• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Return to the beginning - 90x45x45 (182 liter)

Nagyon jó ez az utolsó fotó. Kapott egy favot flickren is :)

Korábban nem értettem miért cseréled a brigiket, mert tök jó arányt adtak az akváriumnak, de a mostani fotón iszonyat sokat dob az amanda csapat.
Ahogy @Matyi akváriumában is. Amandát mindenhova! :)
 
Csak csatlakozni tudok az elhangzottakhoz: igazi versenyfotó!:)
Jól néz ki az akva, természetes, jók a színek, az amanda csapat is szépen együtt van, egyfelé úsznak, szóval le a kalappal!(y)
Ja, és még oto-t sem látok sehol csimpaszkodni az üvegen:woot:
 
Nagyon jó ez az utolsó fotó. Kapott egy favot flickren is :)

Korábban nem értettem miért cseréled a brigiket, mert tök jó arányt adtak az akváriumnak, de a mostani fotón iszonyat sokat dob az amanda csapat.
Ahogy @Matyi akváriumában is. Amandát mindenhova! :)
Látnád az amandáimat élőbe leesne az állad, igazi tenyészteni való pirosak.
 
Ja, és még oto-t sem látok sehol csimpaszkodni az üvegen
2 Oto van. Fotózásnál mind a kettő elbújt a dzsungelben és elő sem jöttek. Nem úgy a 6 fonal algázó. Nekik 2-3 percenként mindenképp ki kellett nézni mi is történik elől. Nem győztem kergetni őket. Kartonlapokkal a két hosszú oldalon ez nem is annyira könnyű feladat:mad:
 
Egy kérdés: a tápozáshoz GA Mikro, Makro, Foszfát(por)t írtál - a foszfátot miért? Volt valami hiánytünet esetleg?
 
Na volt akkor nevezés? :)
Állat nagyon elvadult formában,kár lett volna,ha kihagyod a versenyt!
Így már nem is annyira hiányzik a moha a fákról!(y)
 
Utoljára módosított:
Egy kérdés: a tápozáshoz GA Mikro, Makro, Foszfát(por)t írtál - a foszfátot miért? Volt valami hiánytünet esetleg?
Az előző akváriumoknál volt erős zöld por algásodásom. Az RO víz használata miatt a foszfát szint gyakorlatilag kimutathatatlan volt a vízben. A GA-s fiúk tanácsára elkezdtem plusz foszfátot adagolni és ez azóta így maradt. Hiánytünet egyébként nem volt.
 
Az előző akváriumoknál volt erős zöld por algásodásom. Az RO víz használata miatt a foszfát szint gyakorlatilag kimutathatatlan volt a vízben. A GA-s fiúk tanácsára elkezdtem plusz foszfátot adagolni és ez azóta így maradt. Hiánytünet egyébként nem volt.

A foszfátport milyen arányban keverted be RO vízzel? Mennyit adagolsz naponta?
 
Na volt akkor nevezés? :)
Na ná hogy volt.
Bár nem úgy alakult az akvárium sorsa ahogy szerettem volna - és ebben azért nagy szerepe volt a lustaságomnak - de azért pár nap elteltével beláttam, hogy kár lenne kihagyni a versenyt.
Állat nagyon elvadult formában,kár lett volna,ha kihagyod a versenyt!
Így már nem is annyira hiányzik a moha a fákról!(y)
Köszi!
Igen így dzsungelesen valóban nem hiányzik és ez a világ közelebb is áll hozzám.
 
A foszfátport milyen arányban keverted be RO vízzel? Mennyit adagolsz naponta?
Az arányt pontosan nem tudnám megmondani. Egy 500 millis ADA flakont szoktam RO vízzel feltölteni és ebbe 5 kanál kálium-foszfát port rakok. A kanál innen van: SaltyShrimp Mineral GH+ vízkeménység növelő - 1000 g most csak 9 900,00 Ft - Green Aqua Green Aqua pontoan nem tudom mekkora egy adag.
Feles vízcserénél 15 ml/napi 1,5 ml -t szoktam adagolni.

Azért ezt nem szabad készpénznek venni, mert ahány akvárium, annyiféleképpen fogy a foszfát. Szóval mindenképpen napi szinten kell mérni az első időkben, mert az 1 ppm -nél nagyobb mennyiség mérgezést okozhat.
 
Az elmúlt egy hónapban nem volt vízcsere és tápozás sem. Ettől függetlenül iszonyatos növénymassza lett az akváriumban. Olyannyira eldurvult a helyzet, hogy már nem is volt értelme foglalkozni vele, így a mai nap az akvárium szétszedésre került.
Holnap valami új kezdődik;)
 
Back
Oldal tetejére