• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Source "ソース"

Re: Source

Cecska! Gyönyörű akvát csillantottál megint :thumbup: Azt hiszem ha részletgazdag akváriumra gondolok ez fog majd eszembe jutni ;)
 
Re: Source

ZaCK said:
Szégyellhetnéd magad,hogy nem akartad naplózni ezt a fantasztikus akit!
Az előttem szólókat nem tudom felülmúlni,így csak annyit mondok,hogy annyira inspiráló akit csináltál,hogy a tervezettnél hamarabb szétkapom az akimat! :mrgreen: :oops:
:lol: :lol: Amikor még szétkaptam a sziklásat és összeraktam ezt, még nem tudtam hogy milyen lesz, persze a fejben meg van de sosem úgy sikerülnek a dolgok ahogy én szeretném. Meg persze volt egy kis "kiégésem" is, hiányzott hogy csináljak valami újat. :cool: Köszi ZaCK ;) .
Gabika said:
Nagyon szép.
Az előző sem volt piskóta, de ez.
Inspiráló nagyon számomra:thumbup:
Köszi Gabika, jól esik hogy ennyien inspirálónak találjátok, ez azt jelenti hogy ötleteket tudtok meríteni eme kis 45-ös akiból is!! :cool: ;)
Luna said:
Hajrá Tibi, sok sikert A versenyhez! Nagyon csinos lett :)
Nagyon aranyos vagy kedves Luna. ;)
Megfuttatom az IAPLC-n csak hogy többen legyünk mi magyarok eme nagy versenyen ;) .
Y-not!? said:
Cecska! Gyönyörű akvát csillantottál megint :thumbup: Azt hiszem ha részletgazdag akváriumra gondolok ez fog majd eszembe jutni ;)
Köszi szépen Y-not.
 
Re: Source

Sziasztok!!

Úgy néz ki végeztem az aki fotózásával!!
Szombaton még hoztam a boltból pár kiegészítő növényt, amivel talán még természetesebb lett az aki (köszi Vik a tanácsokat).
Vasárnap és hétfő este folyamatosan fotóztam pár órát, de mindig volt valami ami nem igazán volt az igazi, szín, növények állása stb. A legnagyobb gondom az volt hogy az utólagosan berakott Limnophila aquatica, Limnophila sessiliflora és Myriophyllum matogrossense levelei estére összehúzódtak ami nagyon elcsúnyította a fotómat. Ezért tegnap elhatároztam hogy megpróbálok korábbi időpontban fényképezni, s a végén sikerült egy kicsit sötétebb erdős hangulatú képet lőni.
Hihetetlenül jó dolgozni a Neon razbórával (Sundadanio axelrodi), nagyon kevés képen volt az hogy ne egy csapatban mozogtak volna, általában amikor megadtam a jelzést nekik mindig csapatba rendeződtek és egyik oldalból a másikba úsztak. :lol: :cool:
S akkor egy tegnapi kép hogy mekkora fénnyel világítottam meg a kis 36 literes akimat.
7204393436_81dc91cb53_c.jpg

https://farm9.staticflickr.com/8015/7204 ... 8b04_h.jpg
A világítás amit a fotózáshoz használtam, a következőkből állt.
Egy 4*54W-os armatúra és egy Vertex 20W-os LED ami felülről az akit világította, s a háttérvilágításnak egy 18W T8-as (9000K) lámpát használtam.
 
Re: Source

Nem bírtam ki, így flickr-en megnéztem a legnagyobb méretben is. Hát....leesett az állam. :thumbup: Gyönyörű lett. A fény áradatról nem is beszélve. :D
 
Re: Source

Ramen said:
Nem bírtam ki, így flickr-en megnéztem a legnagyobb méretben is. Hát....leesett az állam. :thumbup: Gyönyörű lett. A fény áradatról nem is beszélve. :D
Köszi Ramen!!
Tegnap már 15 perc alatt összeraktam a technikát rutinból ;) , ami az elmúlt napokban 30-45 percbe tellett :? .
 
Re: Source

Erre egy szó illik, illetve jutott eszembe: beteg. :lolno: Persze a szó legpozitívabb értelmében, a paludáriumod meg ez az akvárium viszi nálam a prímet, ezek a legjobb alkotásaid! :clap:
 
Re: Source

Én is megnéztem a Flickr-en. :thumbup: :thumbup:
Látom Viktor rendesen befertőzött a maximalizmusra törekvő fotózási technikájával :lol:
Nem is baj ez, egy jó képért mindent meg kell tenni.
A végeredményt kár, hogy nem láthatjuk most, de azért így kissé oldalról és messziről is látszik, hogy nagyon rendben van ez az aki :clap:
 
Re: Source

Nagyon köszi nato, stevo és eMZé!!!
Mivel a verseny fotót nem mutathatom meg (bár nem hiszem hogy a 100-ba beleférnék), ezért bedobok egy fekete-fehér fotót.
Itt a halak nem igazán vannak együtt, van egy eltévedt bárány a bal oldalon. :lol: :cool:
7208452112_45ec4203a7_z.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7226/7208 ... 601b_h.jpg
18mm-en
ISO: 800
Zársebesség:1/160
Rekeszérték: 10
Canon 550D+Sigma 18-50mm
 
Re: Source

Csúcs! Nagyon tetszik. Sok sikert a versenyen, szerintem beférhet ez az első 100--ba is akár. Külön tetszik, hogy a kamera beállításokat is odaírtad.
 
Re: Source

Először nem értettem, hogy miért nincs feltöltve teljesen az aki vízzel. De, így az ff képet elnézve már értem: eltoltad az arányokat teljesen.
:thumbup: szélesformátum :thumbup:
 
Re: Source

nato said:
Csúcs! Nagyon tetszik. Sok sikert a versenyen, szerintem beférhet ez az első 100--ba is akár. Külön tetszik, hogy a kamera beállításokat is odaírtad.
Mégegyszer köszi nato!
Már sokszor volt róla szó hogy ki kellene írni az adatokat, na most én kiírtam!! :thumbup:
eMZé said:
Először nem értettem, hogy miért nincs feltöltve teljesen az aki vízzel. De, így az ff képet elnézve már értem: eltoltad az arányokat teljesen.
:thumbup: szélesformátum :thumbup:
Igen :lol: , teljesen széles formátum, a kép mérete is majd nem 1920*1080 (1920*1051) ;) .
Szerintem jól áll neki ez a méret, ha eredetiben hagyom akkor sztem túl kockás lett volna, de így a parvula is kinőtte magát!! ;)
 
Re: Source

Profi lett a fotó Tibcsi! Jót tett neki a kis finomítás.
A halaktól meg lepetézek milyen jólneveltek. Mázlista! :lol: :thumbup:
 
Re: Source

viktorlantos said:
Profi lett a fotó Tibcsi! Jót tett neki a kis finomítás.
A halaktól meg lepetézek milyen jólneveltek. Mázlista! :lol: :thumbup:
Köszi Viktor, hasznos tanácsokkal halmoztál el!! ;)
 
Re: Source

Nem akarok neki naplót nyitni, de azért meg szeretném megmutatni nektek az egyik kis sarkomat a lakásomban, én csak úgy nevezem hogy a JAPÁN SAROK!! :cool:
A kis asztalka rogyásig van könyvel, Aqua Journal, ADA Book, Contest Book-ok stb. és ami el nem maradhat egy kis Wabi Kusa.
Még majd finomodni fog a téma egy asztal cserével, de szerintem nagyon jól néz ki, főleg amikor belehuppanok a 45-ös aki előtti kanapéba és ha jobbra pillantok ott az a bizonyos sarok!! :cool: :lol:
7210145664_0991e6f709_z.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7079/7210 ... e73f_h.jpg
S ha lakás, akkor egy nekem furcsa jelenséget mutatnák meg.
Karácsonyi kaktusz virágzik :eek:
7210145910_b21780ba45_z.jpg

https://farm9.staticflickr.com/8024/7210 ... cdf3_h.jpg
7210145796_9fbb56bf90_z.jpg

https://farm8.staticflickr.com/7082/7210 ... 832c_h.jpg
A kaktusz nem ezen az asztalon van csak a fotózás miatt helyeztem el, meg kellett örökítenem, hogy májusban virágzik a karácsonyi kaktusz!!
 
Re: Source

Szia Cecska!
áááá,nagyon profi lett az akvád!! Kegyetlen :shock:
Már régóta nem voltam fent a fórumon ,de ez most visz nálam mindent!! Abszolút kedvencem!
Szerintem megvannak a következő halacsaim is ;)
 
Re: Source

Én is drukkolok neked, biztosan jól fogsz szerepelni a nemzetközi mezőnyben is ;) Jah igen és ha majd közzé teszed a versenyfotót és áldásodat adod rá be is raknám háttérnek a lapitopimra... :)
 
Back
Oldal tetejére