• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Low-tech 64l, sziklás

Az akvárium egy héttel az ültetés után (január 20-án):
2019-01-20_10h12m35s_DSC_0662.jpg


Közeli kép a jobb oldalról:
2019-01-20_10h12m42s_DSC_0663.jpg


Mindegyik növény növekedésnek indult:
- a tripartita szépen magára talált, sok új hajtást és levelet hozott, egészen dzsungel formája lett.
- az MC és szépen beindult, kb. kétszerese lett a lefedett terület
- a fű elkezdett gyökereket növeszteni, ami az akvárium oldalán látszott igazán jól (napi kb. 1cm-t haladt lefelé).
- a hirsuta néhány új levelet hozott
- a moha kiegyenesedett és elkezdett növekedni

A mohával még barátkozok, mert azért nem pont ilyennek képzeltem el, egyelőre szerintem kicsit hülyén néz ki a köveken, de majd remélem terjedni fog és egy kis nyírás segít rajta.
 
Utoljára módosított:
Jó lesz ez! :)
A Tripartitára tényleg vigyázni kell, hajlamos elszabadulni. Az Aciculárissal pedig mivel közel van a fényhez, magasabbra ültetted, nem hiszem hogy gond lesz. A Hirsuta nálam kudarc volt, sajna.
 
Nemek tetszik és örülök, hogy egyenlőre algamentes az akva. Bár a gyakori vízcsere is az algák ellen dolgozott.
A vizet 24 órát a klór távozása miatt tesszük félre betöltés előtt, nem?
 
Jó lesz ez! :)
A Tripartitára tényleg vigyázni kell, hajlamos elszabadulni. Az Aciculárissal pedig mivel közel van a fényhez, magasabbra ültetted, nem hiszem hogy gond lesz. A Hirsuta nálam kudarc volt, sajna.

Köszi :)

Milyen élőlényeket tervezel bele? Hal, garnéla?
A tervem egyelőre 4 oto és 6 neon. Két hét múlva teszem majd be az oto-kat, ha nem lesz előbb alga.
 
Nemek tetszik és örülök, hogy egyenlőre algamentes az akva. Bár a gyakori vízcsere is az algák ellen dolgozott.
A vizet 24 órát a klór távozása miatt tesszük félre betöltés előtt, nem?
Használom azt a vízkezelő cuccot (Seachem Prime), az állítólag azonnal kiveszi a klórt (gondolom megköti valahogy). Ennek ellenére pihentettem a CO2 miatt. Most is itt áll két vödör a konyhában az esti vízcseréhez :)
 
Még annyi, hogy az első 10 napban minden nap kapott 5 ml Seachem Stability-t a bacik kedvéért. A 10 napon elfogyott :)
 
Nemek tetszik és örülök, hogy egyenlőre algamentes az akva. Bár a gyakori vízcsere is az algák ellen dolgozott.
A vizet 24 órát a klór távozása miatt tesszük félre betöltés előtt, nem?
Nem kell pihentetni a vizet, a vízkezelő semlegesíti a klórt, kloramint stb. A Seachem Prime pedig rendkívül gazdaságos, nagyon jó szer, a legjobb választás v
Köszi :)


A tervem egyelőre 4 oto és 6 neon. Két hét múlva teszem majd be az oto-kat, ha nem lesz előbb alga.
A neonhalat nagynak találom ide, én a 112 literesbe tartottam őket. Nézz rá az Amanda lazacra vagy a Hengeli, Espei razbórára, hátha megtetszik. Ajánlom még valamilyen garnéla beszerzését, amit nem esznek meg a halak. Ők nem csak takarítanak, hanem érdekes, jópofa élőlények.
 
Ez igen! Nekem sok év alatt sem sikerült a tripartita dzsungel és az egyenes lángmoha.
Én a kövek helyett talán a kövek közé tenném, pl. a fehér homok helyére.
 
A neonhalat nagynak találom ide, én a 112 literesbe tartottam őket. Nézz rá az Amanda lazacra vagy a Hengeli, Espei razbórára, hátha megtetszik. Ajánlom még valamilyen garnéla beszerzését, amit nem esznek meg a halak. Ők nem csak takarítanak, hanem érdekes, jópofa élőlények.

Köszi a tippeket, meg fogom nézni. Az igazság, hogy az egész akvárium ötlet a gyerekektől jön, mert nyáron kitalálták, hogy legyen háziállat. Erre mi egy idő után rámondtuk, hogy jó akkor legyen akvárium. Akkor elkezdtem nézelődni a neten, és ráakadtam erre az akvakertész dologra, és teljesen rákattantam. Ez mind jó, de a lányom gyémánt neont szeretne. Szóval lehet, hogy túl nagy ide, és majd megmutatom neki a javaslataidat, de ebben azt hiszem ő fog dönteni :)

A kisfiam szerencsére odavan az oto-ért, úh. az lesz az övé.

Az amano garnélát néztem, tök cuki meg hasznos. Ha az algahelyet megengedi, akkor még várok vele. Egyébként nem szöknek meg? Nincs lefedve az akvárium.
 
Ez igen! Nekem sok év alatt sem sikerült a tripartita dzsungel és az egyenes lángmoha.
Én a kövek helyett talán a kövek közé tenném, pl. a fehér homok helyére.
Köszi :) Egyelőre szerencsém van, de nem szeretném elkiabálni.
 
Ma 14 napos az akvárium. Tegnap este csináltam pár képet:
2019-01-26_22h26m09s_DSC_0189.jpg

2019-01-26_22h27m39s_DSC_0193.jpg

2019-01-26_22h29m16s_DSC_0197.jpg


Minden növény nagyon növekszik. Az mc sok helyen már összefüggő, a tripartita dzsungelből már picit vissza kellett nyesnem, a fű csomó oldalhajtást hozott, a moha is csomót nőtt és a hirsuta is hozza az új leveleket.

Az egész nekem egyelőre nagyon tetszik :)
 
Vannak persze gondjaim is:
A hirsuta új levelei között vannak szép zöldek, de főleg a nagyobbak elég fakók. A képen szerintem jól láthatóak sárgás árnyalattal:
2019-01-26_14h07m16s_DSC_0691.jpg


Először a tápanyagra gondoltam, de igazából elég sokat tápozok szerintem, ezen emelni nem szeretnék. Viszont szépen gyökeresedik, az oldalsó kép alapján lassan mindenhol el kell érje a táptalajt. Onnan is kellene jöjjön elég tápanyag, gondolom.
2019-01-26_14h05m12s_DSC_0683.jpg


Van valakinek esetleg ötlete a sárgás levelekre?

A fű szépen nő, hosszú gyökereket növesztett és megindultak az oldalhajtások is:
2019-01-26_14h06m37s_DSC_0689.jpg
 
Utoljára módosított:
A sziklán megjelent valami fehér penésszerű izé (a kanyon bal oldalfalán látszik jól):
2019-01-26_14h23m32s_DSC_0694.jpg

(Vajon miért forgatja el a képeket?)

Leszedtem fogkefével, de úgy tűnik újranő. Mi lehet vajon ez?

Ezen kívül továbbra is sárgászöld lesz a víz két nap elteltével, ez akkor látszik igazán, ha nem ég a lámpa:
2019-01-27_20h21m17s_DSC_0699.jpg


Ez vajon a kövek miatt van vagy esetleg valami alga?
 
Ma 14 napos az akvárium. Tegnap este csináltam pár képet:
2019-01-26_22h26m09s_DSC_0189.jpg

2019-01-26_22h27m39s_DSC_0193.jpg

2019-01-26_22h29m16s_DSC_0197.jpg


Minden növény nagyon növekszik. Az mc sok helyen már összefüggő, a tripartita dzsungelből már picit vissza kellett nyesnem, a fű csomó oldalhajtást hozott, a moha is csomót nőtt és a hirsuta is hozza az új leveleket.

Az egész nekem egyelőre nagyon tetszik :)

Szia!

Az tisztán látszik, hogy alaposan körbejártad a történetet mielőtt belevágtál. Meg is hálálják a növényeid! Ez a kezdés mindenképpen bizakodásra ad okot. Kívánom, hogy a folytatás is ilyen gördülékenyen menjen. Lelj még sok örömet ebbe a gyönyörű hobbiba!
 
Szia!

Az tisztán látszik, hogy alaposan körbejártad a történetet mielőtt belevágtál. Meg is hálálják a növényeid! Ez a kezdés mindenképpen bizakodásra ad okot. Kívánom, hogy a folytatás is ilyen gördülékenyen menjen. Lelj még sok örömet ebbe a gyönyörű hobbiba!
Köszönöm szépen :)
 
Vannak persze gondjaim is:
A hirsuta új levelei között vannak szép zöldek, de főleg a nagyobbak elég fakók. A képen szerintem jól láthatóak sárgás árnyalattal:
2019-01-26_14h07m16s_DSC_0691.jpg


Először a tápanyagra gondoltam, de igazából elég sokat tápozok szerintem, ezen emelni nem szeretnék. Viszont szépen gyökeresedik, az oldalsó kép alapján lassan mindenhol el kell érje a táptalajt. Onnan is kellene jöjjön elég tápanyag, gondolom.
2019-01-26_14h05m12s_DSC_0683.jpg


Van valakinek esetleg ötlete a sárgás levelekre?

A fű szépen nő, hosszú gyökereket növesztett és megindultak az oldalhajtások is:
2019-01-26_14h06m37s_DSC_0689.jpg
Szia! A tapozast cseppteszttel le tudod ellenorizni. Mivel meg csak ket hetes az akva nem aggodnek, a novenyeknek klimatizalodniuk kell. Jo lesz ez meglatod! Csak turelem.;)
 
Szia! A tapozast cseppteszttel le tudod ellenorizni. Mivel meg csak ket hetes az akva nem aggodnek, a novenyeknek klimatizalodniuk kell. Jo lesz ez meglatod! Csak turelem.;)
Köszi. A cseppteszteknek utánaolvasok.

Most az MC miatt aggódok. Elkezdett több helyen is döglődni, szerintem ez valami rothadás lehet (elhalványult levelek, fakó szín). Itt egy kép:2019-01-28_23h00m39s_DSC_0700.jpg
A hiányzó részen a szikla előtt már kiszedtem egy tövet, de mindkét irányba "terjedni" kezdett. Mostanra kiszedtem a környékről az összes ilyet.

Nem tudom mi lehet ez, de arra tippelek, hogy rosszul ültettem el, mert elég sok levél is a föld alá került, és szerintem az kezdett el rohadni. Amit lehetett kiszedtem, és a többi részen is megemeltem csipesszel a növényeket, hogy kicsit kihúzódjon a gyökere (meg a föld alá ültetett levelek), de ne teljesen. Így talán csak a gyökér marad a föld alatt. Meglátjuk, hogy megmarad-e. Amúgy az egész a régebbi levelekkel kezdődött, azt olvastam is, hogy a levegőre növesztett leveleit a víz alatt ledobja. De aztán az érintett töveknél ez átterjedt a szárra és az új levelekre is.

Ma reggel így nézett ki az akvárium:
2019-01-30_07h31m36s_DSC_0702.jpg
2019-01-30_07h31m40s_DSC_0703.jpg

A hirsuta nagyon szépen beindult, főleg a jobb oldalon. Az mc-n kívül nem látok semelyik növénynél problémát, de azért az mc így a ritkítás után is elég dúsnak tűnik. Remélem 'meggyógyul'. :)
 
Köszi. A cseppteszteknek utánaolvasok.

Most az MC miatt aggódok. Elkezdett több helyen is döglődni, szerintem ez valami rothadás lehet (elhalványult levelek, fakó szín). Itt egy kép:View attachment 72240
A hiányzó részen a szikla előtt már kiszedtem egy tövet, de mindkét irányba "terjedni" kezdett. Mostanra kiszedtem a környékről az összes ilyet.

Nem tudom mi lehet ez, de arra tippelek, hogy rosszul ültettem el, mert elég sok levél is a föld alá került, és szerintem az kezdett el rohadni. Amit lehetett kiszedtem, és a többi részen is megemeltem csipesszel a növényeket, hogy kicsit kihúzódjon a gyökere (meg a föld alá ültetett levelek), de ne teljesen. Így talán csak a gyökér marad a föld alatt. Meglátjuk, hogy megmarad-e. Amúgy az egész a régebbi levelekkel kezdődött, azt olvastam is, hogy a levegőre növesztett leveleit a víz alatt ledobja. De aztán az érintett töveknél ez átterjedt a szárra és az új levelekre is.

Ma reggel így nézett ki az akvárium:
View attachment 72241
View attachment 72242

A hirsuta nagyon szépen beindult, főleg a jobb oldalon. Az mc-n kívül nem látok semelyik növénynél problémát, de azért az mc így a ritkítás után is elég dúsnak tűnik. Remélem 'meggyógyul'. :)
Az mc-bol egy ket level eleg ha kilog a talajbol. Be fog indulni.
 
Back
Oldal tetejére