• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás-part

Sziasztok!

Sürgősen segítségre lenne szükségem. Több alga is megjelent az akváriumban. Egyrészt a Seyriu kövek folyamatosan zöldülnek, valamint továbbra is egyre több helyen jelenik meg és egyre sűrűbb (hiába vettem 1 Black Mollyt nem sokat segít a dolgon), hozzáteszem ez az alga azóta ütötte fel a fejét amióta lejjebb tettem a világítást, hogy színben és növésben is beinduljanak a növények ami ennek hatására meg is történt ezért sem merem feljebb tenni a világítást, illetve most láttam egy új algát is ami fekete, drót szerű és össze van gabalyodva.

Mit javasoltok, mit tegyek?
 
Sziasztok!

Sürgősen segítségre lenne szükségem. Több alga is megjelent az akváriumban. Egyrészt a Seyriu kövek folyamatosan zöldülnek, valamint továbbra is egyre több helyen jelenik meg és egyre sűrűbb (hiába vettem 1 Black Mollyt nem sokat segít a dolgon), hozzáteszem ez az alga azóta ütötte fel a fejét amióta lejjebb tettem a világítást, hogy színben és növésben is beinduljanak a növények ami ennek hatására meg is történt ezért sem merem feljebb tenni a világítást, illetve most láttam egy új algát is ami fekete, drót szerű és össze van gabalyodva.

Mit javasoltok, mit tegyek?

A baj a sok fénnyel van. Hiába a gyors növekedés, ha az alga is ezt szereti. Most a dilemma az, hogy mire vagy képes ezért a gyors növekedésért.
Ilyenkor 2-3x annyi karbantartás kell. Lehet hetente kell sikálnod a köveidet is. Heti 2 vízcsere stb. Elképzelhető, hogy picit csavarni kell felfelé a CO2-n.
Összességében egy óriási meló ezt a kicentizett egyensúlyt tartani. Nagy valószínűséggel az alga nyer majd feletted és te hamarabb adod majd fel.

Próbáld ki 1-2 hétig, hogy rendben tudod e tartani az akváriumot. Ha úgy érzed ez nem megy inkább emeld vissza. Nálunk is sok volt a LED a 60-as aki fölött. Végül feladtuk és a kicsit lassabb növekedést válsztottuk a kevesebb karbantartással.

Nagyobb akiban kevesebb a gond, de ezekben a 60-as medencékben azért még törékeny az egyensúly.
 
Gondoltam, hogy a sok fénnyel lesz a probléma. Egyébként én sikálnám a köveket akár hetente is, a baj csak az, hogy annyira algásodnak, hogy amire a 30 kiló Seiryu végére érek addigra kezdhetem az egészet az elejéről. Viszont engem személy szerint sokkal inkább aggaszt a növények algásodása mint a köveké. Ha a növekedés lassabb lesz az még nem is akkora probléma hanem azt nem akarom, hogy a gyönyörű élénk zöld színük sötétebb legyen. Ezt az 1-2 hetet már megvártam, de úgy érzem, hogy ez így nem fog működni úgyhogy úgy döntöttem visszateszem a világítást de nem az eredeti magasságra, hanem a kettő közé? Algásodás szempontjából itt 1-2 centi is számíthat?
 
Nagyon jó a scape meg a mohás hatás. Hogy tapasztalod, hosszútávon fenntartható ilyen jó formában egy ilyen jellegű elrendezés? Gratula tényleg!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok!

Köszi Schruz, ha eltalálom azt a magasságot a világítással, hogy eltűnjenek az algák és a növények is megtartsák a mostani színüket akkor igen. Tegnap feljebb tettem a világítást az eredeti és a mostani közé, úgyhogy várom a növények és az algák reakcióját, a Black Mollyt még bent hagytam.
 
Ezek az algák ha eltalálom a világítással a megfelelő magasságot akkor maguktól el fognak tűnni? Csak mert például a fonal algát megfogni sem lehet.
 
Szűrő lekapcs, fecskendőbe a cucc és tű hozzá, aztán szépen óvatosan mehet rá az anyag. A mohák nem tolerálják és még talán az anubias, de a többiekkel nem volt gondom. Én is küzdök az algával, de ez nem rossz módszer.
 
A problémám, hogy a legtöbb helyen pont mohán (Fissidens fontanus) van a legtöbb alga. Egyébként hány ml-t szoktál ilyen esetben szétlocsolni és milyen gyakran, valamint a szűrőt mennyivel utána kapcsolod vissza?
 
Huhhh, ő kevésbé fogja tolerálni a face-be a carbot :(.
Én a napi adagomat szoktam így elosztani szépen vagyis nem a flowba szoktam engedni (ilyen is előfordul), hanem közvetlenül a problémás helyekre összpontosítom az adagolást. 120 l-es az akim és napi 5 ml-t szoktam így szétlocsolni. A szűrőt úgy 5 percig hagyom állni.
 
A problémám, hogy a legtöbb helyen pont mohán (Fissidens fontanus) van a legtöbb alga. Egyébként hány ml-t szoktál ilyen esetben szétlocsolni és milyen gyakran, valamint a szűrőt mennyivel utána kapcsolod vissza?

Ezt a mohát ne carbozd és peroxide-ot se használj rá mert elég.
Elő a fogkefét és picit simogasd meg vele. A legtöbb alga ami megtelepedik rajta leszedhető így.
Persze vízcserénél egy dúrva porszívózást azért kellene nyomni rá, mert túl sok a mulm benne ezért algásodik.
 
A problémám csak az, hogy mivel ezek a mohák a sziklákhoz vannak ragasztva és abban a pillanatban, hogy valami egy kicsit hozzáér vagy elengedi a sziklát vagy pedig leszakad belőle egy szál ami hónapokig nőtt mivel ez a moha nagyon lassú növésű.
 
ADA phyton git, nem olcsó, de kb. 1 évig elég. Carbos pohárban felhígítod és mehet a mohára amikor le van állítva a szűrő.
 
Az ADA Phyton Git - Antimikrobiális algaölő leírásában az van, hogy fára alkalmazható. Ettől függetlenül ugyanúgy alkalmazhatom seiryu kövekre vagy közvetlen növényekre is pl mohákra annélkül, hogy elégnének. Illetve muszály közvetlenül az algás felületre juttatnom vagy az is elegendő ha az áramlatba csöpögtetem?
 
Az ADA Phyton Git - Antimikrobiális algaölő leírásában az van, hogy fára alkalmazható. Ettől függetlenül ugyanúgy alkalmazhatom seiryu kövekre vagy közvetlen növényekre is pl mohákra annélkül, hogy elégnének. Illetve muszály közvetlenül az algás felületre juttatnom vagy az is elegendő ha az áramlatba csöpögtetem?

Ugy inkabb megelozesre valo
 
Back
Oldal tetejére