• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

EI, Micro/Macro táp készítése házilag

Ha lehetőséged lenne, magad kevernéd ki a tápot?


  • Total voters
    39
Megérkeztek a cuccok, itt van pár kép róla, bár ez nem sokat árul el.
Ma már ezzel tápoztam. Bekeverési arány itt kiszámitva: Yet Another Nutrient Calculator
+ felturbóztam még vassal Tom Barr ajánlása végett. (3:1:1 arányban)
450ml RO viz napi 4ml adagolással (EI daily (napi tápozás))

24,8g CSM+B
8,2g Fe-DTPA
8,2g Fe-Glukonát

Kiváncsi vagyok az eredményre, bár nagyok az elvárásaim :)

Majd pár hét múlva jelentkezem mik az eredmények, egyelőre le kellene küzdenem a fonál algát.

Mi a helyzet a táppal? Már volt elég időd tesztelni :D Mi a benyomásod?

Pár hete én is beszereztem az utolsó szükséges vegyszert, úgyhogy lesz DIY mikro tápom is. Az a baj, hogy jobban szeretem ezt a részét, mint magát az építést... o_O
 
TF mikro megszünt, nem találom sehol? Mi van helyette?
Az ugyan lehet, hogy a kereső a mikro keresőszóra nem dob semmit, de a gyártó honlapján a növényápoló szerek között - a makro mellett - megtalálod planter néven. Kinek is jutna eszébe pont ott keresni, ugye? ;):D
 
Az ugyan lehet, hogy a kereső a mikro keresőszóra nem dob semmit, de a gyártó honlapján a növényápoló szerek között - a makro mellett - megtalálod planter néven. Kinek is jutna eszébe pont ott keresni, ugye? ;):D
Megtaláltam a plantert, de mivel nekem a TF se mondott semmit és csak az AquaLine termék mellett láttam ezt a betűjelet és microja sincs, így gondoltam rákérdezek. Főleg, hogy az aqualine-ről ma olvastam először. Azt hittem valami Tropica Flora rövidítése lehet a TF. Valamint a Planter mellett a "tápsó" szó is mindenhol szerepelt és a sók közé nem soroltam volna a mikro elemeket mint a vas, réz, cink, mangán mindnek van sói pl mangán kénsavas sója MnSO4, de tudtommal nem az kerül bele. Szóval a tápsó láttán lefagytam és gondoltam kérdezek. Nem értek hozzá, mert programozó vagyok. :)
 
a sók közé nem soroltam volna a mikro elemeket mint a vas, réz, cink, mangán
Én nem is emlékszem, hogy valaha volt-e a neve "mikro" ennek a növénytápnak. Ha igen, akkor még bizonyára más volt az összetétele. Szerintem azért kellett más fantázianév, mert makroelemeket is tartalmaz, pl káliumot. Nem EI tápozáshoz való.
 
Sziasztok,
a tudatos Green Aqua macro és micro tápozás helyettesítheti teljes egészében a táptalajt?
Homogén aljzatra szeretnék váltani, mert a többrétegűt állandóan felkavarom.
 
Sziasztok,
a tudatos Green Aqua macro és micro tápozás helyettesítheti teljes egészében a táptalajt?
Homogén aljzatra szeretnék váltani, mert a többrétegűt állandóan felkavarom.
Hello,
Szerintem növényfüggő. Rengeteg növény egyáltalán nem kíván talajt. pl. Microsorum, Buce fajok. Nekik nyilván nem szükséges.
De pl. egy Vallisneria-t nehezen tudnék elképzelni olyan talaj nélkül, ami táplálja.

Megjegyzés: nekem is pont Manado-m van, low tech-ben. Az akva 3 éve működik úgy, hogy a talajba tápanyagot juttatok.
 
Back
Oldal tetejére