• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás-part

Sziasztok!

Ma vagyunk 36 naposak. Lejjebb engedtem a világítást (felére) és már pár óra elteltével lehetett látni a HC-kon, hogy sokkal jobban érzik magukat. Azokon is megjelentek a bubik amiken még soha nem is láttam és a legszebb bennük, hogy nem csak megjelentek a bubik, hanem ilyen kis sávokban folyamatosan szállnak fel belőlük. Egyenlőre az állandó minimális zöld algán kívül ami a köveken jelentkezik, több algám nem lett.

15744091_72dca93528ab171e35b13e652ab5593a_xl.jpg
 
Alakul az aki ;) Viszont fogadj meg egy tanácsot, emailcímet és telefonszámot ne írj ki ilyen helyekre, mert begyűjtik a spambotok és 300 spamed lesz a postaládádban :cautious: mindkettőt úgy szoktuk kiírni, hogy pl. papp(pont)sandor(kukac)cgr(pont)hu vagy 06harminc6hétnyolc9 stb. ;) Szóval trükkösen.
 
Na kíváncsi leszek...most nagyon beindultam :) Elméletileg mennyi időn belül lehet változás akár színben, akár növésben? És milyen alga az ami ilyenkor megjelenhet és hol? Üvegen, köveken?
Amit az előbbi hozzászólásodban írtál, tehát ha bubiznak a növények az már egy előre lépés, viszont hogy látszódjon is vlami az 1-2 hét!! Hogy milyen alga? Ami sok fényre előjöhet az az ecset alga és a zöld pont alga, ha a co2-vel is baj van akkor a fekete szakál alga.
 
Hát remélem egyik se köszön be, de gondolom ha esetleg megjelenik valamelyik az egy kis idő múlva magától el is tűnik ha hozzászokik a környezet az erősebb megvilágításhoz. Egyébként természetesen a levelek méretében és színben még nem látszódik semmi, de bubizásban és növekedésben már 1-2 nap alatt látszódott a változás. Bár lehet ez csak egy akvakertész szemének tűnik fel. :)
 
Sziasztok!

Lekopogom, hogy kezd visszaszorúlni a kezdeti algák száma és mennyisége az akváriumomban, viszont a sziklák nagyon megsínylették a dolgot. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok 30kg Seyriu követ megtisztítani, mert mondjuk fogkefével külön külön ez elég melós feladat lenne, pláne hogy a különböző mélyedésekbe és repedésekbe nem lehet belenyúlni vele!?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv,
 
Szia Sándor!

Pontosan mit látsz a sziklákon?

Nemrég tapsztaltam megdöbbenve a GA boltban amint Balázs (keymaker) a víz alat darálja elektromos fogkefével a kövek felszínéről a "plakkot"!
Elmeséltem itthon a Feleségemnek (aki egyébbként fogorvos) és még Ő is csodálkozott rajta (gondolom hogy csak a teljesen zárt rendszerű akkus szerkezetekkel lehet megcsinálni, egy sima mezítlábas elemes biztos nem örülne neki)!
Lehet kapni 2-5 ezer forint között különböző rozsdamentes fogászati szondákat is (lapos, hegyes kétvégű), amivel bárhova oda lehet férni!

A.ttila
 
Sziasztok!

Lekopogom, hogy kezd visszaszorúlni a kezdeti algák száma és mennyisége az akváriumomban, viszont a sziklák nagyon megsínylették a dolgot. Szóval a kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok 30kg Seyriu követ megtisztítani, mert mondjuk fogkefével külön külön ez elég melós feladat lenne, pláne hogy a különböző mélyedésekbe és repedésekbe nem lehet belenyúlni vele!?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv,

Melós melós, de ezt kb 2 havonta kell megejtened. Sajnos rá kell szánni azt az 1-1.5 órát. És a tisztítás után egy alapos 150%-os vízcsere is mehet.
A fogkefénél hatékonyabb módszer nincs. Az elektromos nem annyira fárasztó és egy töltéssel simán ledarálod az akid.

Mivel lehetne még tisztítani?
- amikor leengeded a vizet, fecskendezz Carbot a kövekre. ez is hatékony, vagy ha be tudod dörzsölni vele a sziklákat, de ezzel rengeteg helyre nem férsz oda.
- lehetne dörzsiszivacs stb, de ezekkel a módszerekkel az a baj, hogy erőből kell ráfeküdni a kövekre, amik könnyen elmozdulhatnak.
 
Szia A.ttila!

Igazából sok helyen van rajta zöld meg barna alga váltakozva meg egyszerűen elvesztette azt a kékes beütésű színét és megfeketedett. Egyébként az elektromos fogkefére már én is gondoltam, sőt van is egy amit már nem használok csak az a baj, hogy elemes.

Üdv,
 
Szia Sándor!

Pontosan mit látsz a sziklákon?

Nemrég tapsztaltam megdöbbenve a GA boltban amint Balázs (keymaker) a víz alat darálja elektromos fogkefével a kövek felszínéről a "plakkot"!
Elmeséltem itthon a Feleségemnek (aki egyébbként fogorvos) és még Ő is csodálkozott rajta (gondolom hogy csak a teljesen zárt rendszerű akkus szerkezetekkel lehet megcsinálni, egy sima mezítlábas elemes biztos nem örülne neki)!
Lehet kapni 2-5 ezer forint között különböző rozsdamentes fogászati szondákat is (lapos, hegyes kétvégű), amivel bárhova oda lehet férni!

A.ttila

Hát én sima elemest használok. Igaz nem kövekre, hanem az akvárium oldalán és sarkaiban lévő zöld pontalgára. Eddig még nem volt semmi baja a fogkefének.
 
Én a helyedben iszonyatosan leengedném a vizet, úgy 4-5 centisre. És egészen pici ecsettel töményen adnék neki a Carbo-ból. Csak arra kell vigyázni, hogy ne menjen a növényekre.
Nálam a régi hátfalas akinál működött. De Viktor meg tudná mondani, hogy mennyire működik köveken, mert 2 hete Balázs köves akváriumában is csináltam egy Carbo-s kezelést.
Persze az alsóbb régiókban marad a fogkefe.
 
Akkor azt is tudjátok, hogy melyik megoldással lesz látványosabb a változás, csak elektromos fogkefével, csak Carbó-s ecseteléssel, vagy ha mondjuk végigkefélem őket :) fogkefével aztán leengedem a vizet és jöhet a Carbo!?
 
Sziasztok!

Hát én sima elemest használok. Igaz nem kövekre, hanem az akvárium oldalán és sarkaiban lévő zöld pontalgára. Eddig még nem volt semmi baja a fogkefének.


A víz alattot úgy értettem hogy teljesen (egyetlen része sem volt kívűl) benne volt a fogkefe a vízben, amit egy elemesnél nem tudok elképzelni!
Gondolom Balázs azért a feltöltött akváriumban csinálta, hogy rögtön lássa a víz alatti eredményt.
Aztán folyamatosan ment egy csövön a tiszta víz az akváriumba, egy másikkal pedig szívta a mulmos, szutykos vizet amíg teljesen tiszta nem lett (mint a fog fúrásnál, -csiszolásnál)!

A.ttila
 
én is úgy értettem :) totál víz alatt volt a fogkefe. hónapok óta így használom. problémát még nem okozott se nekem, se a halaknak, se magának :D
 
Ha a fogkefével nem vagytok megelégedve használjatok fogselymet.;)

Seiryus akváriumoknál ilyenkor durván felkeményedhet a víz, szóval nem elhanyagolni a durva vízcserét utána.
 
Sziasztok!

Ígértem visszajelzést a seiryu kövek tisztításával kapcsolatban. Nos akinek van rá lehetősége az fogjon egy elektromos fogkefét és mintha a fogát mosná körkörös mozdulatokkal kezdje el megkefélni a szikláit :) A változás nagyon dúrva, teszek fel majd képet is, de váltig merem állítani, hogy ennél jobb és hatékonyabb megoldás nincsen ezeknek a szikláknak a tisztítására. Egyetlen hátránya van, hogy ha alapos akarok lenni, akkor legalább fél nap mire ezt a 30kg Seiryut megtisztítottam ;) A fogkeféről pedig csak annyit, hogy az elemes elektromos fogkefének semmi baja nem lett, hozzáteszem egyetlen hely van rajta ahol az elemes belső része vizet kaphat, ott ahol lepattintod, hogy pl elemet tudj cserélni. Ezt úgy oldottam meg, hogy rátekertem egy kis darab zacskót és jól betekertem azt a részét ragasztószalaggal.

Lényeg a lényeg, aki látványos eredményt akar elérni, annak ez a leghatékonyabb megoldás.

Üdv,
 
Én is 4-5 hete gyakorlatozom a kövekkel, de csak sima fogkefét találtam itthon. Pepecs meló, de a a fogkefe tényleg csodákra képes. Újságoltam a feleségemnek, hogy a többiek elektromos fogkefével oldják meg ezt a problémát, de mivel nekünk nincs (nem szeretem) elektromos fogkefénk, marad a kézi sikálás. Erre ő bement a fürdőszobánkba és kihozott két elektromos fogkefét. Volt öröm, ki is próbáltam az egyikkel a sikát. Tényleg nagyon hatásos, semmi perc alatt lekapja a retket a kövekről. (y)
 
Back
Oldal tetejére