• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás-part

Azt a megoldást már próbáltam, de ha kis követ teszek be akkor azon nem tud megülni annyi aljzat és ugyanúgy lefolyik, ha viszont nagyobbat teszek be akkor viszont nagyot ront a sziklák elrendezésének az összképén. Lehet, hogy nem hc-t kellene oda tennem hanem pl mohát ragasztanom?
 
13 naposan...

15478531_2542b21afdbcf567a5a952c72dfe3f3b_m.jpg
 
Nagyon zorall lesz, ha beindulnak a növények. ;) Egyedül az előtérben lévő kis kő zavarja a szemem, de ez egyéni perverzió. :D
 
Sziasztok!

Sajnos egy nem várt életforma "szövi hálóit" az akiban, mégpedig a Rhizoclonium. Az okát még keresem. Valakinek ötlete illetve tapasztalata a keletkezésével vagy az irtásával kapcsolatban?

Üdv,
Sanyi
 
pappsandor said:
Sziasztok!

Sajnos egy nem várt életforma "szövi hálóit" az akiban, mégpedig a Rhizoclonium. Az okát még keresem. Valakinek ötlete illetve tapasztalata a keletkezésével vagy az irtásával kapcsolatban?

Üdv,
Sanyi

Egy rakat amano garnéla elintézné. Amit tudsz szedd ki kézzel és kellene pár garnéla, hogy a maradék melót elitézzék.
Blackout is rendesen megtizedeli.
 
A. Kavicsos said:
Szia Sándor!

Mennyit világítasz?
Tápozol?

Nem látszanak a növények túl boldognak!

Valami nem stimmel!

A.ttila

2 hetes képen még nem is fognak ;)
A HC-s akváriumok nagy részén beköszön ez az alga. Ilyen kövekkel kombinálva még inkább gyakori.
1-2 hét és megszűnik kellő odafigyeléssel.
 
Sziasztok!

Válaszolva a kérdésekre:

1. Mennyit világítasz?
Válasz: Napi 7 órát. 17-24-ig.

2.Tápozol?
Válasz: Igen. Green Aqua Macro (1 nyomás/nap), Green Aqua Micro (1 nyomás/nap), Easy-Life Easy Carbo (2,5ml/nap)

3.Nem látszanak a növények túl boldognak!
Válasz: Ez egy érdekes történet. Leültettem 7 cserép HC-t, ami a 2. nap után elkezdett barnulni és szétfoszlani. Kb 4 cserépnyi el is rohadt, de nem nyúltam hozzájuk és kb 1 hét után elkezdték hozni az új leveleket csak az volt a baj hogy a száruk és a gyökereik is foszlottak és nem lehetett őket megmenteni. A másik fele most kezd kicsit gyorsabban beindulni, de azoknak érdekes módon semmi baja nem lett.

Lenne pár kérdésem:

1. A következő élőlényekből hány db-ot ajánlatok az akváriumba ami ideális lenne?:
Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa
Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra
Amano garnéla

Valamint attól félek, hogy a Otocinclus affinis - Törpe szívóharcsa és az Amano garnélák miatt fel fognak jönni a HC-k. Valakinek tapasztalata erről?

Üdv,

Sanyi
 
A sikeres HC ültetvényhez rendesen kell pörgetni a CO2-t. Az a baj hogy a CO2 beoldás sokmindentől függ ezért valakinek könnyebben megy valakinek nehezebben.

Nálunk a 60 literes akváriumban 3-4 bubi-seccel megy a difis beoldás, ami legtöbb esetben pl egy 240-es akvárium tápozásához is elég kellene hogy legyen. De a difi nem a leghatékonyabb pláne a HC szerű szőnyeg növényeknek.

3-4 Oto, 15-20 Boraras, 10 amano garnéla kb a létszám egy ilyen akváriumba.

Oto miatt nem jön fel a HC, de az Amano-k ki fogják pörgetni ami nins rendesen begyökerezve. Azokkal várj még egy kicsit.
 
Nálam 1 bubi-seccel megy a difis beoldás mert ha feltolom 2-re akkor már folyamatosan sárga a drop checker és csak így tudom tartani a folyamatos zöld színét, valamint ha felcsavarom 2 körülire a bubi-secet akkor azt vettem észre, hogy nagyobb bubik jönnek és amint kijön a bubi elszökik az akváriumból.

Azért akartam amanokat mert Rhizoclonium-om van és ugye ők nagyban segítenének eltüntetni mert attól félek, hogy tönkreteszi a maradék hc-ket is.
 
Szerintem kevés az 1ml(nyomás)/nap táp.3millit kellene adnod abban az esetben,ha heti 50% vizet cserélsz.
Ahogy nézem,alig 2 hetes az akid és visszaolvasva naponta 30%-ot cserélsz.
Pillanatnyilag olyan,mintha nem is adnál tápot,mert rögtön még az nap ki is veszed a vízcserével.
amíg naponta cserélsz vizet,a heti mennyiséget be kell önlened,hogy megfelelő legyen a szint.
Ahogy csökkented a cseréket,úgy csökkentsd majd a tápot is.
Ennek megfelelően a co2-őt is nyomni kell rendesen.

2 nap alatt nem szokott barnulni a HC.Ültetésnél talán túl sokáig volt víz nélkül,nem spriccelted.

Az Amanok nem bántják a HC-t
 
Egyetértek tibicuk-al. Nekem 54 literes az akim és 2ml mikrót, makrót, E. Carbot adagolok naponta.
A kezdeti időszakban nálam napi vízcsere mellett 14ml, heti 3 vízcsere mellett 7ml, heti 2 vízcsere mellett 5ml ment bele naponta. (Természetesen mindegyik vízcsere 50%-os volt.) A negyedik hétre el is értem a mostani adagoláshoz és azóta is minden okés.

Milyen kemény a vized?
 
A mai napon 17 napos az aki. Eddig napi 30%-os vízcserét alkalmaztam. Mennyire fokozatosan térjek át a heti 50%-os vízcserére? Akár egyik napról a másikra vagy fontos a fokozatosság? És azt hogyan milyen ütemben és mennyit?
 
pappsandor said:
A mai napon 17 napos az aki. Eddig napi 30%-os vízcserét alkalmaztam. Mennyire fokozatosan térjek át a heti 50%-os vízcserére? Akár egyik napról a másikra vagy fontos a fokozatosság? És azt hogyan milyen ütemben és mennyit?
Azért a két hét után már ajánlatos lenne nem naponta cserélni!! Fokozatosan mondanám a vízcserék gyakoriságát, mostantól 2 naponta 50 vagy 30%-ot majd a következő héten 3 naponta és a végén marad a heti 1 vízcsere. ;)
 
Mikro, Makro: Ezen a héten: (3 vízcsere) naponta 10ml, Jövő héten: ( 2 vízcsere) 7ml, Utána: (1 vízcsere) 3ml naponta.
Carbobol napi 3ml.
50% vízcsere mellett.
 
Ha ezt követem de csak 30%-os vízcserével akkor mi változik? Nem mintha nehezemre esne 30 helyett 50%-os vízcserét alkalmazni csak érdekességképpen kérdezem.
 
Back
Oldal tetejére