• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Source "ソース"

Cecska

Moderátor
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!!

Mint már jó páran tudjátok a kis 45-ös akimat, úgy kb. 2 hete szétkaptam. :cool:
Igazából a sziklás mohás elrendezésnél a moha kifogott rajtam (felidegesített, el is ,ment a kedvem az egésztől), s megszületett a döntés " átrendezem, kell valami új". Már-már csodálkoztam magamon, hogy közel 1éves lesz az előbbi elrendezés, ilyen hosszú ideig még nem tartottam meg egyet sem. A hardscape-et nem igazán tervezgettem , egy szombaton GA-nál kimentem a dekorokhoz válogattam kb. 10 percig és meg is volt a terv, egy minimál stílusú akit szerettem volna egy kis erdő hatással vegyítve.
Amikor szétszedtem az akit , rengeteg követ szedtem ki belőle (egy 20literes vödröt teli pakoltam), nem is csodálkozom hogy a TDS cerkával miért mértem mindig 200-250ppm-et :roll:. Majd eljött a talaj kérdés, mi legyen mit használjak, úgy döntöttem hogy a Power Sand marad, tehát kiszedtem a régi Shirakura talajt a PS-ig majd beszórtam Bacter 100-al és Tourmaline BC-vel, s hogy nem hagyom a véletlenre beleraktam még 2db Multi Bottom-ot is az aljzatba ;), majd erre visszaszórtam a régi használt Red Bee Sand-et és úgy rá az újat. S hogy jól csináltam e, az majd kiderül az idő múlásával és a növények fejlődésével (bízok benne). A dekor homok a gyengém, ilyen kis akiban mint az enyém, szerintem elengedhetetlen hogy ne használjam, hiszen nagyon változatossá tudja tenni az elrendezésünket, meg tudja törni a folytonosságot amit a zöld és a barna szín okoz (bár lehet ezt csak én látom így :lol: ).
A technikai rész maradt, nem változtattam semmin.

Akvárium
45*27*30
Világítás
2*18W PC (6500K)
Talaj
Power Sand (Bacter 100,Tourmaline BC), Shirakura Red Bee Sand, Mekong Sand
CO2
Inline diffusor
Szűrő
Eheim 2071
Tápozás
Brighty K, Step 2
Dekoráció
Red Moor wood
Növények:
Eleocharis parvula
Echinodorus tenellus
Cryptocoryne parva
Anubias petite
Staurogyne repens
Isoetes Japonica
Spiky moss
Riccia dwarf

Fotók (nem készítettem a legelejéről, csak ezekkel tudok szolgálni)
Itt még kövekkel, mert nem igazán bíztam benne hogy lent maradnak a dekorfák.
6924542136_e31847ab86_c.jpg

Viszont itt már kövek nélkül, pár nappal a feltöltés után.
6925654866_d7563d8247_c.jpg

Ezt a képet pedig tegnap lőttem, szombaton GA-tól hoztam 2db dobozos parvula-t, ők is a helyükre kerültek tömöttebbé téve az előteret. Itt az aki még nincs igazán 2 hetes!
7105128051_3dcbf39db0_c.jpg

Szép napot! :cool:
 
Re: Source

Nagyon baba lesz ez a mohával megspékelt előtér. :thumbup:

A háttérben ágaskodó füvekről pedig az jutott eszembe, hogy mennyire szeretnék már egy rendes ilyen háttér füves akit. ;) Vivipara, Acicularis stb....

Szuper lett a szögből fotózott verzió is. :thumbup:
 
Re: Source

Nem is értem,hogy miért ódzkodtál tőle,hogy naplózd..bitang jó lett!
Eléggé elgondolkodtató,amit a dekor homokról írtál! :idea:
 
Re: Source

AqSanyi said:
Nagyon klassz lett!
Köszi! ;)
viktorlantos said:
Nagyon baba lesz ez a mohával megspékelt előtér. :thumbup:

A háttérben ágaskodó füvekről pedig az jutott eszembe, hogy mennyire szeretnék már egy rendes ilyen háttér füves akit. ;) Vivipara, Acicularis stb....

Szuper lett a szögből fotózott verzió is. :thumbup:
Köszi Vik.!
Ha jól tudom nekem parvula-m van, de nem vagyok benne biztos, úgy voltam vele hogy elaca-nal bevált hogy nem vágtuk vissza és így magas maradt, remélem nálam is beválik. Ha nem akkor megy a hátsó sorba acicularis (egyszer majd csak lesz). :cool:
ZaCK said:
Nem is értem,hogy miért ódzkodtál tőle,hogy naplózd..bitang jó lett!
Eléggé elgondolkodtató,amit a dekor homokról írtál! :idea:
Köszi Zack!
 
Re: Source

Üdv Cecska!

Szép lett, és valóban klassz a dekorhomokos, mohás elötér! A Riccia Dwarf az az a bizonyos "utazó riccia"? ;) Örülnék neki! :)

Robi
 
Re: Source

robert said:
Üdv Cecska!

Szép lett, és valóban klassz a dekorhomokos, mohás elötér! A Riccia Dwarf az az a bizonyos "utazó riccia"? ;) Örülnék neki! :)

Robi
Köszi Robi!! :thumbup:
Igen ez az a riccia ami tőled jött külföldről, remélem jó helye lesz a mostani layout-ban!! ;)
 
Re: Source

Szia Tibi!

Nagyon jó lett már két hetesen!

Ami engem zavar egy kicsit az a két előre nyúló "gyökér"!
Kevésnek is találom (még vagy 5-9db-ot oda rakhatnál különböző hosszban), el is kéne fodítani Őket annyira hogy a végük a homokba fúródjon és túl világosak is a fatörzsekhez képest (talán ez magától megoldódik)!

Kíváncsian várom a beérését!

A.ttila
 
Re: Source

Tiszteletem a kertészeknek. :cool:

Beköszöntött a meleg, felpattintottam még vasárnap a kis ventilátoromat, ami a nap 24 órájában üzemel, párologtatja is rendesen a vizet. Szombaton gazdagabb lett az akim pár CRS garnival, remélem hogy jól érzik magukat, naponta kapnak kajcsit és a vizüket is rendbe tettem a Mineral GH+-al (most 110-120ppm TDS cerkával mérve). Most szombaton talán a halak is változni fognak, de erről majd képekben ha eljön az ideje :cool: .
Most csak egy múlt heti képpel tudok szolgálni, egy kicsit távolabbi szögből!
6978258014_a2d4d88459_c.jpg
 
Re: Source

Szia Tibi!

Nagyon jól néz ki ilyen távolságból!
A közeli képeket máshova szánod (ha igen akkor szurkolok (IAPLC?)?!

Látom nem lett több gyökér, de azért így sem rossz!

A.ttila
 
Re: Source

A. Kavicsos said:
Szia Tibi!

Nagyon jól néz ki ilyen távolságból!
A közeli képeket máshova szánod (ha igen akkor szurkolok (IAPLC?)?!

Látom nem lett több gyökér, de azért így sem rossz!

A.ttila
Szia Atti!

Köszi, igen ha sikerül akkor még egy vég hajrában bedobnám a nagy versenyre, persze ha sikerül jó fotót lőnöm.
Kis ágak lehet hogy kerülnek még bele, de igazából majd amikor fotózom akkor döntöm el hogy kell-e vagy sem, ront vagy javít rajta.
Nem szabad elfelejteni, hogy ha beteszek több ágat (gyökérimitáció ként) akkor arra is kell figyelni hogy honnan is jönnek azok, tehát lehet még pár darabot el lehet helyezni, de túlzásokba sem szabad esni (ne hogy a természetességből természetellenes legyen). ;)
 
Re: Source

Tibi úr, zsír lett az új aki :thumbup:
Hónap végén simán mehet a versenyre ;)
(a "pálcikák" elrendezését majd kitalálod a végén, nem féltelek :) )
 
Re: Source

Szia!

Nekem nagyon tetszett már a kövekkel együtt is...sőt talán lehet hogy azokkal a kisebbekkel még természetesebbnek is hatott.. Minden esetre gratulálok hozzá! szép a mélysége és valahogy tőled megszokottan részletgazdag :clap:
 
Re: Source

Cecska said:

Üdv!

Csatlakozom az elöttem szólókhoz, Tibi ez ütös lett! :clap: A közeli képeket nézve akkor nem láttam igazán azt bele, amit most ez a távoli bemutat. Igazán természetes hatást kelt. Tovább megyek, ha most ezt az alkotást nézem, akkor látom csak, hogy az én akim milyen "müvi" is valójában... :eh: Grat még1x!

Üdv: Robi
 
Re: Source

Szia Tibi!

Az előző hozzászólásomban elfelejtettem írni, hogy mi tetszik benne a legjobban!

Az hogy nincs angol kert hatása, ami a korábbi akváriumaidnál jellemző volt!

Ez igazán természetes!

Szurkolok hogy a versenyen minél jobb helyezést érj el vele!

A.ttila
 
Re: Source

Sziasztok!!

Közel 1 hónapos lesz az akim, szombaton beszereztem az új jövevényeket is (Sundadanio axelrodi), iszonyat jól néznek ki.
Pakolgattam pár fa darabot, próbáltam ízlésesen, természetesebben elhelyezni őket, úgy gondolom hogy többet nem rendezkedek, nekem ez így ahogy van nagyon tetszik (s ez a lényeg) :cool: .
Nem tudom hogy az IAPLC-re vállalható lesz-e, ha nem akkor sem bánkódok, hiszen nagyon jól mutat már most is a lakásban :cool: ;) .
Az akim 25 naposan.
7003196306_8edd53c902_c.jpg
Az új halacsról lőttem egy képet.
7149287171_ae073fd3cb_c.jpg
S sajnos szentgyő garnis versenyéről lemaradtam, azért lőttem eggyet az egyik CRS-emről.
7149245845_74f6ca25b2_c.jpg
 
Re: Source

Basszus ez nagyon szép még mindig. Ha ezt a fotót küldenéd a versenyre már ez is vállalható lenne. Szal én csak arra vigyáznék a hátralévő 1-2 hétben, hogy ez az elvadult hangulat megmaradjon és a fákat ne takarja be jobban a növényzet.

Szuper lett Tibi! Halacsok tényleg szépek egy ilyen környezetben. :clap: :thumbup:
 
Re: Source

Tibi, hogy ez válallaható-e???? pffff ne szórakozz már... :clap: :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére