 táptalaj van. Heti 50% vízcserével mondjuk vízcserekor 1-1ml Micro Macro, plusz 3 naponta 1-1ml és minden nap napi 1/2 ml Excel jó lehet? Köszi!
 
Sziasztok! Egy low tech nanoban (30x30x35cm, kb 25 liter víz lehet benne összesen, kb 6W led világítással), ahol nincs sok növény, Green Aqua Micro és Macro adagolás ill. Seachem Excel CO2 hogy menjen? Amazonia talaj alatta NutriBasis 6in1 táptalaj van. Heti 50% vízcserével mondjuk vízcserekor 1-1ml Micro Macro, plusz 3 naponta 1-1ml és minden nap napi 1/2 ml Excel jó lehet? Köszi!
Ne egyben tedd bele. Inkább oszd el napi adagra.
 
Indítani szeretnek egy növényes garnélás akvariumot. Viszont olvastam, hogy óvatosan kell tápozni a garnélák mellett. Lehet a napi adagot is több időben beadni, hogy egyszerre ne legyen gond?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tegnap indult egy 45x27x30 36liter NANO akva amiben Amazoina Ver.2 talaj és NutriBasis 6in1 táptalaj van. Olvastam,hogy a Ver 2. a régebbi Amazonia lightnak felel meg.

https://akvakertesz.hu/threads/the-gulch-second-time.8521/#post-497873

Kérdésem, ennél a talajnál kell az első héten folyékony tápot adni , vagy elég ami a talajban van . (A táprudak amit adtak hozzá nem kerület bele!)

Ha tápozok a napi 50% vizcsere szükséges igy is ,vagy két napi , vagy heti ? ( napi 1,5 ml Green Aqua Micro, Macro, 2,5ml Excell
Ha nem tápozok akkor az első héten mennyit kell vizet cserélnem?

Köszi
 
Ha zselés növényeket használsz, akkor érdemes már az elején tápozni. A sűrű vízcsere csak a könnyebb indításban segít. Én pl sosem adagoltam ezért külön tápot, mert gyakrabban cseréltem.
Csak a szokásos napi adagolás. Cserélj sűrűn vízet és könnyebb lesz a start, szebb lesz az akvárium.
 
Ha tápozok a napi 50% vizcsere szükséges igy is ,vagy két napi , vagy heti ? ( napi 1,5 ml Green Aqua Micro, Macro, 2,5ml Excell
Ha nem tápozok akkor az első héten mennyit kell vizet cserélnem?
Csináld úgy, ahogy a dobozán fel van tüntetve, vagyis eleinte heti 3-4x 50% csere, majd hétről hétre csökkentve az alkalmakat.
A sűrűbb vízcserére az ammónia eltávolítása miatt van szükség, amit később a beállt szűrő és a talajban elszaporodott baktériumok majd megoldanak.

A tápozást az első hetekben el lehet hagyni, egyrészt hogy ne pazarold, másrészt hogy ne tápláld az algákat, amik amúgy is jönni akarnak ilyenkor. DE! Zselés növények esetében nem célszerű elhagyni, szóval ha nem sajnálod, tápozz a leírás szerint.
 
Köszönöm nektek! 90% zselés növények kerültek bele! A tápozást 1,5 ml micro, 1,5 ml macro 2,5ml Excell, megy naponta (szombat óta) . Tegnap ( két nap után) cseréltem 50% ot.

Ami még kérdéses számomra. Az Ro vizem 5-TDS értékű GH: 4, Az akvában van Seiryu kő (15kg), ami keményíti a vizet GH:11 -re TDS 150 ,
A GH + al kell nekem igy visszasóznom a RO vizemet a cserék alkalmával ( cserekor az akva vize TDS 100 lesz) ?
 
Nem kell. A Seiryu növeli a KH-t is, de azért arra figyelj, hogy legalább minimális KH mindig legyen, ez kell a garnélák/puhatestűek páncéljához és főként a CO2 pufferhez.
 
Köszönöm nektek! 90% zselés növények kerültek bele! A tápozást 1,5 ml micro, 1,5 ml macro 2,5ml Excell, megy naponta (szombat óta) . Tegnap ( két nap után) cseréltem 50% ot.

Ami még kérdéses számomra. Az Ro vizem 5-TDS értékű GH: 4, Az akvában van Seiryu kő (15kg), ami keményíti a vizet GH:11 -re, és TDS 150 környékén mozog
A GH + al kell nekem igy visszasóznom a RO vizemet a cserék alkalmával?

Nem kell. A Seiryu növeli a KH-t is, de azért arra figyelj, hogy legalább minimális KH mindig legyen, ez kell a garnélák/puhatestűek páncéljához és főként a CO2 pufferhez.
Igen , igy gondoltam én is ,de kellett a megerősités! Köszönöm!
A KH 3-4 , a PH 6,5-7 között mozog, igy hogy nem sóztam vissza még. Co2 1sec/1bubi
 
Ha zselés növényeket használsz, akkor érdemes már az elején tápozni. A sűrű vízcsere csak a könnyebb indításban segít. Én pl sosem adagoltam ezért külön tápot, mert gyakrabban cseréltem.
Csak a szokásos napi adagolás. Cserélj sűrűn vízet és könnyebb lesz a start, szebb lesz az akvárium.
@viktorlantos az Amazonia II-nél is gyakran kell cserélni a vizet? Araki WS-ján azt mondta, hogy az új talaj nem csinál ammónia spikeokat.
Kérdésem, hogy ezt a benti akváknál mennyiben igazolódott be?
 
@viktorlantos az Amazonia II-nél is gyakran kell cserélni a vizet? Araki WS-ján azt mondta, hogy az új talaj nem csinál ammónia spikeokat.
Kérdésem, hogy ezt a benti akváknál mennyiben igazolódott be?

Valamiért az Amazonia talajjal kapcsolatosan ragadt meg, hogy eleinte gyakran kell cserélni, de a siker kulcsa, ha az első hetekben gyakrabban cserélsz, teljesen mind1 milyen talajod van.
A növények jobban fejlődnek az akvárium alga nélkül indul legtöbb esetben. Ha erőd engedi legalább az első 2 hétben legyen gyakori.
 
Valamiért az Amazonia talajjal kapcsolatosan ragadt meg, hogy eleinte gyakran kell cserélni, de a siker kulcsa, ha az első hetekben gyakrabban cserélsz, teljesen mind1 milyen talajod van.
A növények jobban fejlődnek az akvárium alga nélkül indul legtöbb esetben. Ha erőd engedi legalább az első 2 hétben legyen gyakori.
Köszönöm a válaszodat. Akkor gyúrok a vízcserékre.
 
@viktorlantos az Amazonia II-nél is gyakran kell cserélni a vizet? Araki WS-ján azt mondta, hogy az új talaj nem csinál ammónia spikeokat.
Kérdésem, hogy ezt a benti akváknál mennyiben igazolódott be?
Szia Mmccannon !😗
Nekem már 4 éves a Amazonia .
A saját tapasztalatom a aljzattal, amihez inditáskor tropica struptrate et használtam . A első héten minden nap csináltam vízcserét . A második héten pedig minden másnap . Ahogy a leírasban , felhaszálati javaslatban is írva volt . S nekem nem is volt semmi rosz tapasztalatom .😉
 
Szia Mmccannon !😗
Nekem már 4 éves a Amazonia .
A saját tapasztalatom a aljzattal, amihez inditáskor tropica struptrate et használtam . A első héten minden nap csináltam vízcserét . A második héten pedig minden másnap . Ahogy a leírasban , felhaszálati javaslatban is írva volt . S nekem nem is volt semmi rosz tapasztalatom .😉
OK, de én az új Amazóniáról érdeklődtem.
ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2
 
Back
Oldal tetejére