• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első szárnypróbálgatás

Nem ragtak meg. Az a buce elolvadt es ok a mar bomlo reszeket ettek, aminek orulj inkabb hiszen igy kevesbe terheli a vized. En a helyedben neznek egy pht, attol fuggoen hogy mivel sozol vissza (pl csak Gh+), lehet hogy tul alacsony a Khd es emiatt nagy a ph ingadozas a CO2vel.
Köszönöm a segítséget, valóban csak GH+-szal sózok vissza. Szerzek be tesztet és mérek! Köszi még egyszer!
 
Sziasztok!

Megtörténtek a mérések, az alábbiakat kaptam.
A TDS 120-130 között van, ezt ugye az ozmóvíz visszasózásával érem el. A Gh így 4,5 lett, a Kh 0.
Ph-t is mértem a tanácsnak megfelelően, ez a világítási időszakban igen alacsony, 5,8 körüli lett, míg a világítási időn kívül kb. 6,2-6,3-ra megy fel.
Eddigi infóim alapján ezek túlságosan alacsony értékek, elképzelhető, hogy ez okozza az egyes növényeken megfigyelhető problémákat, olvadást? Vagy önmagában ez az ingadozás lehet a probléma, esetleg mindkettő?
5-10 liter víz csapvízre történő cseréje megoldhatja a prblémát?

Köszönöm a segítséget! Üdv Mindenkinek!

u.i.: beszereztem egy kis Rotala Orange Juice-t és beültettem a Vietnam H’ra közé-mellé, hogy kicsit majd feldobja a látványt az eltérő színével és levélformájával. Dobok egy képet is a jelenlegi állapotról.
 
Szia!
Láttam, hogy neked is vannak süncsigáid. Nekem pluszba növénnyel jöttek hólyagcsigák, amin meglepődtem hogy nem igazán tudnak elszaporodni, pedig sokan küzdenek ellene.
Azt vettem észre, hogy a házuk egyre átlátszóbb lesz és mintha gyengülne az anyaga. Nálam 3-4nk körüli a kh, ami azért szintén elég lágy. Sünik miatt kérdezem, hogy a lágyvíz hosszútávon nem vágja haza a csigákat?
Egyébként amikor nálam 0 körüli volt a kh, nálam is nagyon ingadozott a ph. Egyezményesen a dennerlének a gh&kh boosterét ajánlják a tapasztaltabbak visszasózáshoz, elég drága, de egyszer kell megvenni és kb. örökké elég. Most még én is kezelt csapvízzel keményítek vissza, de fogok venni.
 
Szia!
Láttam, hogy neked is vannak süncsigáid. Nekem pluszba növénnyel jöttek hólyagcsigák, amin meglepődtem hogy nem igazán tudnak elszaporodni, pedig sokan küzdenek ellene.
Azt vettem észre, hogy a házuk egyre átlátszóbb lesz és mintha gyengülne az anyaga. Nálam 3-4nk körüli a kh, ami azért szintén elég lágy. Sünik miatt kérdezem, hogy a lágyvíz hosszútávon nem vágja haza a csigákat?
Egyébként amikor nálam 0 körüli volt a kh, nálam is nagyon ingadozott a ph. Egyezményesen a dennerlének a gh&kh boosterét ajánlják a tapasztaltabbak visszasózáshoz, elég drága, de egyszer kell megvenni és kb. örökké elég. Most még én is kezelt csapvízzel keményítek vissza, de fogok venni.
Szia!
Én is tartok tőle, hogy hosszútávon gond lesz a sünikkel ennyire lágy vízben, illetve ilyen alacsony Ph-n. Egyelőre ránézésre teljesen rendben vannak. Eddigi ismereteim szerint a 6 alatti Ph többeknél elhullást okozott, az alacsony oldott anyag tartalommal kapcsolatban is olvastam, hogy károsítja a házukat (ha belegondolunk, így kb. nincs miből épülnie a házuknak). 3-4 körüli kh és 8 körüli gh szerintem már elég lehet nekik, de ezt a szakik jobban meg tudják mondani.
Köszi a tanácsot, kipróbálom ezt a dennerle sót.
 
Sziasztok!

Vannak gondok...több növényem sem érzi túl jól magát:

2 garnéla is elhullott az utóbbi napokban emellett, fogalmam nincs, mi lehet az oka.

Holnaptól Gh és Kh visszasózás is lesz, ettől remélek némi változást (jelenleg 5,7-6,3 között ingadozik napközben a Ph), de aztán lehet, hogy teljesen vakon vagyok. Tapasztalt kollégáktól szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy merre induljak.

Köszönöm előre is!
 
Elsőnek próbálj emelni a pH értéken. Akár a Kh emeléssel. Elsőnek célozd meg a Gh 7-8 és KH 3 körüli értéket ahogy írtad. A csigáknak is jobb lesz.
A buchera rothadásra nincs ötletem. Ha anubiasz lenne, akkor Van ilyen betegség náluk. Ott a rizómát kell levágni ott ahol még nem rothad.
Esetleg próbáld meg. Talán segít.
 
Köszönöm!
A holnapi vízcsere után igyekszem ezeket az értékeket beállítani.
Közben lehetőségem nyílt a nitrát, foszfát és vas mennyiségének megmérésére is. A tesztek alapján egyikből sincs kimutatható mennyiség az akvárium vizében. Normális ez??
ADA tápozást használok továbbra is gyártói ajánlás szerint, Seachem Excellel kiegészítve. A tápot reggel kapja az akvárium, a mérést most végeztem el (a fény 14-től 21 óráig megy). Tudom, hogy az ADA elv szerint nincs teletolva a víz tápanyagokkal, de azért ez az eredmény igencsak meglepett. Lehet, hogy ettől szenved néhány növényem?
 
Köszönöm!
A holnapi vízcsere után igyekszem ezeket az értékeket beállítani.
Közben lehetőségem nyílt a nitrát, foszfát és vas mennyiségének megmérésére is. A tesztek alapján egyikből sincs kimutatható mennyiség az akvárium vizében. Normális ez??
ADA tápozást használok továbbra is gyártói ajánlás szerint, Seachem Excellel kiegészítve. A tápot reggel kapja az akvárium, a mérést most végeztem el (a fény 14-től 21 óráig megy). Tudom, hogy az ADA elv szerint nincs teletolva a víz tápanyagokkal, de azért ez az eredmény igencsak meglepett. Lehet, hogy ettől szenved néhány növényem?
Az lehet. Mivel kialakulhat így tápanyag hiány sajnos. :(
 
Sziasztok!
Jó ideje nem írtam a naplóba, igazából nem történt semmi különleges, minden szépen növekedik, fejlődik. Volt pár növénycsere, illetve 1-2 növénnyel továbbra is küzdök.
Ami viszont ma megütötte a szemem, hogy a süncsigáim elég ramaty állapotba kerültek. Egy ideje látom a házukon, hogy valami nem oke, de most jobban megvizsgálva őket, komolyabb lehet a gond. Csatolok pár képet, szerintetek mi baja a süniknek? :cry:

Köszi a segítséget előre is! Jó kertészkedést mindenkinek!
 
Sziasztok!
Jó ideje nem írtam a naplóba, igazából nem történt semmi különleges, minden szépen növekedik, fejlődik. Volt pár növénycsere, illetve 1-2 növénnyel továbbra is küzdök.
Ami viszont ma megütötte a szemem, hogy a süncsigáim elég ramaty állapotba kerültek. Egy ideje látom a házukon, hogy valami nem oke, de most jobban megvizsgálva őket, komolyabb lehet a gond. Csatolok pár képet, szerintetek mi baja a süniknek? :cry:

Köszi a segítséget előre is! Jó kertészkedést mindenkinek!
Szia.
Szép az akvád,a csiguszoknak sajnos túl lágy a vized.
Az enyémek is így néznek ki sajnos.
 
Sziasztok!

Sajnos felszámolásra kerül a 64 literes high-tech akváriumom, így eladóvá váltak egyebek mellett az alábbiak:

  • Green Aqua opti-white 64 literes akvárium (60x30x36 cm)
  • JBL alátét szivacs
  • OASE Biomaster 350 külső szűrő biológiai és kémiai szűrőanyagokkal
  • ADA AQUASKY G 601 LED lámpa
  • GreenWorks üveg kifolyócső (13 mm)
  • GreenWorks üveg befolyócső (17 mm)
  • Twinstar 2 M5 víz sterilizátor
  • Green Aqua RO készülék (190 l/nap)
  • Oase OptiMax 2000 vízpumpa
  • GreenWorks CO2 palack 2 kg
  • Oxyturbo Major 2 CO2 reduktor tűszeleppel
  • Green Aqua mágnesszelep
  • ADA DOOA CO2 buborékszámlálós diffúzor
  • Green Aqua CO2 üveg nano tartósteszt
  • Green Aqua digitális időkapcsoló (2 db)
  • Eheim Skim350 felszíntisztító
  • GreenWorks TDS mérő
  • ADA DOOA 25,5 cm egyenes csipesz
  • ADA DOOA 17 cm hajlított olló
  • ADA spring washer M csőtisztító
  • Eheim duplacsap (16/22 mm)
  • Eheim pengés algakaparó
  • ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő
  • Seachem összehajtható vízhordó (20 l)
  • 40 literes kemény falú hordó
  • Akváriumszekrény (70x45 cm-es, 105 cm magas egyedileg, kifejezetten akváriumhoz gyártott nagy teherbírású, fehér színű szekrény)

Ezek mellett vannak eladó/elvihető növények, víztesztek, csövek, dekorációs elemek, egyebek. Ingyen elvihető továbbá 6 db kalászhal, néhány amano garnéla és süncsiga.

Üdv Mindeninek!
 
Szia! Írtam, hogy mik érdekelnének, a víztesztek, állatkák, csőtisztító, vízhordó, algakaparó, hordó amikre szeretnék egy árat. :) köszi
 
Sziasztok!

Sajnos felszámolásra kerül a 64 literes high-tech akváriumom, így eladóvá váltak egyebek mellett az alábbiak:

  • Green Aqua opti-white 64 literes akvárium (60x30x36 cm)
  • JBL alátét szivacs
  • OASE Biomaster 350 külső szűrő biológiai és kémiai szűrőanyagokkal
  • ADA AQUASKY G 601 LED lámpa
  • GreenWorks üveg kifolyócső (13 mm)
  • GreenWorks üveg befolyócső (17 mm)
  • Twinstar 2 M5 víz sterilizátor
  • Green Aqua RO készülék (190 l/nap)
  • Oase OptiMax 2000 vízpumpa
  • GreenWorks CO2 palack 2 kg
  • Oxyturbo Major 2 CO2 reduktor tűszeleppel
  • Green Aqua mágnesszelep
  • ADA DOOA CO2 buborékszámlálós diffúzor
  • Green Aqua CO2 üveg nano tartósteszt
  • Green Aqua digitális időkapcsoló (2 db)
  • Eheim Skim350 felszíntisztító
  • GreenWorks TDS mérő
  • ADA DOOA 25,5 cm egyenes csipesz
  • ADA DOOA 17 cm hajlított olló
  • ADA spring washer M csőtisztító
  • Eheim duplacsap (16/22 mm)
  • Eheim pengés algakaparó
  • ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő
  • Seachem összehajtható vízhordó (20 l)
  • 40 literes kemény falú hordó
  • Akváriumszekrény (70x45 cm-es, 105 cm magas egyedileg, kifejezetten akváriumhoz gyártott nagy teherbírású, fehér színű szekrény)

Ezek mellett vannak eladó/elvihető növények, víztesztek, csövek, dekorációs elemek, egyebek. Ingyen elvihető továbbá 6 db kalászhal, néhány amano garnéla és süncsiga.

Üdv Mindeninek!
Ár(ak)?
 
Sziasztok!

Sajnos felszámolásra kerül a 64 literes high-tech akváriumom, így eladóvá váltak egyebek mellett az alábbiak:

  • Green Aqua opti-white 64 literes akvárium (60x30x36 cm)
  • JBL alátét szivacs
  • OASE Biomaster 350 külső szűrő biológiai és kémiai szűrőanyagokkal
  • ADA AQUASKY G 601 LED lámpa
  • GreenWorks üveg kifolyócső (13 mm)
  • GreenWorks üveg befolyócső (17 mm)
  • Twinstar 2 M5 víz sterilizátor
  • Green Aqua RO készülék (190 l/nap)
  • Oase OptiMax 2000 vízpumpa
  • GreenWorks CO2 palack 2 kg
  • Oxyturbo Major 2 CO2 reduktor tűszeleppel
  • Green Aqua mágnesszelep
  • ADA DOOA CO2 buborékszámlálós diffúzor
  • Green Aqua CO2 üveg nano tartósteszt
  • Green Aqua digitális időkapcsoló (2 db)
  • Eheim Skim350 felszíntisztító
  • GreenWorks TDS mérő
  • ADA DOOA 25,5 cm egyenes csipesz
  • ADA DOOA 17 cm hajlított olló
  • ADA spring washer M csőtisztító
  • Eheim duplacsap (16/22 mm)
  • Eheim pengés algakaparó
  • ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő
  • Seachem összehajtható vízhordó (20 l)
  • 40 literes kemény falú hordó
  • Akváriumszekrény (70x45 cm-es, 105 cm magas egyedileg, kifejezetten akváriumhoz gyártott nagy teherbírású, fehér színű szekrény)

Ezek mellett vannak eladó/elvihető növények, víztesztek, csövek, dekorációs elemek, egyebek. Ingyen elvihető továbbá 6 db kalászhal, néhány amano garnéla és süncsiga.

Üdv Mindeninek!
Szia,
Tőlem is ment üzenet.
 
Sziasztok!

Sajnos felszámolásra kerül a 64 literes high-tech akváriumom, így eladóvá váltak egyebek mellett az alábbiak:

  • Green Aqua opti-white 64 literes akvárium (60x30x36 cm)
  • JBL alátét szivacs
  • OASE Biomaster 350 külső szűrő biológiai és kémiai szűrőanyagokkal
  • ADA AQUASKY G 601 LED lámpa
  • GreenWorks üveg kifolyócső (13 mm)
  • GreenWorks üveg befolyócső (17 mm)
  • Twinstar 2 M5 víz sterilizátor
  • Green Aqua RO készülék (190 l/nap)
  • Oase OptiMax 2000 vízpumpa
  • GreenWorks CO2 palack 2 kg
  • Oxyturbo Major 2 CO2 reduktor tűszeleppel
  • Green Aqua mágnesszelep
  • ADA DOOA CO2 buborékszámlálós diffúzor
  • Green Aqua CO2 üveg nano tartósteszt
  • Green Aqua digitális időkapcsoló (2 db)
  • Eheim Skim350 felszíntisztító
  • GreenWorks TDS mérő
  • ADA DOOA 25,5 cm egyenes csipesz
  • ADA DOOA 17 cm hajlított olló
  • ADA spring washer M csőtisztító
  • Eheim duplacsap (16/22 mm)
  • Eheim pengés algakaparó
  • ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő
  • Seachem összehajtható vízhordó (20 l)
  • 40 literes kemény falú hordó
  • Akváriumszekrény (70x45 cm-es, 105 cm magas egyedileg, kifejezetten akváriumhoz gyártott nagy teherbírású, fehér színű szekrény)

Ezek mellett vannak eladó/elvihető növények, víztesztek, csövek, dekorációs elemek, egyebek. Ingyen elvihető továbbá 6 db kalászhal, néhány amano garnéla és süncsiga.

Üdv Mindeninek!
Szia!
Én jelentkeznék az állatokra, növényekre és dekorelemekre, JBl alátétre.
Köszi
Csilla
 
Köszönöm az eddigi érdeklődéseket, az a kérésem, hogy írjatok elérhetőséget, mert sajnos privátot nem tudok küldeni itt. Holnapig mindenkinek válaszolok, addig kérek türelmet, mert rengeteg az érdeklődő.
Köszi!
 
Sziasztok!

Sajnos felszámolásra kerül a 64 literes high-tech akváriumom, így eladóvá váltak egyebek mellett az alábbiak:

  • Green Aqua opti-white 64 literes akvárium (60x30x36 cm)
  • JBL alátét szivacs
  • OASE Biomaster 350 külső szűrő biológiai és kémiai szűrőanyagokkal
  • ADA AQUASKY G 601 LED lámpa
  • GreenWorks üveg kifolyócső (13 mm)
  • GreenWorks üveg befolyócső (17 mm)
  • Twinstar 2 M5 víz sterilizátor
  • Green Aqua RO készülék (190 l/nap)
  • Oase OptiMax 2000 vízpumpa
  • GreenWorks CO2 palack 2 kg
  • Oxyturbo Major 2 CO2 reduktor tűszeleppel
  • Green Aqua mágnesszelep
  • ADA DOOA CO2 buborékszámlálós diffúzor
  • Green Aqua CO2 üveg nano tartósteszt
  • Green Aqua digitális időkapcsoló (2 db)
  • Eheim Skim350 felszíntisztító
  • GreenWorks TDS mérő
  • ADA DOOA 25,5 cm egyenes csipesz
  • ADA DOOA 17 cm hajlított olló
  • ADA spring washer M csőtisztító
  • Eheim duplacsap (16/22 mm)
  • Eheim pengés algakaparó
  • ADWA AD-12 digitális pH és hőmérséklet mérő
  • Seachem összehajtható vízhordó (20 l)
  • 40 literes kemény falú hordó
  • Akváriumszekrény (70x45 cm-es, 105 cm magas egyedileg, kifejezetten akváriumhoz gyártott nagy teherbírású, fehér színű szekrény)

Ezek mellett vannak eladó/elvihető növények, víztesztek, csövek, dekorációs elemek, egyebek. Ingyen elvihető továbbá 6 db kalászhal, néhány amano garnéla és süncsiga.

Üdv Mindeninek!
Szia!

Az egyébb dolgokról tudnál egy összképet mutatni?
 
Szia!
Én jelentkeznék az állatokra, növényekre és dekorelemekre, JBl alátétre.
Köszi
Csilla
Szia!
Úgy néz ki, hogy növényeket tudok adni és az alátétet. Az állatokat és a dekort a héten viszik, ha minden igaz. Budapest XI. kerületben vagyok, onnan elvihetőek a cuccok. Délután tudunk telefonon egyeztetni, ha érdekelnek.
Üdv,
Balázs
 
0630 853 1140
Nem is látod egyébként az üzit?
Köszönöm
Szia!

Látom, csak válaszolni nem tudok ott.

Víztesztek (ezekkel 2-3 mérés lett végezve összsen):
JBL pH (6,0-7,6) cseppteszt 1000 Ft
JBL PO4 cseppteszt 1500 Ft
JBL Fe cseppteszt 2000 Ft
JBL NO3 cseppteszt 2500 Ft
Egyben 6000 Ft-ért tudom odaadni.

A hajlított ADA olló 8000 Ft.

Amiket írtál, azokból ezek vannak jelen pillanatban szabadok. Növényeket tudunk még válogatni, azért nem kérek pénzt, ha valami tetszik, tudsz belőle vinni. Bp. XI. kerület a helyszín.

Üdv!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére