• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sziklás-part

Sziasztok!

A mai nap a 21. az aki elindítása óta, de nem állok valami jól növény ügyileg :(

15562043_9bf8f5d89b4a989669e5c3e8f175137e_m.jpg
 
Sziasztok!

Ez a 25. napja az akinak, úgyhogy gondoltam dobok fel egy képet amit most a párom telefonjával csináltam. Hát mit mondjak, elég erőteljes színbeli különbség van a két telefon között :)

Üdv,

15611335_99816b935c2a54f1508bca8efca3671c_l.jpg
 
Igen, igazad van a telefonokat illetően! :eek: Lényegesen jobb kép készült a párod telójával.
Nagyon szépen alakulsz, csak így tovább!!! :thumbup:
 
Köszönöm. Igen, én is úgy látom, hogy napról-napra egyre inkább kezd összeállni a kép a kezdeti nehézségek után.
 
Szia Sándor!

Ezzel a színnel sokkal de sokkal jobban mutat az egész (bocsánat a múltkori huhogásom miatt, ezek szerint a kép is csalt valamennyit)!

Milyen halacskákat tettél bele?

A.ttila
 
Szia!

Nem kell bocsánatot kérni ;) mert szerintem itt akkor segítünk egymásnak a legtöbbet, ha a pozitív vélemények mellett megmondjuk az esetleges negatív észrevételeket is.

10db Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbórát és 10db Boraras meraht vettem bele, de gondoskodnom kell utánpótlásról mert egyik alkalommal kicsit magasra tettem a vízszintet és egy pár db kiugrott az akiból.

Garniból 10db Amanot és 2db CRS Mix garnéla - Caridina cantonensis sp.-t vettem illetve ami még hiányzik mert éppen nem volt az pedig 4db törpe szívóharcsa.

Üdv,
 
pappsandor said:
Szia!

Nem kell bocsánatot kérni ;) mert szerintem itt akkor segítünk egymásnak a legtöbbet, ha a pozitív vélemények mellett megmondjuk az esetleges negatív észrevételeket is.

10db Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbórát és 10db Boraras meraht vettem bele, de gondoskodnom kell utánpótlásról mert egyik alkalommal kicsit magasra tettem a vízszintet és egy pár db kiugrott az akiból.

Garniból 10db Amanot és 2db CRS Mix garnéla - Caridina cantonensis sp.-t vettem illetve ami még hiányzik mert éppen nem volt az pedig 4db törpe szívóharcsa.

Üdv,

Szegény CRS-ek mellé vegyél társat is, ketten nem lesznek túl boldogok és szaporulat sem biztos lesz, ha egy neműek. ;)
 
Hát elvileg úgy választottuk azt a kettőt, hogy egyik hím, másik nőstény de én nem tudom mit kell rajtuk figyelni, úgyhogy bízom a Viktor szaktudásában :)
 
A HC azért lassan elindul meghóditani a hegységet, ahogy látom (y)
A mi kis 60-as akváriumunkba is eltartott egy ideig, mire szép dús szönyeg lett a sziklák között.
1 hónap meg nem sok még az aki életéből. Szerintem jól haladsz.
 
Igen így van, viszont a HC színével egyáltalán nem vagyok megelégedve. Nálatok gyönyörű élénk zöldek, nálam viszont ahogy a képeken is látszik sötétzöldek. Mit tehetek az ügy érdekében?
 
Igen így van, viszont a HC színével egyáltalán nem vagyok megelégedve. Nálatok gyönyörű élénk zöldek, nálam viszont ahogy a képeken is látszik sötétzöldek. Mit tehetek az ügy érdekében?

Szerintem más a pilács.Legalábbis a 60-as sziklás akinál.Ott TMC LED világít.Vik?
 
Azt vettem észre a benti akváriumon, hogy:
- ha sok fénnyel világítod (lent van a lámpa), akkor élénk zöld és húsos leveleket hoz, viszont eléggé pengeélen táncol az aki az algásodás miatt
- ha fent van sötétzöld apró levelek jönnek, lassabban fejlődik a gyep és nagyon nehezen regenerálódik egy nyírás után.

Ami még bejátszik nálunk pl, hogy a lágy víz miatt futna a növény, de a kb 30kg Seiryu kő olyan szinten felkeményíti 1 nap alatt a nullás vizet, hogy a növényen látható jele van a stressznek.

Ha több fényt tolsz rá szebb lesz. Meg kell találni a határt, hogy még ne algásodj.
 
Hát igen, én is pont ezt vettem észre, de sajnos én a második kategóriába esek: "ha fent van sötétzöld apró levelek jönnek, lassabban fejlődik a gyep és nagyon nehezen regenerálódik egy nyírás után."

Illetve még azt figyeltem meg, hogy a sziklák tetején lévő HC-k sokkal inkább bubiznak mint amik a talaj közelében vannak, sőt azok alig.

Én ioncserélt vizet használok, amit a Tescoban veszek 5L-es flakonban de úgy vettem észre, hogy mivel még azelőtt, hogy beletettem volna a sziklákat az akiba lesavaztam őket, így annyira gyorsan nem keményedik fel a víz, de nem vagyok benne biztos, hogy ez attól van.

Lehet, hogy lejjebb kellene tennem a világítást mert nekem a 4 csöves helyett eleve csak 2 csöves QUAD T5 2x24W 6500K -van, csak ahogy írtátok nagyon félek az algásodástól.
 
Na kíváncsi leszek...most nagyon beindultam :) Elméletileg mennyi időn belül lehet változás akár színben, akár növésben? És milyen alga az ami ilyenkor megjelenhet és hol? Üvegen, köveken?
 
Back
Oldal tetejére